Hare Ve Çizik Giderme, Polish uygulaması.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hare Ve Çizik Giderme, Polish uygulaması.

eketen link' Alıntı:
[quote author=akın link=topic=153.msg6062#msg6062 date=1297545005]
Diğer bir başlığa da da yazdım burda da tekrar edeyim. Arkadaşlar araçlarınızdaki  hafif derin çiizkler için dyo nun  ince pastasını kullanabilirsiniz.  diş macunu şeklinde bir kutu biraz pamuğa sıkıp ovuyorsunuz.  ben biraz önce denedim harika ötesi sonuç veriyor. 10 saniyede kesin çözüm. 

Sayın akın Bu uygulamayı adet haline getirmemenizi tavsiye ederim. Yoksa bir zaman sonra hani çok bilinen ve iğrenç olan branda-güneş yanığı denilen başbelasının başınıza nereden musallat olduğunu çok düşünürsünüz. Dyo çbs farketmez ince pasta denilen melanetin ilk etaptaki güzelliğinin büyüsüne kapılan bir arkadaş 1-1.5 yıl içinde aracın güzelim boyasını resmen haşat etmişti. Kılcal çizikler için hareler için traşlayarak yok etmektense nano ürünü cilalarla doldurarak yok etme yolunu seçmek en iyisi (Tamamen kişisel görüş ve deneyimlerim)
[/quote]

ben aracımı sattım bi daha araba alırsam aklımda olsun  deamonn

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Diğer bir başlığa da da yazdım burda da tekrar edeyim. Arkadaşlar araçlarınızdaki  hafif derin çiizkler için dyo nun  ince pastasını kullanabilirsiniz.  diş macunu şeklinde bir kutu biraz pamuğa sıkıp ovuyorsunuz.  ben biraz önce denedim harika ötesi sonuç veriyor. 10 saniyede kesin çözüm. 

Sayın akın Bu uygulamayı adet haline getirmemenizi tavsiye ederim. Yoksa bir zaman sonra hani çok bilinen ve iğrenç olan branda-güneş yanığı denilen başbelasının başınıza nereden musallat olduğunu çok düşünürsünüz. Dyo çbs farketmez ince pasta denilen melanetin ilk etaptaki güzelliğinin büyüsüne kapılan bir arkadaş 1-1.5 yıl içinde aracın güzelim boyasını resmen haşat etmişti. Kılcal çizikler için hareler için traşlayarak yok etmektense nano ürünü cilalarla doldurarak yok etme yolunu seçmek en iyisi (Tamamen kişisel görüş ve deneyimlerim)
[/quote]
aynen ben de sadece sıvı cila kullanıyorum, pasta boya üzerini aşındırarak zamanla boyayı inceltiyor..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=153.msg37234#msg37234 date=1308530418]

[/quote]
aynen ben de sadece sıvı cila kullanıyorum, pasta boya üzerini aşındırarak zamanla boyayı inceltiyor..
[/quote]

Sevgili Hakan O ince pasta denen icat boya üzerindeki verniği o kadar kısa bir süre içerisinde öyle bir hale getiriyorki vernik tabakası traşlanıp boya meydana çıktıktan sonra artık geri dönülmez yol misali iğrenç son hızla yakaya yapışıyor. Bu işlerle pasta ile ilgili hiç kimsenin amatörce uğraşmasını tavsiye etmem.Tekrardan aman diyeyim yani

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar DYO ve ÇBS nin pastalarının birçoğu sanayide kullanılmak üzere tasarlanmıştır, her markada olduğu gibi kullanımı kesin bir bilgi ve el alışkanlığı gerektirir.

Arkadaşımla etkisini denemek için ÇBS pastayı peş peşe 2 kez sürdüğümüz bir el arabasının (!) boyasının anında çıkıp çıplak metalin açığa çıktığını gördük!!

imouthis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkese merhaba;

arkadaşlar benim kafam karıştı. sanırım cahil kafaya fazla bilgi yüklemesi yaptım. bilgiler iyice salata oldu.

