hala ne olacağıma karar veremedim

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepinize çok teşekkür ederim ama ben ne iç mimar nede inşaat mühendisiolacağım ben seçimi denizcilikten yana kullanıcam çeşmede yeni açılan okulu çok benimsedim o lseye gidip gemi mühendisi ya da gemi elektroniği gibi bölümleri seçicem babamlada bunu defalarca tartıştık vekara bağlamış olduk bu işi şimdi mutluyum çünkü yolumu çizmekteki en küçük adımı attım hemde mesleği biaz araştırınca çok güzel vegetririsi yüksek bir meslek olduğundununda idrakindeyim benim amacım oliseye girip mesleği öğrenmek zaten kafama yatmazsada üniversite sınavına girip başka mesleklerde tercih yapabilirm lisesnin adını merak edenlere çeşme ulusoy denizcilik anadolu meslek lisesi bu işin enii yanıda okulu bitirncce ulusoyuniş garantisi vermesi bu çok güzel bir şey denizide çoksevmem bu işte başarılı olabileceiğimi ufaktan gösteriyor gibi herkese çok teşekkür ederim

esfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanımızın ve geleceğin mesleği IT sektörü(bilişim sektörü). Bence bunu düşünmelisin.Çünkü bilgisayar olmadan hiç bir şeyin öneminin olmadığı devirler başladı.

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bır denızcı olarak bu kararı verırken denızın ve denızcılıgın ne oldugunu once ıyıbır arastır derım sadece bu meslek degıl her meslegı severek yaparsan karıyer yaparsın para zaten karıyerınle bırlekte gelecektır,evet getırsı ıyıdır denızcılıgın eger unıversıte okurda uzakyol yeterlılıgınde bır muh. veya kaptan olursan suan ın sartlarında 2500 dolar uzerınde bır maasla okulu bıtırır bıtırmez rahatlıkla ıs bulabılırsın ama bu meslegın zorlukları karadakı mesleklerle mukayese bıle edılemez aılenden herseyden herkesden uzak su uzerınde yerı geldımı 1 gun yerı geldımı 28 gun hıc kara yuzu gormeden ne fırtınalar yasyarak,haftalarca sallanmaktan patatesten baska bırsey yemeden uykusuz gecırılen gecelerde olucak elbet ,ama her ne olursa olsun cok renklı bır meslek guzel yanlarıda cok,zorluklarının yanında ,bunlara gore karar ver bak merak ettıgın meslek dallarından herkes yorumunu yaptı son karar senın ,bu anlatılan ısıgında hayatına yon veremelısın ama herseyden once hakkında hayırlısı.

Son düzenleme:

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ahmet abi çok haklısın çok renkli bir meslek umarım oks de seçtiğimliseye yetecek bir puan yaparımda kaptanlık okuyabilirim