Hararet göstergesi ve dervir sorunu...

Natsukai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model opel vectram var ..

1. problemim arabayı çalıştırdığımda yolda trafik varken vites d dde iken rolanti göbek atıyor :) bir aşağı bir yukarı.. araba istop edermiş gibi oluyor ama sonra rölanti düzeliyor... sebebi nedir_?

2.problemimde şudur.. egzozumu değiştirdim ve bu işlemden sonra gözle görülür bir şekilde hararette bir artış oldu ve hatta nerdeyse kırmızıya kadar gekliyor.. neyseki fan açıp kurtarıyoruz.. bunun nedeni sizce egzozmudur yoksa başka birşeyde olabilirmi_? not: bu arada yüksek deirde araç kullanmıyorum 2000 -3000 devir arası genelde

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. rolanti ayarlayıcında sorun var görünüyor.
2. içinse fanı açıyoruz demişsin manuel kontrolmu yaptırdın aracına. müşür bozuktur belki...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.sorun bildiğim kadarıyla egr
2.sorun egzost performansı ve yakıtı arttırır ama hararette o kadar fark eder mi bilmem

babacan1796

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.dest
aracın benziyse bo ğaz kelebeğini temizlettir. derim hemde acil zaten rutin yapılması gerekli birde lamda sensörü ( oksijen sensörüne baktır..) benim 1500 tl ye kazandğığım bir tecrübe bu. yabana atma.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.aracın rolenti ayarlayıcısı ve gaz kelebeği temizlenecek
2.değişen egzos un yan sanayi takıldı sanırım?takılan susturucu ici fazla doldurulmuş ise egzos gazı dışarıya tam verimli şekild atılmaz ve motora geri döner buda hararete neden olur.başımıza sık sık geliyor özellikle katalizatör tıkandığında hararet yapıyor..bide nekadar zamnda kaç derceye cıkıuyor belkide normal

farukcagsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.sorun bildiğim kadarıyla egr
2.sorun egzost performansı ve yakıtı arttırır ama hararette o kadar fark eder mi bilmem

aracın benziyse bo ğaz kelebeğini temizlettir. derim hemde acil zaten rutin yapılması gerekli birde lamda sensörü ( oksijen sensörüne baktır..) benim 1500 tl ye kazandğığım bir tecrübe bu. yabana atma.

hararet için bi şey diyemem alaka kuramadım egzostla baska bi sorun olabilir. rolanti sorununla ilgili yukrda yazılanlar olabilir istanbuldaysan "ahmet memikoğlu" bu sorunların cozumunde en iyi ustalardan biridir ugramanı tavsiye ederim adres telefon bilgileri internette mevcut yeri fikirtepede.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorlarımızın birbiriyle hiçbir alakası yok ama 2 sene önce uzun yolda gaz pedalını sabit tutmama rağmen devir ibresi ip atlar gibi 1000 - 4000 aralığında hoplamaya başladı bu arada hızım 95 - 100 km gibiydi serviste v kayışından olduğunu söylediler.