İkinci El Fiyat Politikası Oluşturalım

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İkinci El Fiyat Politikası Oluşturalım

volvo, astra gibi ikinci eli kuvvetli bir araç değil.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2300 link' Alıntı:
ikinci eller söylediğim fiyat kadar düşecektir meraklanmayın. opelden vazgeçtim gibi. volvoya bakıyorum, müthiş temiz fiyatıda çok iyi bir volvo buldum. bayramdan sonra kucağımda olacak inşallah maşallah.:) herkese iyi bayramlar.

Astra J daha bu sene çıkmış bir araba değil. 2010 senesinde alıp da aldığı paranın üzerine 2. el satanları biliyorum ben. Şimdi acaba 3 ay içerisinde ne olacak da bu aracın 2. el fiyatı bu kadar düşecek diye merak ediyor insan. Ayrıca ÖTV'nin artacağına dair söylentiler var biliyorsunuz. Böyle birşey olursa eğer 2. el fiyatları da bununla birlikte önemli ölçüde artacaktır. Ben size temiz ve ucuz araba bulamazsınız demiyorum tabii ki, tanıdıktan olur veya adam paraya sıkışmıştır acil satması gerekiyordur vs. Bunlar istisnai durumlar ve piyasa ortalaması bu gibi durumlara bakılarak belirlenemez.

Bu arada, ben de Astra J almadan önce ciddi ciddi 2. el Volvo S40 düşünüyordum (C30'lar güzel değil bence, özellikle arka tasarımını beğenmiyorum). Bence güzel araba; ama Astra ile kıyaslanınca birçok eksisi de var (Astra'dan kötü araba demiyorum, diyemem. Kişiye göre değişir.). Özellikle de benzinlisini almayı düşünüyorsanız, ki bence düşünmeyin dizel alın Volvo alacaksanız. Neyse konu çok dağılmasın. İnşallah mutlu mesut bineceğiniz bir aracınız olur.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2300 link' Alıntı:
ikinci eller söylediğim fiyat kadar düşecektir meraklanmayın. opelden vazgeçtim gibi. volvoya bakıyorum, müthiş temiz fiyatıda çok iyi bir volvo buldum. bayramdan sonra kucağımda olacak inşallah maşallah.:) herkese iyi bayramlar.

:) Aklıma bir atasözü geldi. Delinin biri bir taş atar kuyuya, yüz akıllı çıkaramaz onu. Sizinki de o hesap, teşbihte kusur olmaz. O yüzden siz 20 bine 2013 e250cgi alırsınız önümüzdeki ocakta. Kazasız belasız sürüşler size ... :mad:

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

2300 link' Alıntı:
Hee 2 aya ikinci el astraları beleş dağıtacaklarmış.
Boş boş konuşmayın Allah aşkına
Galerici tarzı falan biriyseniz hiç boşşuna dolanmayın bu sitede
Admin duy sesimi.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şöyleki herkes istediği aracı istediği bir fiyata almakta özgür
ister volvo alırsınız, ister mercedes, isterse fiat :) ama biz burada astracıyız onu da unutmamak lazım
parantez açayım çoğu kişinin imrenerek baktığı ve alamadığı sadece bakmakla yetindiği araçtan bahsediyorum
biz ya da başka birisi astranın ikinci eli 30 bin tl ye düşse desek düşücek mi sanki  ;)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astranın ikinci  elinin ocakta  bu kadar düşeceği saçmalığüını kim nasıl ve nereden uydurduysa... bayta bir saçmalamış ben sıfır alıp tepe tepe kullanıp 10 bin km sonra aldığımdan fazlasına satmıştım.....    astranın özellikle de dizelinin ikinci eli çok ama çok kuvvetli !

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
astranın ikinci  elinin ocakta  bu kadar düşeceği saçmalığüını kim nasıl ve nereden uydurduysa... bayta bir saçmalamış ben sıfır alıp tepe tepe kullanıp 10 bin km sonra aldığımdan fazlasına satmıştım.....    astranın özellikle de dizelinin ikinci eli çok ama çok kuvvetli !

ya gümrükten ya da icra dan bulur bulabilirse...

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
şöyleki herkes istediği aracı istediği bir fiyata almakta özgür
ister volvo alırsınız, ister mercedes, isterse fiat :) ama biz burada astracıyız onu da unutmamak lazım
parantez açayım çoğu kişinin imrenerek baktığı ve alamadığı sadece bakmakla yetindiği araçtan bahsediyorum
biz ya da başka birisi astranın ikinci eli 30 bin tl ye düşse desek düşücek mi sanki  ;)
O kişi istediğini diyebilir ama boş konuşuyor. 3 mesaj atmış daha gelmiş burda insanları kışkırtıyor.
Ben bunu bi astra tarfatarı olarak söylemiyorum hatta astradan yavaş yavaş nefret etmeye başladım ama burda birçok kişi bu arabayı çok seviyor biniyor ve daha 3 . mesajında saçma sapan seyler yazan insanları görmek istemiyor.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

xylent link' Alıntı:
[quote author=2300 link=topic=1845.msg44944#msg44944 date=1314896261]

Ayrıca ֖TV'nin artacağına dair söylentiler var biliyorsunuz. Böyle birşey olursa eğer 2. el fiyatları da bununla birlikte önemli ölçüde artacaktır.
[/quote]

dolar 1.50 civarında iken beklentilerin üzerinde gelen cari açık rkamları, ve artan enflasyon beklentielrine karşı iki müdahala öngörüldü. 1. ithal araçlarda ֖TV farkının artırılması, 2) TCMB müdahaleleri ile zorunlu karşılıkların artırılması.. bu da likiditeyi baskı altına aldı. küresel piyasalara ve Avrupa para sahasına ilişkin olumsuz bklentiler sonrasında TCMBpolitika  faiz oranlarını beklenmedik bir şekilde azalttı, ve su anki 1.70lerde doların seyri kısmen sabitlendi.
kısa vadede cari açıkta bir düzelme olması bekleniyor. ancak yeniden artışa geçen petrol fiyatları bu beklentileri boşa çıkarabilir. bu nedenle ֖TV artışı tekrar gündeme gelecektir. gerek euro'daki artış, gerekse ֖TV'de olası bir artış bu araçların fiyatlarını roket gibi yukarı çekecektir. dikkat ederseniz her ay yansıtılması gereken zammı kademeli bir sekilde yavas yavas fiyatlara yansıtıyorlar... bu artış tahminimce devam edecek. ancak otomotiv sektööründeki rekabeti ve kamppanyaları unutmamak lazım....

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2300 link' Alıntı:
C30 beğenmeyen arkadşalar var olabilir
+1 Volvo nun bir modeli olduğundan sağlam bir araç olabilir, ancak şekil olarak bana hitap etmeyen bir araç. Scirocco çok daha güzel bence. Ama zevk meselesi tabi  045thumbsup