hava sirkülasyon motoru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abi bu voltajı 3 snde yollayan sistemi taktığımızda da motora yıne 3 sn elektrık gelır dımı ilk başta akım devamlı geleceğine 3 sn gelir bırakır herhalde her kontak taktığımızda bu şekilde tekrar eder işlem

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Cengiz abi bu voltajı 3 snde yollayan sistemi taktığımızda da motora yıne 3 sn elektrık gelır dımı ilk başta akım devamlı geleceğine 3 sn gelir bırakır herhalde her kontak taktığımızda bu şekilde tekrar eder işlem

Kısa süreli kontak açımlarında tekrar voltaj vermez.
Ama uzun süreli beklemişse yine düğme pozisyonuna göre 3sn verip brakır.

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım abi teşekkürler yanlız anlamadığım nokta şu bu arıza bence kronik bir arıza ve çözümü oldukça basit.Opelin bence arabaları geri çağırıp bunu düzeltmesi gerekmez mi? sonuçta torpido 6 vidadan ibaret ve fazla işçilik gerektirmeyen bi durum

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bu arabada fan motoru gövdesıne surtenler fanın soketıne yukarıya dogru sıkıcı bastırsınlar motor yerıne oturuyor 1 kademede ses yapıyor gıbı sıkayetı olanlar muhakka denesın tık dıye ses gelıyor fazla ıman gucuyle bastırmayın :D

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Anladım abi teşekkürler yanlız anlamadığım nokta şu bu arıza bence kronik bir arıza ve çözümü oldukça basit.Opelin bence arabaları geri çağırıp bunu düzeltmesi gerekmez mi? sonuçta torpido 6 vidadan ibaret ve fazla işçilik gerektirmeyen bi durum

Heralde ilk yıllarda garanti süresince sorun çıkarmadığından, sonrasında parça değişiminden para kazanıldığından işlerine gelmemiş sanırım. Bu opel den çok klima sistemini tasarlyan delphi ve behr firmalarının hatası.
Düzeltmesi gerekir ama düzetmediğigibi Astra H da da aynı şekle devam etti. Astra J de nasıl bilmiyorum.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
cengız abı 7,5 tl olan devre her dugmeye basışta + - degıstırıyormu entegre koymuşlar devreye şaşırtıcı sen sorun yaşadınmı abı bızımdevrede ben devamlı oynuyorum sırkılasyon dugmesıne habıre basıyorum calısıyormu dıye takılcakmı dıye bakıyorum takılmıyor:D

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
cengız abı 7,5 tl olan devre her dugmeye basışta + - degıstırıyormu entegre koymuşlar devreye şaşırtıcı sen sorun yaşadınmı abı bızımdevrede ben devamlı oynuyorum sırkılasyon dugmesıne habıre basıyorum calısıyormu dıye takılcakmı dıye bakıyorum takılmıyor:D

Kullanan varsa daha iyi bilir ama gördüğüm kadarıyla o tek yönü gecikme yapıyor. ve ayrı vesleme vs gerekiyor.

senindeki ise direk motorun kablosuna bağlanıyor. ayrı bir besleme vs ye gerek yok. + - Çif yönlü zamanlama yapıyor ve kısa süreki kontak apatıp açtığında motora tekrar voltaj verip sıkıştrmıyor.
Devre benim beklediğimin üzerinde özellikte ve sağlıklı çalışıyor.
Yalnız benim sirkülasyon motorunu içine ters yerleştrmişiz. Bende tekrar açmakla ugraşmadım devrenin uçlarını ters çevirdim düzelttim.

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar açıkcası kafam karışmış durumda benim araç astra g ve kapak sisteminin markası delphi bu durmda şu anda astra h da tamir eden arkadaş gibi tamir ettim sistemi sıkıntısız çalışıyo ama voltajı kesen hangi sistemi edinmem gerek açıkça belirtebilirmisiniz?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
İsmail, burak devreyi kendi yapmıyor elektronikçiye yaptrıyor haliyle arada fiyat farkı olması normal. Ortada yarış yapacak birşey yok.
yapmak isteyeyen arkadaşlar denenmeden yanlış bi devre alıp ugraşmasın.
videodaki hazır devre de çift polarizede çalışıyorsa onu kullanın.
Ben devresine baktım emin olamadım.
beslemsinde + - 9v pil yuvası ve tetikleme için buton konulmuş.
tes polarizede çalışmayabilir.
Eger denedim çalışıyor diyorsan sonuçta mantık aynı onu kullansınlar.

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün elektikçiye gittim adam bana normal işyerlerinde kullanılan zaman ayarlı röleden veriyodu Abi dedim ben bunu araba için alıyorum ve 12 voltta kulanacam o da bu sistemde 12 voltta da kullanılır ama ayarlanması gerek dedi bende toplam maliyeti sordum 50 tl dedi eyvallah dedim çıktım bakalım istanbulda haber bekliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...