geri vites kamerasi taktim parazit sorunu var

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar video interface aldim. geri kamerasi taktim ama parazit sorunu var.
internetde baya arastirdim ama net bilgi alamadim. kameraya elektirige geri vites lambasindan aldim. internetde role ile cozenler olmus. ama bu role nasil birsey? hangi roleyi almam gerekiyor. bu sorunu cozenlerin yardimina ihtiyacim var

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
12 volt herhangibir role olur. Role şöyledir, çok basitçe 5 uçlu bir kutu düşün. İki ucuna + ve - verirsin. Kalır 3 uçu. A, B, C olarak adlandıralım.

Roleye akım gitmiyorken, A ve B devre tamamlarken
Roleye akım gittiğinde yani vitese taktığında A ve C devreyi tamamlar.

Yani çok basitçe B ucunu boş bırak. A ucuna kameranın + ucunu ver, C ucuna ise aküden direk 12 çek. Sorun - ise, roleden - yi çalıştır.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arkadaslar video interface aldim. geri kamerasi taktim ama parazit sorunu var.
internetde baya arastirdim ama net bilgi alamadim. kameraya elektirige geri vites lambasindan aldim. internetde role ile cozenler olmus. ama bu role nasil birsey? hangi roleyi almam gerekiyor. bu sorunu cozenlerin yardimina ihtiyacim var

kameraya sase baglamayin oncelikle buna dikkat edin, kamera zaten saseyi goruntu kablosu uzerinden alir, siz birde elektrik kablosuna sase verirseniz bu parazit (interferance) olusur. Kameraya saseyi vermediyseniz diger sebep ise interface saseyi aldiginiz noktada sorun vardir. Saseyi tek noktadan ve aracin ana sase soketinden almaya calisin.

Role ile cozum icinse emre beyin anlattiklarina ekleme yapmaya gerek yok :D

Dosya ekliyorum dil ingilizce ancak cok faydalidir, sizin sorun direk anlatiliyor icinde... ikinci dosayanin adi acmak icin "kamera sorun.z01" olarak degistirilmeli. foruma 90 kb dan fazla ekleme yapilamiyor

Ekli dosyalar

• kamera sorun.zip
    34 KB · Görüntüleme: 93
  • kamera sorun (2) ismini kamera sorun.z01 olarak degistirin.zip
    95 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kameraya sase baglamayin oncelikle buna dikkat edin, kamera zaten saseyi goruntu kablosu uzerinden alir, siz birde elektrik kablosuna sase verirseniz bu parazit (interferance) olusur. Kameraya saseyi vermediyseniz diger sebep ise interface saseyi aldiginiz noktada sorun vardir. Saseyi tek noktadan ve aracin ana sase soketinden almaya calisin.

Role ile cozum icinse emre beyin anlattiklarina ekleme yapmaya gerek yok :D

Dosya ekliyorum dil ingilizce ancak cok faydalidir, sizin sorun direk anlatiliyor icinde... ikinci dosayanin adi acmak icin "kamera sorun.z01" olarak degistirilmeli. foruma 90 kb dan fazla ekleme yapilamiyor

tesekkurler arkadaslar.
sehir disinda oldugum icin bugun bakabildim. insallah yarin deneyecegim.
arkadasim verdigin iki dosyayida acamadim. email adresime gonderirmisin

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
tesekkurler arkadaslar.
sehir disinda oldugum icin bugun bakabildim. insallah yarin deneyecegim.
arkadasim verdigin iki dosyayida acamadim. email adresime gonderirmisin

2. dosaynın ismini kamera sorun.z01 olarak değiştir açılır...