Hararet sorunu

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
kalorifer çalıştığında hararet düşüyorsa devir daim çalışıyor demektir. hararet yükseldiğinde fan açıyorsa termostatdada sıkıntı olamaz. bencede sorun radyatörde gibi. daha önce hiç değiştimi bilemiyorum ama aracın yaşına da bakarsak içi baya çamurlaşmıştır. kalorifer peteğinede zarar vermeden bir baktırın bence radyatöre. benim 2003 corsa 1.7dti da da benzer bir sorun olmuştu. hararet 90 ı geçmesine rağmen kalorifer soğuk veriyor du. hem radyatör hem kalorifer peteği tıkanmış. temizlemeye çalıştık ama içinden balçıklar çıkmaya başladı. riske girmedik ikisinide değiştirdik. corsa c lerde radyatörün alt sağ kısmında bir vana vardı. onu açınca içindeen çamur akıyordu. belki corsa b dede aynı vana vardır. ordan kontrol edebilirsiniz.

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafa bey cidden çok kirlenmiş.Benim radyatörde böyle olabilir çünkü hortumları çıkardığımda çeperlerinde kahverengi bir renk görüyorum teşekkür ederim

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mert bey benim kalorifer sıcak veriyor o zaman sıkıntı sadece radyatörde gibi duruyor.bilginiz için teşekkürler.peki radyatör elle temizlenebiliyor mu yoksa yenisini almak daha mı mantıklı

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
mert bey benim kalorifer sıcak veriyor o zaman sıkıntı sadece radyatörde gibi duruyor.bilginiz için teşekkürler.peki radyatör elle temizlenebiliyor mu yoksa yenisini almak daha mı mantıklı

valla çok kötü durumda değilse temizlenebilir. ama bence yenisini almak en mantıklısı. başın ağrımaz. 1 sene sonra yanı duruma gelirmi diye düşünmezsin. eğer sorun gerçekten bu oksitlenme ve çamurlanmadan ise birdaha başına gelmemesi için, bunu önlemenin en güzel yolu yazın yazlık kışın kışlık ANTİFİRİZ kullanmak. su takviyesi yapacağınız zamanda ne olursa olsu sakın çeşme suyu kullanmayın. içme suyu kullanın. kireçli su baş düşmanıdır. şimdiden geçmiş olsun:D:bir:

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LQOoaj.jpg
1NGnyA.jpg
rEJdQ7.jpg

evet arkadaşlar eski radyatörü açtım içi çamur birikmişti siyah kapak altındaki contada elimde kaldı zaten. yeni radyatörümü aldım bugün takıp sonucu sizlere bildireceğim

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar maalesef radyatör fayda etmedi kaloriferi açınca düşürebildim :(

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ogun bey guzel bir noktaya degindiniz.hararetten başka gaz kacagindan supheleniyordum ancak böyle bir olayin hararete etken olduğunu bilmiyordum.sorununuzu nasil cozdunuz

tayfun kardeşim benim lpg tankının 10 yılı geldiğinden dolayı regulatorler de pahalı olduğundan komple lpg kitini değiştirdim. ama sorunun asıl kaynağı lpg regulatorü biraz pahalı bi parçadır. bence bir an önce dediğim gibi su deposunda gaz kaçağı varmı bi kontrol ettirin çünkü contanın yanmasına sebebiyet verebilecek bi arıza. Eğer sorun regulatorden çıkarsa çıkma regulator almayın ben daha önceki arıza da çıkma almıştım. sıfırını alın bence.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LQOoaj.jpg
1NGnyA.jpg
rEJdQ7.jpg

evet arkadaşlar eski radyatörü açtım içi çamur birikmişti siyah kapak altındaki contada elimde kaldı zaten. yeni radyatörümü aldım bugün takıp sonucu sizlere bildireceğim

radyatör sanırım yan sanayi. ve yan sanayininde soğutma performansı az olanı.zamanında vectraya aynısını alıp bi kaç ay içinde soğutmuyor diye tekrar değiştirmiştim. kaliteli yan sanayi yada orjinallerinin su kanalları yuvarlak değil yassı oluyor ve daha iyi soğutuyor...