Hararet acil yardım...

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 haftadır aracımla uzun yol yapmaktayım bugün memlekete geri gelirken araç tekledi ve iki dakka sonra hararet çıkmaya başladı kırmızıya dayandı hemen sağa çektim boşa aldım klimayı kapadım bekledim bi 5 dakka ondan sonra stop edip çalıştırdım ve düşmeye başladı kaputu açtım su atıyordu kapaktan soğumasını bekledim soğuduktan sonra antifiriz ekledim ve komple tamamlayıp yola devam ettim 500 km boyunca herşey normaldi biraz önce depoyu tekrar fullemek için benziliğe yanaştım boşta bi dakka çalışır şekilde bekledim bi baktım ki egzozdan çok kötü bi kokuyla duman atıo ama sadece birinden atıodu ben çift egzoz bağladım yola çıkmadan ondan dolayı olabilirmi o düşündürüyor beni neyse stop ettim depoyu doldurdum devam edeyim dedim çalıştırdım ve araç yine hararet yaptı o şekilde yaklaşık iki km gelip evin garajına çektim hararet hep kırmızıda garajda bekledim kaputu açtım ve yine su kalmamıştı kapaktan atmıştı açtım kapağı ekledim antifirizi kapadım hararet düştü garajda bi 5 dakika boyunca boşta gaz verdim egzozdaki dumanda geçti hararette düştü conta yakmışmıyımdır acaba yada sorunum nedir bilenler cevaplayabilirmi acaba...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostadın bozuk olabilir,bu arada kırmızıda sürmüşsün vontayı yakma ihitmalin yüksek,
yağına bak rengine bak kakaou renginde köpürme varsa suyu yağa atmıştır

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence devirdaim olma ihtimali var,rolantide yapıyor yazmıssınız.Ayrıca daha önceden hararet yapmamıssa bi kere kırmızıya geldiğinde conta zor yanar,yinede dikkat edin,egzozdan cıkan duman beni düşündürüyor şahsen ;)

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çift egzoz bağladım daha yeni onun içi yanıo olabilir.
devirdaim 4 ay önce felan değişti araç fanda açıo ben yol yaptıktan sonra beklemeden fan açmadan stop ettim bi iki kere ondan olabilirmi

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağa baktım hem çubuğu çıkardım araç çalışırken hemde kapağı açtım ters bi durum yok herşey normal

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım,suyada bakın,yağ yoksa suyun içinde sorun büyük değildir ;)

eZeL..

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyu yeni ekledim kapaktan atmıştı diye suda yağ felan yok normal mavi antifirizli su...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zmn sanayiye gidip ustaya göstermekte fayda var birçok sebep olabilir.
Termostat kapalı kalır su radyatöre gidip soğuyamaz hararet yapar
Devirdaim yetersiz kalır suyu çeviremez hararet yapar
Fan açmaz hararet yapar (müşür arızası vs )
Su deposu kapağı arızalıdır,hava yapar kaynatır
Radyatör tıkanır yine hararet yapar
En son ihtimalle V6 vectramda egzoz son susturucum tıkanmıştı hararet yükseliyordu bunuda belirtiyim.Umarım ufak bi sorundur halledersiniz ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O araç conta yapmadı ise bende kara belmayı yakarım :D muhakkak contayı kontrol ettir...

meseleci06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ezostan Duman çıkması = Yağ Yakmasıdır..

Yağı neden yakar, Contadan..