Hepimize en netinden geçmiş olsun pardon hamdolsun ....

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[SIZE=+0][/SIZE]Zamlar sonrasında rakının ve sigaranın yeni fiyatı

[SIZE=+0][/SIZE]Hükümetin bugün gerçekleştirdiği zamlar sonrasında 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,92 TL’ye, yeni rakının fiyatı 31 TL’ye yükseleceği tahmin ediliyor. En ucuz sigaranın fiyatı 4,25 TL, en pahalı sigaranın fiyatı ise 6,75 TL olması bekleniyor.

[SIZE=+0][/SIZE]Hükümet yeni yıl öncesinde, akaryakıta, alkole ve sigaraya zam yağdırdı. ANKA’nın yaptığı hesaplamaya göre, akaryakıtta zam oranları yüzde 10,81 ile yüzde 13.83 arasında değişim gösterdi. 95 oktan kurşunsuz benzinde ve 95 oktan katkılı kurşunsuz benzinin ÖTV oranı 1,69 TL’den 1,8915 TL’ye çıkarken, ÖTV artış oranının yüzde 11.92 olduğu görüldü. Zam sonrasında 95 oktan kurşunsuz benzin ile 95 oktan katkılı kurşunsuz benzinin litre fiyatının 3,41 TL’den 3.92 TL’ye çıkması öngörülüyor. 95 oktan kurşunsuz benzinde de (97) ÖTV artışı yüzde 11.92 olurken, kurşunsuz benzinin litresinin 3.44 TL’den 3,96 TL’ye çıkması bekleniyor. Litrede ÖTV oranı 1,69 TL’den 1,8915 TL’ye çıktı.
KIRSAL MOTORİNİN ÖTV’Sİ KURŞUNSUZ BENZİNDEN DAHA FAZLA ARTTI
Kırsal motorinde ise ÖTV artış oranı yüzde 13,83 olarak gerçekleşti. Kırsal motorinde ÖTV oranı 1,0845 TL’den 1,2345 TL’ye yükseldi. Kırsal motorinin litresinin 2.72 TL’den 3,13 TL’ye ulaşması öngörülüyor. Yapılan zamlar sonrasında kırsal motorinin fiyatı normal motorin fiyatıyla neredeyse eşitlenmiş oldu. Motorindeki ÖTV’nin artış oranı ise yüzde 10.81 olarak gerçekleşti. Motorindeki ÖTV oranı 1,2345 TL’ye ulaşırken, yapılan zam sonrasında motorinin litresinin 2,84 TL’den 3,27 TL’ye çıkması bekleniyor. Köylünün kullandığı kırsal motorinin ÖTV’sine kurşunsuz benzinden daha fazla artış yapıldığı görüldü.

Evet arkadaşlar zam oranları yukarıda benzin 3.94 motorin ise 3.20 lerde olucak bu zamdan sonra görüyorsunuz halimizi daha ne diyeyim,dün gece rte nin ulusa seslenişini izledim tv de hayatımda ilk kez denk geldi izledim ve insanları nede güzel uyuttugunu bugun bu haberı okudugumda anladım.Allah bizi en kısa zamanda düzlüğe çıkarsın inşallah 7 yılda resmen ağzımıza ettiler,sinirden deliriyorum şu anda haberi iyi okuyun...

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Habersiz, gece yarısı sinsice, aniden yapılan bir ZAM , sabah kalkıyorsun benzine 20 krş zam, el insaf ya, el insaf..
diyecek çok şeyim var ama .........................

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yalandır yalan

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dün gece rte nin ulusa seslenişini izledim tv de hayatımda ilk kez denk geldi izledim ve insanları nede güzel uyuttugunu bugun bu haberı okudugumda anladım.Allah bizi en kısa zamanda düzlüğe çıkarsın inşallah 7 yılda resmen ağzımıza ettiler,sinirden deliriyorum şu anda haberi iyi okuyun...

Doğru valla. Dinlerden gerçekten uyumuşum :). Uyandığımda TV'nin ayarları düzelmiş, ekrana sanki nur inmişti. Milleti özel kuvvetler haberi ile oyalarlarken özelden vatandaşa teğet geçtiler.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Bugün gaz aldım 1.83 ten, dün gece yansıtmışlar zammı, içim acıdı yemin ederim. Ödemeyi yaptıktan sonra ellerimi açtım bir şeyler mırıldandım az da olsa rahatladım. Kulakları çınlamış mıdır acaba birilerinin...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bugün gaz aldım 1.83 ten, dün gece yansıtmışlar zammı, içim acıdı yemin ederim. Ödemeyi yaptıktan sonra ellerimi açtım bir şeyler mırıldandım az da olsa rahatladım. Kulakları çınlamış mıdır acaba birilerinin...
ettıgımız kufurler gunaha gırmekten başka bırsey yapamıyoz malesef bızı gunaha sokmakta ıyı iş becerıyolar devlet buyuklerı :rolleyes:

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin 2 haftaya kalmaz 4,00 tl olcak

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi haberlerde izledim petrol arama platformu günlük kirası 1.000.000 usd sizce kime teğet geçirecekler bu demir yığınının kirasını

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
arkadaslar isyan etmeyin sükredin :D

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi haberlerde izledim petrol arama platformu günlük kirası 1.000.000 usd sizce kime teğet geçirecekler bu demir yığınının kirasını

Aynen katılıyorum .olaki petro bulundu Türkiye bir petrol yatagı oldu 1 kr indirim olacagınıda inancında değilim...