halı paspas aşınması

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
arkadaşlar merhaba, forumda beni takip eden arkadaşlar bilirler, aracım yeni ve 1200km'de daha bir ay olmadı... kısa bir süre önce de kauçuk paspas tartışmaları yapılmış ben de görüşüm halı paspastan yana kullanmıştım. hatta sn warlorders arkadas bir siteden 3d'li paspas bulmuş ve fiyat pazarlığı bile yapılmıştı... halı paspasla ilgili şöyle bir durumla karşılaştım... sizinle de bu bilgiyi paylaşmak ve dikkatinizi çekmek istedim...

kullanıcı tarafında, halı paspasın gaz pedalı altında sağ tarafta ( topuğun temas ettiği nokta) hafif bir çukurlaşma ve renk atımı başlamakta... eğer bu boyle giderse herhalde 4000-6000 km arasında paspas delinecek...

aracımı haftanın beş iş günü ökçeli ayakkabı kullanarak kullanıyorum. muhtemeleen ayakkabının topuğu 45 derecelik açı ile geldiği için aşınma ve çökme yapıyor...aracı kullanırken topuğumun bu çukura geldiğini hissedebiliyorum... c.tesi, pazar günleri de spor ayakkabı kullanıyorum...

siz de dikkat ettiniz mi? resimleri çektim ama birşey belli olmuyor...

bir de yagmurlu havalarda ayakkabının taşıdığı su nedeniyle paspas ıslanıyor ve eger eve çıkarıp kurutmazsanız arac icinde koku olabiliyor....

sonuç: halı paspas kaliteli ve göze çok hoş gözükmekte, fakat kullanım farklarından dolayı çabuk aşınabilmekte, Kaucuk paspas dikkate alınabilir...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: halı paspas aşınması

halı da olsa kauçuk da olsa zamanla aşınıyor. benim eski aracımda oldukça kaliteli kalın bir kauçuk paspas vardı o da delinmişti. bir de ben de eskilerden kalma iki adet altı kauçuk üstü halı olan ufak paspaslar var kareye yakın dikdörtgen kışın onları ikinci kat olarak kullanıyordum. böyle bir şey yapabilirsiniz. ama göze pek hoş görünmüyor. aresin gösterdiği paspası aldım bende togi de kullanıyormuş. ben çok beğendim resimlerini de koydum. fikir verebilir.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

hllb link' Alıntı:
halı da olsa kauçuk da olsa zamanla aşınıyor. benim eski aracımda oldukça kaliteli kalın bir kauçuk paspas vardı o da delinmişti. bir de ben de eskilerden kalma iki adet altı kauçuk üstü halı olan ufak paspaslar var kareye yakın dikdörtgen kışın onları ikinci kat olarak kullanıyordum. böyle bir şey yapabilirsiniz. ama göze pek hoş görünmüyor. aresin gösterdiği paspası aldım bende togi de kullanıyormuş. ben çok beğendim resimlerini de koydum. fikir verebilir.

konuyu bulamadım... linki verebilir misin?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=1149.msg24044#msg24044 date=1302252680]

konuyu bulamadım... linki verebilir misin?
[/quote]
şurdan aldım http://urun.gittigidiyor.com/Opel-Astra-J-2009-Havuzlu-Orjinal-Paspas-NEW_W0QQidZZ38009968  ama sanırım sonuncuyu almışım şimdi yok diyor. z tech astra j havuzlu paspas diye ararsan nette bol bol var. mesela http://urun.gittigidiyor.com/Z-tech-Opel-Astra-J-2009-sonrasi-3-Boyutlu-Ha_W0QQidZZ37616061

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

evet ürün kalmamış, ben de almayı düşünüyorum... 14alkiss

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

halı paspas  illaki  yırtılma yapacaktır diye düşünüyourm. neticede halı ve sizde benim gibi memuriyette iseniz  köselelerimiz yırtıyordur halıyı.  yırtılınca orijinal  kauçuk alacvağım bende şimdilik böyle gitsin bakalım...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
halı paspas  illaki  yırtılma yapacaktır diye düşünüyourm. neticede halı ve sizde benim gibi memuriyette iseniz  köselelerimiz yırtıyordur halıyı.   yırtılınca orijinal  kauçuk alacvağım bende şimdilik böyle gitsin bakalım...

+1

Yeni araçlarımın orjinal paspaslarını hiç kullanmadım hep araçlarımı satın alanlara kaldılar!!

Astra nınkiler eskisin Halil abinin gösterdiklerini, onlar olmazsa Goodyear dan kaliteli paspas takımı alacağım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/z-tech-opel-astra-j-2009-sonrasi-3-boyut-tasarimli-orjinal-paspas-takimi/ProductDetails.aspx?productId=otelf13559&categoryId=20036208

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kış aylarında halı paspas kullanımı zaten problemli oluyor
ben kış ayında halı paspasın üzerine daha küçük boyutta kaymayan bir halı paspas örtüyorum
çamur olan ve eskiyen üstteki oluyor, ama sadece kış için yazları üsttekini kaldırıp tekrar halıyı kullanıcam
kışları mutlaka kaucuk paspas kullanmak gerekiyor

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

evet artık kıştan çıktık... artık sonbaharda kaucuk veya 3d'li bir paspas alınabilir..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gösterdiğim (Halil abinin önceden gösterdiği) paspaslar bence harika, almaya niyetiniz varsa bunlardan alın gitsin derim..