İlk araba kullanma deneyimlerimiz..

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
İlk direksiyon deneyimimi liseye giderken yaşamıştım.arkadaşımın babasının kartalı vardı düz yolda kullanmıştm bir sıkıntı yaşamamıştım.askerde ise unimog ve ve iveco kamyon kullanmışlığım vardır.Unimog deneyimini unutamam kullandığım en havadar ve ferah araçdı.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba ve soforluk sevdası başka birşey :) araba sahibi olmak için baya Bi beklemek gerekti ama Allah sonunda nasip etti. çocukluğum terlikleri ters çevirip gaz fren debriyaj yaparak geçti. :) özlem büyük olunca verilen değer de büyük oluyor. farklı Bi tiksirma duysam ustama koşar nedir bu derim :) bukadar dinleme abi bisey yok bunda normal bu diyip geri gönderir :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çocukluğum terlikleri ters çevirip gaz fren debriyaj yaparak geçti. :)

Sandalyeye ters konumda oturupta direksiyon hesabı yapmakta fenaydı abi :D

Benim bu dünyada aldığım en güzel hediye, dayımın getirdiği PC'ye bağlanan direksiyon pedal setiydi. Hiç unutamam muazzam bir zevkti :D

img1_volante-logitech-g25_0.jpg

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sene 2003 o zaman bizimde fabrikasyon tüplü 98 Fiat Siena 1.4 EL arabamız vardı ama baya havalı bir şeydi ve çok seviyordum bu arabayı anayolda veriyordu babam arabayı patinaj çeke çeke kaldırıyordum hatta bazen gaza geliyordum 80-90 skalasınsa geziyordum ama babam sağolsun çok aşırı özgüven veriyordu o yüzden hiç korkmuyordum sonra süre süre daha 11 yaşındayken ufak ufak caddelere çıkmaya , , sinyal vermelere , frenlemeleri , kalkış yapmaları çözdüm. Arabayı satmıştık çok üzülmüştüm iyi hatırlarım sonra 98 Vw Polo 1.4 Sport almıştı babam onun direksiyonuna elim değmeden satmıştık. Aynı gün koca kalçalı 98 Ford Focus 1.6 almıştık o arabayı da hiç sevmiyordum ama o arabada çok çekti onun sayesinde işin kurdu olmuştum onuda 2 sene kullandık sattık. 2000 Vw Bora aldık bu arabayı çok seviyordum çünkü bu araba sayesinde evin valesi olmuştum sonra devamı geldi zaten ama Siena'nın yeri bende ayrıydı bazen Manavgat'ta denk geliyor görüyorum boyası solmuş leşi çıkmış bir şekilde içim gidiyor.