Hangi benzin kullanılmalı?

YuSeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracım 2005 Astra H easytronic. Aracı alalı 3 ay kadar oldu. Eski sahibi 95 oktan aldığını söylemişti. Devamlıda 95 oktan benzin almış. Ama 97 oktan benzini önerenler var. 97 oktan alsam bu tip araçta herhangi bir problem yaşar mıyım? Ve şimdiye kadar hep 95 oktan yakan motora ben 97 oktan kullansam bir sorun olur mu? Hangi benzini kullanmalıyım?

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef bu konuda yardımcı olamıcam biz dizelciyiz..:) ama Emre beye katılıyorum çok bi farkı olduğunu sanmıyorum...ama kulanan arkadaşlar daha iyi bilirler tabi...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yusuf Bey kitapçığında 95 oktan yazar muhtemelen H kataloğu hiç okumadım ama G lerde yazıyordu...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kitapçığı okuduktan sonra 95 kullanıyorum ve memnunum..

sorunuzun cevabı ile ilgili kitapçıktaki bölümü aynen yazıyorum

Motor ve şanzumanın parçalarının ilk birkaç bin kilometresürüşte sürtübnmeleri daha fazladır.Bunun neticesi olarak yakıt tüketimi ilk zamanlar yüksektir.

Piyasada bulunan yüksek kaliteli yakıtlar uygundur.Yakıt kalitesi, motorun gücünü, çalışmasını ve ömrünü etkiler. Yakıta ilave edilen katkı maddeleri bu sebepten önemlidir. Bu yüzden sadece katkı maddeli, yüksek kaliteli yakıt doldurun.
Çok düşük oktanlı benzinler, avans vuruntusuna neden olabilir. Opel bundan doğabilecek hasardan sorumlu tutulamaz.
Daha yüksek oktanlı yakıtlarise her zaman kullanılabilir.Ateşleme, doldurulan yakıt cinsine (oktan sayısına) bağlı olarak otomatik olarak ayarlanır. Ekonomik sürüşe 95 oktan yakıtla ulaşılır.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni çok sevindiren bir bilgi oldu

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son cümle çok önemli dikkat ettiyseniz

Ateşleme, doldurulan yakıt cinsine (oktan sayısına) bağlı olarak otomatik olarak ayarlanır. Ekonomik sürüşe 95 oktan yakıtla ulaşılır.

YuSeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Bende kullanma klavuzu yok ikinci el aldığım için. Sabah benzin almam gerekiyordu. Pompacı 97 daha iyidir, motora yararlı ve performansı yüzksek olur dedi bende 97 aldım. Eğer opel bile bunu tavsiye ediyorsa bundan sonrada 95 ten şaşmam. Ben yüksek oktanlı benzin koyarsam motora yararlı olur ve performansı yüksek olur diye düşünmüştüm ama yok bundan sonra 97 felan. 95 e devam. Sabah 97 aldım ama inşallah zararı olmaz motora. Birde bana astra H nin kullanma klavuzunu gönderebilecek kişi var mı?