Günaydın Forum :)

adalı ali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.öncelikle herkezlere yapmış olduğu yorumlar icin teşekkür ederim.benimde birkaç sorum ve bilgi ihtiyacım var,bilgisiolup tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.1 ay önce opel astra sedan elit dizel otomatik 2016 model araç aldım 28000de,kafama takılan parfükül için hemen stop etmeyin 20 000km gidin falan deniyor,böyle birsorunla karşılaştımzaman ne yapmam gerekiyor,stop etmeden aracı boşa alsam 2000 devir 3000 devir arası gaza bassam oldu yerde yeterli gelmezmi acaba,ilia yük altındamı parfükül temizlenmesi yapılır, 2inci sorum,kumandadan kilitlemeye 2 kez yazdığı gibi basıyorum fakat hırsız alarmı devreye girmiyor sebebi ne olabilir, birde bazı formlarda okuduğum kadarıyla aracı sakin kullanın yakıttan tasarruf ede bilirsiniz diyorlar,fakat ozamanda karşımıza parfükül meselesi cıkıyor, yani kısa cası ben daha bu araçta taze ve acemiyim, bu aracı kullanırken nelere dikkat etmem gerekiyor(gerci coğunlukta eşim kullanır hafta sonu ben anca kullanırım) şanzımanı motoru ve diyer aksamları için daha uzun ve sorunsuz kullanmam için neler yapmalı ve nasıl davranmalıyım. herkeze şimdiden teşekkür ederim.araçlarınızı kazasız belasız ve mutlu sekilde kullanmak nasib olsun.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.öncelikle herkezlere yapmış olduğu yorumlar icin teşekkür ederim.benimde birkaç sorum ve bilgi ihtiyacım var,bilgisiolup tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.1 ay önce opel astra sedan elit dizel otomatik 2016 model araç aldım 28000de,kafama takılan parfükül için hemen stop etmeyin 20 000km gidin falan deniyor,böyle birsorunla karşılaştımzaman ne yapmam gerekiyor,stop etmeden aracı boşa alsam 2000 devir 3000 devir arası gaza bassam oldu yerde yeterli gelmezmi acaba,ilia yük altındamı parfükül temizlenmesi yapılır, 2inci sorum,kumandadan kilitlemeye 2 kez yazdığı gibi basıyorum fakat hırsız alarmı devreye girmiyor sebebi ne olabilir, birde bazı formlarda okuduğum kadarıyla aracı sakin kullanın yakıttan tasarruf ede bilirsiniz diyorlar,fakat ozamanda karşımıza parfükül meselesi cıkıyor, yani kısa cası ben daha bu araçta taze ve acemiyim, bu aracı kullanırken nelere dikkat etmem gerekiyor(gerci coğunlukta eşim kullanır hafta sonu ben anca kullanırım) şanzımanı motoru ve diyer aksamları için daha uzun ve sorunsuz kullanmam için neler yapmalı ve nasıl davranmalıyım. herkeze şimdiden teşekkür ederim.araçlarınızı kazasız belasız ve mutlu sekilde kullanmak nasib olsun.
Mobildeyim bilgisayar bulunca detayli yazmak istiyorum hocam.

• Beğen
Tepkiler: adalı ali

Furkan semiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günaydın arkadaşlar cümleten selamün aleyküm

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve Murat

adalı ali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiden teşekkür ederim hasip kardeş,cevabını bekliyor olacagım.herkezlere hayırlı günler dilerim

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Günaydınlar Bursa'dan :) hepimize bol kazançlı bereketli işler

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve Murat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Günaydın arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Murat ve Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
S.a...Günaydın...

• Beğen
Tepkiler: Murat

adalı ali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cümleten günaydınlar arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: Murat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et

Hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz maddeler halinde bilgim yettiğince size yardımcı olmaya çalışayım;

1) Partikül filtresi egsoz üzerinde bulunan bir bölümün ismidir. Egsoz üzerindeki sıcaklık arttıkça bu filtre içersinde bulunan katmanlara takılan partiküller yanarak daha küçük parçalara ayrılarak egsozdan atılırlar. Kısacası bu işlemin olabilmesi için egsoz sıcaklığının yükselmesi gereklidir. Bakınız ilgili konu. Bakınız ilgili video :)

2) Hırsızlık alarm sistemi siz kapıları 2. defa kilitledikten yaklaşık 30 saniye ile 1 dakika arasında devreye girecektir. Geçenlerde arabada kalan bir kara sinek yüzünden alarmın devreye girdiğini biliyorum :) Gidip sineği kovalamıştım.

3) Aracınızı uzun ömürlü kullanmanız için kesinlikle aracınızı hor (yüksek devirlerde) kullanmayın bakımlarını 15 bin kilometre demelerine rağmen siz 10 bin kilometre civarında yapın. En önemli konuysa 1 km bile yol gitseniz şehir için kullanımlarda en az 30 saniye uzun yol kullanımlarında en az 4-5 dakika aracınızı rölantide çalıştırarak turbonun kendini tam olarak yağlamasını sağlayınız. Sabahları ilk çalıştırmalarda dikkat ederseniz 1.2 devir civarında yüksek ses ile çalışır 30-60 saniye bekledikten sonra devir saati 0.8 aralığına düşmeden hareket etmeyiniz. Aracınızı güle güle kullanın Rabbim kaza bela vermesin inş.