Harici Navigasyon Cihazları

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Harici Navigasyon Cihazları

onderak link' Alıntı:
ya aslında bende harici navi almak istiyorum ama,
cihazın güncel haritaya sahip olması kadar önemli bir sorunum var..

oda araçta bu aletin düzgün duracağı yer neresi
ve tutucusunun araca zarar vermemesi....
ben resimde görüldüğü üzere sol tarafa tutturdum. bazı cihazlar sınırsız güncelleme ile satılıyor, onlardan alırsanız güncelleme sorunu olmaz. benim satın aldığım dönemde yoktu ne yazık ki.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

tutturucu işini kendiniz mi hallettiniz?
cihazı aldığınızda var mıydı?
yapışkanlı mı?
herhangi bir sorun varmı? takıp çıkarırken?
zemin zedelenmesi oluyor mu?  daha doğrusu

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
tutturucu işini kendiniz mi hallettiniz?
cihazı aldığınızda var mıydı?
yapışkanlı mı?
herhangi bir sorun varmı? takıp çıkarırken?
zemin zedelenmesi oluyor mu?  daha doğrusu
cihazla beraber cama yapıştırmak için vantuzlu bir tutucu vardı. eski arabamda onunla kullanıyordum. ancak astrada kol kısa kaldı cam epey geride olduğu için. geçenlerde yapı marketin birinde yine aynı şekilde vantuzlu bir tutucu buldum bu kez kol oldukça uzundu ben de onu aldım. kolun ucundaki kısım yani navigasyonu tutacak olan kısım tam uymadı ufak bir oynama ile onu hallettim.  cihaz resimdeki gibi sol tarafta bana epey yakın bir pozisyona geldi. delme falan yok. kol uzun olduğu için biraz sarsılıyordu. onu da cihazı taktuğım kafanın tam altına ufak bir süngerimsi parça ile alttan destekledim. ( yeni almış olduğum tutucunun kıskaç içlerindeki yumuşak kısımlardan birini sökerek ).
çok karmaşık bir anlatım oldu farkındayım :) kısaca delme falan yok cama vantuzla yapışan bir tutucu ile duruyor.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar cd500 alıp üstüne harici navi alsak lazım olduğunda kullanmak üzere nasıl olur? cd500 ne zaman güncelleneceği belli değil.
ben araca takılan diğer navilerimenüleri sevemedim birde çin malı olması ve sesin bazı menülerde çok bazılarında az çıkması gibi şeyler okudum.sadece ilerde geri dönüş kamerası takarlarsa cd500 onu takarım diye düşündüm orjinalide bozmak istemdim cd500 renkli ekranı çok güzel duruyor açıkçası siz ne diyorusunuz?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
arkadaşlar cd500 alıp üstüne harici navi alsak lazım olduğunda kullanmak üzere nasıl olur? cd500 ne zaman güncelleneceği belli değil.
ben araca takılan diğer navilerimenüleri sevemedim birde çin malı olması ve sesin bazı menülerde çok bazılarında az çıkması gibi şeyler okudum.sadece ilerde geri dönüş kamerası takarlarsa cd500 onu takarım diye düşündüm orjinalide bozmak istemdim cd500 renkli ekranı çok güzel duruyor açıkçası siz ne diyorusunuz?

Fabrikadan cd500 lü çıkan bir araca daha sonradan cd500 ü çıkarıp harici bir navi takamıyorsunuz diye biliyorum ben... 023hm Zaten cd500 araca fabrika üretimi esnasında takılıyor sonradan taktıramıyorsunuz, eğer cd500 istemiyorsanız hiç almayın direk cyclone yada necvox taktırın.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onu biliyorum arcın içine göresellik katsın daha net okunsun yazılar ve mp3 dinlenecek en nihayetinde birde radyo. o nedenle çok önemli değil navinin güncel olup olmaması lazım olursa ayrıca bir navi alırım fiyatı 200 liraya çok düzgün çalışan naviler var.orjinal olsun diye tercih ediyorum yoksa diğer takılan navilerin özellikleri çok iyi yanlız görüşleri bence güzel değil yani cd500 arayüzü ve görünüm olarak daha iyi birde bosch firması yapıyor artı montajı fabrika çıkışlı en büyük avantajı bu.
ilerde belki günellenir navi güncellenmesede sorun değil.geri dönüş kamerası arabay film çekersem ilerde belki lazım olur oda çok mühim değil zaten araçların camları çok açık renk değil sanırsam siyah almayı düşünüyorum arabayı bakalım.
birde cd500 de kolonlarına premium yazıyormuş belki daha kalitelidir.
birde sonradan takılan navilerde ses farkı oluşuyor menülerdeki uygulamalara bağlı olarak okuduklarımdan bunu anladım.aracın kendi usbsinden daha net ses alındığını yazmış arakdaşlar önemli olanda bu net se ve mp3leri büyük renkli ekranda rahat görebilmek yeterli.fiyatı biraz fazla lakin 1750 lira bence biraz fazla lakin cd400 ekranı da ufak gibi biraz.
bakalım hayırlısı ne ise o olsun diyelim.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün bakarken goldmaster nav-579hd beğendim. fikri olan arkadaşım var mı acaba?
http://www.goldmaster.com.tr/Urun_Detay.aspx?q=1091

