Hararet Göstergesi Sürekli Düşüyor ve Artıyor

21infut

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2004 model bir Opel Corsa sahibiyim, geçtiğimiz günlerde otoyol üzerinde giderken 5. vitese attım ve atmamla birlikte bir ses geldi. Bu sesin sebebini ilk başta anlamadım ve benzinliğe çektim.

Kontrol ettim ve görünürde herhangi bir sorun yoktu. Daha sonrasında yine yolda hararet göstergesinin yavaş yavaş yükselip, yavaş yavaş düştüğünü gördüm ve bunu sürekli olarak yapıyordu. (2 dakikada 0'a düşüyor, 2 dakika boyunca 0'da kalıyor, daha sonrasında 2 dakika yükseliyor ve 2 dakika yüksekte kalıyor.)

Eve bir şekilde hiç motoru zorlamamaya çalışarak girdiğimde ise motordan yüksek sesli bir şekilde çıt çıt çıt sesleri duymaya başladım. Rölantide yapıyordu ve belkide yol boyunca da bu ses devam etti.

Bilgili veya önceden yaşamış arkadaşlar varsa sorunun ne olduğunu anlatabilirler mi?

21infut

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tekrardan merhabalar,

Sanırım kimse bu durumdan müzdarip olmamış. Ben yine de yaşayabilecek dostlarım için sorunu söyleyeyim. Enjektör bölümünden hava çıktığını fark ettim ve bunu sanayiciye bildirdim.

Gittiğimde ise yaklaşık 30 dakikalık bir işlemle enjektör pulları değiştirildi ve tüm sorun halloldu.

Hararet göstergesinin sapıtması ise klima kabloları gevşediği için çıkmış, araba stop ettiğinde de yeniden başlattığımda da klimanın sürekli olarak fan çevirmesinden kaynaklanıyormuş. Çok kısa bir işlemle bu sorun da halloldu.