Hgs

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malumunuz 31 aralık 2012 tarihinde kgs kartları iptal oluyor hgs alacağım,benim merak ettiğim ben şuanki aracıma yapıştırdım 1 sene kullandım seneye ben aracımı satıcam bunu nasıl söküp alcam yada aracıma nasıl devredicem yoksa sattığımızda alıcıya hediyemi etcez :) bunda bilgisi olan varmı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
arkadaşlar malumunuz 31 aralık 2012 tarihinde kgs kartları iptal oluyor hgs alacağım,benim merak ettiğim ben şuanki aracıma yapıştırdım 1 sene kullandım seneye ben aracımı satıcam bunu nasıl söküp alcam yada aracıma nasıl devredicem yoksa sattığımızda alıcıya hediyemi etcez :) bunda bilgisi olan varmı?

Aynı soru benimde aklımda idi. Hatta Savaş abinin bir onusunda cama yapıştırdım demişti iyi o zaman geri nasıl çıkacak diye sormak aklıma gelmedi. Cevapları bende merak ediyorum.

burak_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı soru benimde aklımda idi. Hatta Savaş abinin bir onusunda cama yapıştırdım demişti iyi o zaman geri nasıl çıkacak diye sormak aklıma gelmedi. Cevapları bende merak ediyorum.

geçenlerde arkadaşım almış sticker gibi bir malzeme iyi hoş ama ben satarken ogs gibi söküp alacağım bir malzemeye benzemiyor bu,az bi parada değil tahmin ediyorumki sattığımda tekrar ptt'ye gidip ben aracımı sattım yeni araç bilgilerini verip yeni sticker çıkartıcaklardır bunun içinde 5-10 lira işlem ücreti alırlar her zaman olduğu gibi tahminimce bu şekilde

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sürekli soymaya devam edecekler diyorsun yani...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak daha hgs nin ne olduğunu nasıl kullanılacağını bile tam anlamıyla bilmiyoruz.Sanırım bu konuda bilgi alman çok zor olacak herkes farazi bilgiler verecek.Ama birileri yakında bu zımbırtı için birşeyler üretirler :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklın yolu bir :D

From: hgs [mailto:hgs@ptt.gov.tr]
Sent: Wednesday, November 21, 2012 3:11 PM
To: ÜMİT YAPICI
Subject: RE: Araç satışında HGS ne olacak?

Sayın YAPICI,

Eski ürününüzü PTT merkez ve işyerlerinden iptal ettirerek yeni ürün almalısınız, eski ürün içindeki bakiyeyi gerekli kontroller gerçekleştirildikten sonra 1 ay içinde yeni ürününüze aktarılabilmektedir ,
ilginiz için teşekkür ederiz,

From: ÜMİT YAPICI [mailto:]
Sent: Monday, November 19, 2012 2:43 PM
To: hgs@ptt.gov.tr
Subject: Araç satışında HGS ne olacak?

İyi günler,

Bugün HGS aldım fakat aklıma bir soru takıldı. Araç satışı yapılırsa HGS için nasıl bir yol izlenecek? Hgsmusteri.ptt.gov.tr adresinde veya webde bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kolay gelsin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:) İşin net açıklaması aynen şöyle oluyor ilk HGS verdiğimiz de sağ yanağınızdan öptük aracı sattığınız zaman diğer yanağın da hatırı kalmasın diye orada öpmeye devam edeceğiz. Aracın varsa her zaman öpüleceksin demek istiyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cama yapıştırılan HGS ler 5+30 TL. 5 TL lik kısım cama yapıştırılan bölüm, geri kalan 30 TL karta yüklenmesi gereken minimum kontür miktarıdır. Araç satıldığında cama yapıştırdığınız etiketi yırtarak iptal edin ki aracın yeni sahibi kullanmasın, kartın bakiyesindeki miktar yeni alacağınız HGS ye ya yüklenir yada bedeli iade edilir. Bunlarla uğraçmak istemezseniz biraz daha bekleyin kart şeklinde olanlar PTT şubelerine geldiğinde onlardan alırsınız (şu an kart şeklinde olanlar PTT şubelerinde yok).

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş abi bu kart şeklinde dediğin zımbırtı KGS kartı gibi bir şey.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Onun gibiymiş. Ben HGS'leri aldığımda onlardan yoktu, cama yapıştırılan OGS veya HGS'leri sevmiyorum, o nedenle kart şeklinde olanlar gelince onlardan almak istiyorum.