igo primo 2,4 gps siyali sorunu...

balistik123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhabalar...artık çıldırma noktasına geldim...Opel astra 2005 hb aracımda kullandığım navigold lf 77020 double din navigasyonlu cihazım var...önceden aracımda igo 8 kullanıyordum...güncellemeyeli uzun zaman olmuştu...3 gün önce igo 8 i silip igo primo 2,4 kurdum...güzel bi şekilde exe yolunu gösterdim navigasyonu başlattım herşey çalışıyor...Ama bir türlü gps sinyalini bulamıyor...devamlı gps sinyali aranıyor yazısı çıkıyor...artık delireceğim arkadaşlar denemediğim yöntem kalmadı...lütfen yardımcı olur musunuz...Antalyada otoruyorum arkadaşlar...veya antalyada irtibata geçebileceğim bi yer veya forumdan yardımcı olabilecek birisi varmı...en kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum...herkese tesekkurler...

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: igo primo 2,4 gps siyali sorunu...

balistik123 link' Alıntı:
Arkadaslar merhabalar...artık çıldırma noktasına geldim...Opel astra 2005 hb aracımda kullandığım navigold lf 77020 double din navigasyonlu cihazım var...önceden aracımda igo 8 kullanıyordum...güncellemeyeli uzun zaman olmuştu...3 gün önce igo 8 i silip igo primo 2,4 kurdum...güzel bi şekilde exe yolunu gösterdim navigasyonu başlattım herşey çalışıyor...Ama bir türlü gps sinyalini bulamıyor...devamlı gps sinyali aranıyor yazısı çıkıyor...artık delireceğim arkadaşlar denemediğim yöntem kalmadı...lütfen yardımcı olur musunuz...Antalyada otoruyorum arkadaşlar...veya antalyada irtibata geçebileceğim bi yer veya forumdan yardımcı olabilecek birisi varmı...en kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum...herkese tesekkurler...

cihazınızı daha önce sorunsuz kullandığınıza göre gps anteninin yerinden çıkma olasılığı az gibi... öncelikle imkan varsa eski kullandığınız igo8 in içindeki sys dosyasındaki GPS satırlarına bakmanız... eski kullandığınız igo8 i bulamıyorsanız... yeni yüklediğiniz primonun içindeki sys.txt dosyasının içindeki GPS satırlarını düzeltmeniz gerekecek... bu her cihaz için farklı olabilir... benim kullandığım igo8 in sys dosyasının içindekiler şu şekilde;

[gps]
port=1
baud=38400

ve bunu primonun içindeki sys dosyasına yazdığım zamanda çalışıyor.. ama sizin cihazda port=2 baud = 9600 olabilir mesela... bu değerleri girerek denemeniz gerekir... forumda aratırsanız farklı değerler bulursunuz... buda cihaz farkından ve montaj farkındandır... veya gps satırlarını silip auto modda GPS bulmasını sağlayabilirsiniz...
sorun edecek bir şey değil... sizin sys de yanlış değerler ve sadece....

kolay gelsin...

balistik123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim BUDOKA cevabın için...söylediklerini denedim...yine olmadı...olmuyor...olmuyor...olmuyor...az kaldı yani navigasyonu satıp yenisi alıcam...yarın elektronikçiye gidip gps antenini bi kontrol ettireyim...aranızda Antalya'lı arkadaşlar var mı...Antalya'da bu işlerden iyi anlayan birisi ? çünkü bi destek şart oldu artık...

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim BUDOKA cevabın için...söylediklerini denedim...yine olmadı...olmuyor...olmuyor...olmuyor...az kaldı yani navigasyonu satıp yenisi alıcam...yarın elektronikçiye gidip gps antenini bi kontrol ettireyim...aranızda Antalya'lı arkadaşlar var mı...Antalya'da bu işlerden iyi anlayan birisi ? çünkü bi destek şart oldu artık...
tam olarak ne yaptın bi anlatır mısın?

balistik123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hafıza kartının içindeki sys.txt dosyasını bulup verdiğin değerleri girdim...olmadı...ikinci verdiğin port=2 baud = 9600 değerini girdim yine olmadı...kusura bakmayın...biraz acemiyim bu işlerde....bu sys dosyası direkt hafıza kartını pc takınca açılan yerdeki sys dimi? ben mi yanlıs yapıyorum yoksa...veya cihazımın gps i aarızalanmıs olabilir mi :S ?

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hafıza kartının içindeki sys.txt dosyasını bulup verdiğin değerleri girdim...olmadı...ikinci verdiğin port=2 baud = 9600 değerini girdim yine olmadı...kusura bakmayın...biraz acemiyim bu işlerde....bu sys dosyası direkt hafıza kartını pc takınca açılan yerdeki sys dimi? ben mi yanlıs yapıyorum yoksa...veya cihazımın gps i aarızalanmıs olabilir mi :S ?

hafıza kartında igo klasörünün içinde sys.txt dosyası... en sadece biçimde bi sys.txt içeriği yazayım.... bendeki igo8 sys içindekiler...

[interface]
skin="ui_igo8"
resolution_dir="800_480"
vga=1

[rawdisplay]
screen_x=800
screen_y=480
highres=0
class="landscape"

[gps]
port=1
baud=38400

****GPS satırlarını silip tekrar deneyin... otomatik buldurmaya çalışın... olmazsa internet te cihaza yüklenen bir program var navigasyonu çalıştırdığınızda size uygun port ve baud değerlerini buluyo...o programı indirin...

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle foruma hoşgeldiniz? Eski çalışan igo8 deki sys dosyasını bulabilirseniz veya yedeği duruyorsa oradan kopyalayıp yeni primo nun içine yapıştırın.