İcraatta Bak Hizaya Gel

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bi laf var , disarda yapma , evde yapma , devlet dairesinde yapma , tuvalettemi yapicaz biz bu muhabbetleri ben takip ediyorum arac disi konulari , dh de ergen muhabbeti dinleyecegime burda olgun insanlarin yaninda kavrulup gidiyorum sıkınti yok , begenmiyorsaniz konuya girmezsiniz olur biter , zorla iten mi var?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar üyeler arasında daha hiç yüzyüze gelmemiş yani birbirini hiç görmemiş değişik illerde yaşayan bir çok arkadaşımız var. Bizler birbirimizin ayrıntılarını bilmeden arkadaş olduk, dost olduk. Medeni bir şekilde bir sürü fikir alış verişinde bulunduk. Seviyeyi düşürenleri ya uyardık ya da saf dışı bıraktık. İçinizden hiç kimse benim gibi düşünmek zorunda değildir, ben de sizler gibi düşünmek zorunda değilim. Konuşacağız, tartışacağız, yaşadıklarımızın nedenlerini araştıracağız ama bunları yaparken birbirimize her zaman saygı duyacağız. 2-3 kişilik bir ailede bile farklı düşünceler olurken burada neden farklı düşünceler olmasın? Ben gençlik yıllarımda GS fanatiği biriydim, eşimi tanıdım, birbirimizi sevdik sonunda da evlendik. Gel gelelim eşim FB li. Hatta az da olsa bazı huylarımız zıt. Ama aramızdaki sevgi ve saygı sayesinde bunları çok rahat bir şekilde aşıyoruz. Yetmezmiş gibi bir de başıma kızım çıktı :). Hayatında hiç Trabzon'a gitmeyen kızım önceleri TS'u tutmaya başladı, sonraları FB derken şimdilerde GS taraftarı. Ben eski araçları seviyorum o yeni araçları. Benim siyah dediğime o beyaz diyor. Bazen onun dediğini bazen de benim dediğimi yapıyoruz. Ama her ne şart olursa olsun birbirimizi çok seviyoruz. Tıpkı burada olduğu gibi. Ben bazı arkadaşımızla burada tanıştım, halen de fırsat buldukça görüşürüz, hepsini sever/sayarım, siyasi fikirleri, tuttukları takımlar, araba tercihleri ne olursa olsun bunlara takılmam. Farklı düşüncelere sahip insanlarla tanışmak, arkadaş olmak bizleri geliştirmez mi?

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Din veya siyaset icerikli konular genelde problem doguruyor.

Önüm ardim belli; toprak! Mühim olan arada çamurlaşmamak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar konuların açılış amacı bir şeyleri yerle bir edelim değil. Amacımız aklımız ile dalga geçilmemesi daha önce dedim gibi aile bakanlığının buna benzer işleri bir kenara bırakması daha acil sorunlara edilmesi gerek.

Sadece şimdi bu yapılan sadece reklam başka bir şey değil. Yapacaklar ise Türkiye de internet fiyatlarında komple indirim yapsınlar. Dünya üzerinde her şeye fazla para ödeyen bir ülke olarak internet de en çok para tarafımızdan ödenmekte.

Aile bakanlığı kadınların cinayeti konusunda çalışma yapsın.. Sonra şiddete uğrayan çocuklar için düzenleme yapsın yaşlılarımıza daha kaliteli işler içinde olsun şu habere bak ya internet bedava olacak sanki internet bedava olunca milletin karnı doyacak sırtı ısınacak.

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuların açılış amacı bir şeyleri yerle bir edelim değil. Amacımız aklımız ile dalga geçilmemesi daha önce dedim gibi aile bakanlığının buna benzer işleri bir kenara bırakması daha acil sorunlara edilmesi gerek.

Sadece şimdi bu yapılan sadece reklam başka bir şey değil. Yapacaklar ise Türkiye de internet fiyatlarında komple indirim yapsınlar. Dünya üzerinde her şeye fazla para ödeyen bir ülke olarak internet de en çok para tarafımızdan ödenmekte.

Aile bakanlığı kadınların cinayeti konusunda çalışma yapsın.. Sonra şiddete uğrayan çocuklar için düzenleme yapsın yaşlılarımıza daha kaliteli işler içinde olsun şu habere bak ya internet bedava olacak sanki internet bedava olunca milletin karnı doyacak sırtı ısınacak.

