gün geçmiyor ki bi ilginçliğimiz daha yaşanmasın

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıl önce adamın birine bi araba sattım ...
arabanın ederi 15.000 lira civarı aradan o kadar zaman geçmiş elamanın arabasına kapıda iken çarpmışlar 5.000 lira masraf çıkmış çarpan adam arabayı serviste yaptırmayı kabul etmiş .buraya kadar normal ve birazda üzücü bi durum ama sonuçta olabilecek bi hadise herkesin başına gelebilir yani .neyse ilginçlik şurda:
adam telefon açmış bana soruyor ....
arabayı sen daha iyi bilirsin .şimdi benim araç değrinden kaybetti ne kadar kaybetmiştir .? 1 ay arabasız kaldım ordan zararım var .ben adamdan 3,000 lira fazladan para istedim azmı istedim .? seninde telefonunu da verdim seni ararsa sende söyle ki araba çok orjinaldi en az o kadar vermen lazım vs vs diye ...

şimdi benim bu adama ne demem lazım bilemedim içimden bi sürü laf geçti ama ben sadece banane kardeşim diyebildim.. yani 15000 liralık arabanın orjinalliği gitti diye adamdan fazladan para istemek üstüne üstlük benide bu işe dahil etmek benim çok garibime gitti bu durum. siz olsanız ne yapardınız ne düşünürdünüz,acaba bendemi bi gariplik var merak ediyorum...:confused:?

sözün özü alışveriş yaptığınız adamlarının gözüne bakın ... gözünü gözünüz tutmaz ise vazgeçin arkadaşlar...

Son düzenleme:

vural5038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende olsam aynısını yapardım hatta bi kaç kelime söylerdim o adama fazladan parada ne oluyormuş adamlar sıfır arabaya çarpıyolar o adamlar o zaman sıfır araba istesin kendilerine çarpanlardan yok böyle bi mantık bence

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
satarkende adamı pek gözüm tutmamıştı zaten ama dar bi zamanımdı .aracımı alırken yaptığı pazarlığı görseniz ağlardınız. sattıktan bi süre sonra elamanı gördüm kardeş senin arabayı şu kadara istiyorlar ( benim sattığımın 2-3 lira üstü bi rakam ) ama ben vermiyorum . deyip sinsice gülerek aklınca benle dalga geçmişti. şimdi de böyle bi olay yaşadım ...
üstüne üstlük bu adam eğitimli bi adam mesleğini söyleyip burda o meslek grubunu rencide etmek istemiyorum ama demek ki okumakla adam olunmuyor kardeşim...

Son düzenleme:

vural5038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hiç muhattap olma bence o tür adamlarla okumak konusuna gelince insanın içinde olucak adamlık ne kadar okursa okusun boş sende keşke saatığın fiyatın 2000 tl altını vermişlerdi bana o zaman deseydin :))

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
maalesef böyle şeyler olabiliyor ama o tür bir gerekçeyle nasıl fazla isteniyor anlamadım,ferraride olsa farketmez.birde arabanın eski sahibini niye arıyorsun birader yurdum insanı işte nerde tuhaflık orda biz.ilk arabam corsa idi neyse bunu sattım sattığım adamda başkasına satmış aracın en son sahibi beni aradı(telimi, nerden buldu?) hocam araba nasıl orjinalmi,bakımlı mı?varın gerisini siz düşünün!!

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta sıze bı durum anlatayım ben takıp ıslerı yapıyorum adamın bırıne oturma raporu cıkacak daıre dayısının mı ney ama adamı gor kendını cakal sanan okuzun tekı dedım usta senın gıderler3.5 felan 300 de ben alırım max 4000 lıra gıder dedım ıı dedı bu bı tanıdık vasıtası ıle gonderılmıs bu adam bana neyse bu demez mı ıste zamannda dayım bızden 2000 lıra aldı vermedı sen sorarlarsa 6000 tl de ıı dedım tamm yok dıyo alcak kısı cok fakır bılmem ne daha aşagı olmaz mı soyle boyle yalvarıyo ama getrdı bana bu 4000 lırayı verdı ısını halledıyorum ben bunun bu dedı masraf arttı de dayıma 8000 de dedım banane sonra dedı yok 10000 tl de ben senı oturma raporu cıkınca aratcam dayımla konustrcam dıyo ama gorsenız gunde 60 defa arıyosur abartmıyorum acmıyorum telını bu defa msj atıyo kafayı yedırttı bana 1 ay boyunca bende tamam dedım derım 10000 tl cıktı oturma raporu gıttım gotrdum evde hanımı varmıs dedım alın oturma raporunu yok dıyo esım gelcek bekle dedım beklıyorum dısarda bındım arabaya bastım gıttım aradı aradı acmadım satışı yapmıslar sonra arıyo gene acmadım bende bı dahada aramadı sende aynısını yap derım acam telınjı yada arkadslar kusura bakmayın ama kufret kapat telı ...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu tip adamları hiç anlamam.Ama biri ararsa tek diyeceğin, ben alalı 3 sene oldu arkadaşım.3 senede ne oldu ne bitti bilemem.Aranızdaki hesapta beni ilgilendirmez.Yanlış anlaşılmak istemem mutlaka senin aklın fikrin tecrüben sana yeterlidir.Fakat böyle zor durumlarda birinin değişik bir şey söylemesi her zaman faydalıdır.Bende bu yöntemi her türlü tecrübeme rağmen arada kullanırım.

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabayı sattım .hade babacım işine bak.Benle işin bitti dersin.Kapatırsın.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabayı sattım .hade babacım işine bak.Benle işin bitti dersin.Kapatırsın.

Saın alan adam değil de, öteki adam ararsa ona uygun bir dille söylemek gerekli.Sonuçta adamın bir suçu yok.Biri telefon veriyo sende nedir bu diye arıyorsun.Çünkü kötü bir duruma düşmüşsün.Kim nereye çekerse oraya gidersin.Kaza psikolojisi, özellikle de kazada suçlu isen o psikoloji çok ağır oluyor.

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En güzeli tamam deyip, arabayı yeni alacak olana her şeyi anlatmak. En azıdan birisi kurtulur ama bu üçkağıtçıların kökünün kazınması lazım.