____579___500.png

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim navitech qx432 ve px215f cihazlarım var. Bizzat kullanıp denemiş biri olarak 215 çok daha iyi. Aynı rota planlamasında iki cihaz birbirinden farklı rota seçiyor.  ևizdiği rotayı beğenmeyip (kendinizin biryere kadar bildiğiniz yollarda) yolunuza bildiğiniz yere kadar devam etmek istediğinizde 432 inatla sizi geri döndürmenin peşinde ve epeyce bir sürede bundan vaz geçmiyor. 215 ise ilkini atladınız ikinci yönlendirmesini de atlarsanız anında alternatif rotayı seçiyor. Bu nerede önemli eğer seçtiği yol kapalı ise yol değişmişse ve siz o yolu istemiyorsanız bocalama evresi geçirmemek adına. Tabi alternatif rotaları seçiyor rota planlıyorsunuz da 432 nin rota sistemi benim açımdan çok saçma. İnce ince orayı dahil et burayı çıkar insana eziyet. 215 ile çok kolay ulaşabildiğim güzergahı resmen rezil ediyor. QX432 de 500 serisiyle aynı sistem diye biliyorum Aradaki fark sadece ekran boyutu ve pilin dahili harici olması gibi özellikler. Navitech bütün bunlara rağmen oldukça iyi bir marka özellikle haritasının Başarsoft olması ve en son GPS chipleri ile yüksek performanslı işlemcileri kullanması bakımından. Ancak bu qx serisinin rota planlama olayına gerçekten el atmaları gerek. Bir de bir arkadaşımda Next in cihazı var O da gerçekten çok kaliteli.

http://www.hepsiburada.com/Liste/next-ye-g-525-5-atlas-5-600mhz-fm-verici-primo-12-navigasyon-cihazi/ProductDetails.aspx?productId=otnextye-g525&categoryId=257643

Bu cihaza da bakabilirsiniz ayrıca.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

eketen link' Alıntı:
benim navitech qx432 ve px215f cihazlarım var. Bizzat kullanıp denemiş biri olarak 215 çok daha iyi. Aynı rota planlamasında iki cihaz birbirinden farklı rota seçiyor.  Ö‡izdiği rotayı beğenmeyip (kendinizin biryere kadar bildiğiniz yollarda) yolunuza bildiğiniz yere kadar devam etmek istediğinizde 432 inatla sizi geri döndürmenin peşinde ve epeyce bir sürede bundan vaz geçmiyor. 215 ise ilkini atladınız ikinci yönlendirmesini de atlarsanız anında alternatif rotayı seçiyor. Bu nerede önemli eğer seçtiği yol kapalı ise yol değişmişse ve siz o yolu istemiyorsanız bocalama evresi geçirmemek adına. Tabi alternatif rotaları seçiyor rota planlıyorsunuz da 432 nin rota sistemi benim açımdan çok saçma. İnce ince orayı dahil et burayı çıkar insana eziyet. 215 ile çok kolay ulaşabildiğim güzergahı resmen rezil ediyor. QX432 de 500 serisiyle aynı sistem diye biliyorum Aradaki fark sadece ekran boyutu ve pilin dahili harici olması gibi özellikler. Navitech bütün bunlara rağmen oldukça iyi bir marka özellikle haritasının Başarsoft olması ve en son GPS chipleri ile yüksek performanslı işlemcileri kullanması bakımından. Ancak bu qx serisinin rota planlama olayına gerçekten el atmaları gerek. Bir de bir arkadaşımda Next in cihazı var O da gerçekten çok kaliteli.

http://www.hepsiburada.com/Liste/next-ye-g-525-5-atlas-5-600mhz-fm-verici-primo-12-navigasyon-cihazi/ProductDetails.aspx?productId=otnextye-g525&categoryId=257643

Bu cihaza da bakabilirsiniz ayrıca.

navitech'de:
- rota hesaplaması konusunda, rota alternatiflerini kullanırsanız, problem yaşamazsınız...
cihaz mesafesi en kısa yolu rota olarak çıkartıyor.. yakıt tasarrufu yapıyor sanırım :)
bu rotayı atla demelisiniz

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cyclone aldık artık satana kadar onu kullanacağız, Allah tan iyi de çalışıyor ama artık aynı işi 200liralık cihazlar da yapıyor.