Abi aile bakanligi mumkunse kumdan kale yapsin. suan ki kanunlar kadinlara asiri hak taniyor, bir kadinin "kocam beni dovuyor" demesi tek basina erkegi evden uzaklastirma karari vermeye yetiyor. Bu nedenle cok yuvalar yikildi. Bazi kadinlar erkegi uzaklastirip farkli naneler yiyor. Erkek evden uzaklasinca gurur yapiyor bir daha donmuyor o eve. Yada cinnet getirip kadini dogruyor. İstatistikler kanun degisikliginden sonra kadin cinayetlerinin 4-5 katina ciktigini gosteriyor. Eskiden kari-koca tartissa karakolda baristiriliyordu esler. Simdi direk uzaklastirma...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Din veya siyaset icerikli konular genelde problem doguruyor.

Sadece din ve siyaset mi? Tutulan spor takımı, kullanılan arabalar bile zaman zaman problem olmuyor mu? Problem konularda değil bizlerde, zira bizler kendimizi karşımızdaki insana karşı üstünlük sağlamak zorunda hissediyoruz. Kendimizi en akıllı, en üstün görmemiz en büyük hatamız değil mi? :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının yapacağı onca iş varken internet çok mu şartmış? Bu ülkede yaşayan bir çok vatandaş daha ATM kullanmasını bilmiyor, emeklilerimiz cebinde bankamatik kartı olduğu halde maaş kuyruklarında can vermiyor mu? Kaç kişi e-devlet portalını kullanıyor? İnternet ne kadar sağlıklı ve güvenli çalışıyor? Öncelikle bunların halledilmesi gerekmez mi?

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valahi ev babamın üstüne hanım derse babamda onu evden şutlar ev onun sonuçra bu yuzden de arabada evde babam üstüne
parayı o verdi. ev babamın benim değilki

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız haberin içeriğini bir ben mi okudum ? HABERDE...
Belli bir gelirin altındaki ailelere sunulacak; diyor....
Sunulacak paketin korumalı aile paketi olacağını; diyor...
Bu ailelere tablet ve bilgisayar veriyoruz; diyor..
Bu projenin amacı da; durumu iyi olan ailenin zaten evinde interneti mevcut ve çocukları evlerinden internete giriş yapabiliyor iken, durumu iyi olmayan ailenin evinde internet olmadığından, mecburen cafe gibi yerlere gidipte, sigara, alkol gibi kötü alışkanlıkları kazanmasını engellemek...
Bardağın boş tarafı gördüğümüz gibi dolu tarafına da bakalım..
Keşke tüm öğrencilerimize tablet ve internet imkanı sağlansa...Çünkü zengin veya yoksul, erkek veya kız, tüm öğrenciler geleceğimizdir. en iyi yatırım iyi bir eğitimdir.

''Tespit ettiğimiz belli bir gelirin altındaki ailelere internet erişim paketi sunuyoruz. Bu korumalı aile internet paketi olacak. Bu ailelere devlet, sivil toplum olarak tablet, bilgisayar veriyoruz. Bu çerçevede çocuklarımızı internet kafelerden koruyacağız.''

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uygulama resim olarak çok güzel ona lafım yok. Benim üzüldüğüm Aile Sosyal Politikalar bakanlığının daha büyük sorunları varken bununla ilgilenmesidir. Bence bu işi MEB'lığı üstlense daha şık olmaz mıydı? Tablet dağıttıklarına göre okullarda internet hizmeti de verilebilirler. İçime sindiremediğim bir diğer durum toplumun belli bir kesimi çok zenginmiş gibi devlet tarafından sağlanan bedava hizmetlerin faturasının onlara kesilmesine. Büyük şehirlerde ulaşım hizmetlerinden faydalanan kesimin önemli bir kısmı bu hizmetler için ya hiç para ödemiyor ya da indirimli ücret ödüyor. Meşhur kayıp/kaçak bedelleri adam gibi fatura ödeyenlerin faturalarına ilave ediliyor. Belli bir kesim emlak vergisi ödemiyor fatura gene diğerlerine çıkartılıyor, mülteci sorunu desem o da ayrı bir sorun. Bu ülkede belli bir kesim beleş yaşarken neden diğerlerine daha fazla yükleniliyor?