eşimin i 20 si var 1.5 yıldır kullanıyor. arabada çizikler v hareler mevcut. alırken bilinçsiz olduğumuzdan v bu işlere yeni merak saldığımdan hiç bir boya koruma vs vs yaptırmadım.  benim astra j yi alınca meraklandım. benim araba parlayınca eşimde kendi arabasına ilgi istiyor.  şimdi
arabada çizikler v hareler var. yarın onun arabaya girişmeyi düşünüyorum.  uygulama sıram nasıl olmalı.
ben kafamda şöyle gecirdim
1 şampuanla yıkama
2 kil uygulaması
3 çizik giderici pasta uygulaması
4 wax lama
5 cila lama (işte burda kafam karışıyor waxladıktan sonra yada önce cila atmak gerekmi bende hızlı cilalardan var)

bazı yerlerde derin cizikler var bazı yerlerde yüzeysel çiziklervar  bana hangi ürünü  önerirsiniz. ayrıca wax için ne önerirsiniz. bunların hepsi elle uygulanacak. ayrıca bulabileceğim yerleride yazarsanız sevinirim. istanbul/üsküdarda oturuyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn imouthis ilk önce forum kurallarını ihya edilim.Türkçemizi doğru kullanmaya özen gösterirsek daha açık ve net bir şekilde anlaşılmış oluruz...Şimdi sorunuza geçelim :)

Arkdaşlardan sık sık bu uygulamaları yapan varsa onların görüşlerini burda alabilriz...Yalnız ben şunu söyliyebilrim ...

Kil kullanma durumu.....

Kil kullanmak polisaj işleminden önce tavsiye edilen bir uygulamadır aracınız kil ihtiyacı olup olmadıgını anlamak için kaportaya avuç içinizi sürtüp pürüz testi yapabilirsiniz kil uygulamasından sonra kaporta bir bebegin cildi gibi pürüzsüz olacaktır.

Yeni alınmıs sıfır bir araçta, kapalı garajda duran sürekli wax ile koruma altında olan araçlar gereken bir uygulama değildir.

Sanayi şehirleri, demiryoluna yakın yerlerde kaporta ağır saldırılara mağruz kalmıstır kil uygulaması gereklidir.

bugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bugun aracımın yanına gittiğmde tavanında bir sigara izmariti gördüm baktım hala yanıo aldım attıım ama ne yazkki tavanı yakmış sanırım sarıydı sildim ama altı sarı kaldı çıkmadı sonaxa götrdm çıkaramadılar yarn birde servise götürücem orda daha önce çıkardıklarını ama garanti wermediklerini söylediler daha önce başına gelen ve çıkarabilen yada bi bilgisi fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum 50 kuruş büyüklüğünde tavanda sarı iz sinirmi bozuyo gerçkten o sigarayı kim attıysa kulaklarnı çok çınlattım zaten

bugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birde birşey daha sorcam aracımda boya koruma olmasına rağmen bu örümcek ağı gibi tabir edilen hareler olduğunuda farkettm bgn diğer oluşan arkadaşlar bu örümcek ağı denilen hareleri gidermek için ne gibi işlem yaptılar bunlar nası çıkar kalıcı ve zararlı değildir umarım aracımı hep fırçasız sonaxta yıkatmama rağmen neden olduğunu anlıyamadım

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugraa link' Alıntı:
birde birşey daha sorcam aracımda boya koruma olmasına rağmen bu örümcek ağı gibi tabir edilen hareler olduğunuda farkettm bgn diğer oluşan arkadaşlar bu örümcek ağı denilen hareleri gidermek için ne gibi işlem yaptılar bunlar nası çıkar kalıcı ve zararlı değildir umarım aracımı hep fırçasız sonaxta yıkatmama rağmen neden olduğunu anlıyamadım

boya koruma bu hareler için değildir zaten hare zaman içerisinde hemen her araçta oluyor
ne kadar da fırçasız yıkatsak kullanılan bez ve aracın üzerinde olan küçük tozlar  nedeniyle bu harelenmeler oluyor
Ben aracımı alalı 7 ay oldu, hiç dışarıda yıkatmadım hep kendim sünger ile yıkadım ancak benim beyaz aracımda da harelenmeler oldu
Bunu gidermek için herhangi bir autoking gibi auto detaling servislerine giderseniz tüm hareleri pasta cila yöntemi ile alıyorlar
Ancak bu işlemin sık yapılması önerilmez çünkü az da olsa zaman içerisinde boya yüzeyinde matlık oluşturabilir çok uygulanırsa çünkü boyayı aşındırıyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Corsa nın gösterge tablosunu silerken kolayca çizilivermişti (!) Sonax ın plastik çizik gidericisi biraz iş görse de hala dikkat çekici çizikler duruyor, aklınızda olsun Astra nınki de pek farklı değil; gçsterge tablosunun şeffaf camı çok kolay çiziliyor özellikle temizlemecinizi bu konuda uyarın!

Corsa nınki kardeşimin kendi temiz beziyle, Astra nınki temizlemecinin "temiz" dediği bezle çizildi.