Hızlanırken kesik kesik titreme.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda son zamanlarda hızlanırken kesintiler oluşmaya başladı. Yani hafif hafif bile ivmelenmelerde titrediğini hissediyorum. ikinci üçüncü viteslerde durum daha da belirginleşir oldu. Turbo motor bütün opellerde bu sıkıntı var mı merak ediyorum. işin garibi bu tür sürücüyü rahatsız eden bütün durumlara servisin normal demesi... nasıl bir normallikse bu  battle_Teroriste

Performansta herhangi bir düşüklükte yok  68lookk

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: Hızlanırken kesik kesik titreme.

o bahsettiginiz kesik kesik titreme bende de mevcut titreme derken şöyle: bunu sadece 3.viteste yapıyor 2 den 3 e atınca arac sanki kademe kademe ivmeleniyor sanki turbo acıyor kapatıyor acıyor kapatıyor yani ara ara atıyor ivmeleniyor arac bu cok bariz bir şekilde belli olmuyor yani aracı sarsacak dercede degil bunu sadece sürücü hissedebiliyor bunu servise izah ettim servis bir problem yok arac gayet güzel ivmeleniyor dediler ve o günden sonrada unuttum 3.vitesi bazen hissetmiyorum anlamadım ama çok şükür performansta falan sıkıntımız yok

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı çok sıkıştırınca oluyor bende... araç ileri geri vuruyor gibi yapıyor... ama araç 5000 devirlerde gaz kesiciye giriyor sanırım....

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

desmicare link' Alıntı:
aracı çok sıkıştırınca oluyor bende... araç ileri geri vuruyor gibi yapıyor... ama araç 5000 devirlerde gaz kesiciye giriyor sanırım....
3.viteste gaza aşırı yüklenince böyle bir durum oluyor

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64 link' Alıntı:
o bahsettiginiz kesik kesik titreme bende de mevcut titreme derken şöyle: bunu sadece 3.viteste yapıyor 2 den 3 e atınca arac sanki kademe kademe ivmeleniyor sanki turbo acıyor kapatıyor acıyor kapatıyor yani ara ara atıyor ivmeleniyor arac bu cok bariz bir şekilde belli olmuyor yani aracı sarsacak dercede degil bunu sadece sürücü hissedebiliyor bunu servise izah ettim servis bir problem yok arac gayet güzel ivmeleniyor dediler ve o günden sonrada unuttum 3.vitesi bazen hissetmiyorum anlamadım ama çok şükür performansta falan sıkıntımız yok

Aynı durum bende de oluyor.  :)

2. vitesten 3 vitese geçtiğim anda düşük devirlerden (1000-1300 arası) yüksek devirlere çıkana kadar sarsıntıyı hissediyorum.  :)
Hatta sadece bu durumu denemek için 3. viteste 1000-1300 devir arasında aracı sabit tutarak sürüş yaparsanız bu sarsıntı ve tekleme durumunu sürekli ve net bir şekilde hissedebilirsiniz.  :)
Genellikle 3. viteste 1500 devir üstüne çıktığımda bu durum ortadan kayboluyor. Başka vites ve devir aralıklarında da hiç rastlamadım.  :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugünler Astra ların tekleme dönemleri galiba, aynı sorunu ben de yaşadım hatta unutmasam Emre yi arayacaktım.

Bugün Balıkesir e giderken gaza fazla yüklendiğimde orta devirlerden itibaren yarım-bir saniyelik sert teklemeler oluyordu, Opel servisinde çalışan sevdiğim bir eleman özel servs açtı yarın bir uğrayayım bakayım, bunun dışında tam emin değilim ama aracın performans/tüketim dengesinde de kötüleşme var gibi.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bugünler Astra ların tekleme dönemleri galiba, aynı sorunu ben de yaşadım hatta unutmasam Emre yi arayacaktım.

Bugün Balıkesir e giderken gaza fazla yüklendiğimde orta devirlerden itibaren yarım-bir saniyelik sert teklemeler oluyordu, Opel servisinde çalışan sevdiğim bir eleman özel servs açtı yarın bir uğrayayım bakayım, bunun dışında tam emin değilim ama aracın performans/tüketim dengesinde de kötüleşme var gibi.

Nazar değmiş olmasın? Şöyle büyük bir nazar. Yakıt tüketiminin gözüne sokulduğu birisinin nazarı falan?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Nazar değmiş olmasın? şöyle büyük bir nazar. Yakıt tüketiminin gözüne sokulduğu birisinin nazarı falan?

6.6 dan 6.9a çıkmış  011zaa

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:

Hadi bakalım ne diyecekler. Varsa ellerinde yeni buji kablosu takıp dene istersen. :) Olmadı sökelim kat ini. 

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
6.6 dan 6.9a çıkmış  011zaa

3.1'e düşmesinde. (:)