GERİ VİTES BENİ ÇILDIRTACAK

onurer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GERİ VİTES BENİ ÇILDIRTACAK

Bu kronik sorun insanın canını sıkıyo o an carrt sesi sanki şansıman dişlileri kırılmış gibi bi his yaratıyor insanda ama çözümü bende diğer arkadaşlardaki gibi 3' e takıp sonra geriye atıyorum ses falan çıkmıyor

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Mandalla ilgili günecelleme vardı. Benim parça geldi ama hala servise gidemedim. Mandal güncellemesi ile alakası var mı bilmiyorum ama ben de sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Ben de bu güncellemeyle ilgili servisi arayıp sorayım bi

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Ben de bu güncellemeyle ilgili servisi arayıp sorayım bi
araç tamamen durmadan zaten geri vitese takılmaz. birde debriyaja tam basmak gerekiyor. paspas pedalın altına doğru kayıyorsa tam basmanızı engerlliyor olabilir. benim aracımda makyajlı kasa edition dizel 8500km.de hiç vites sorunu yaşamadım daha doğrusu nazar değmesin hiç sorun yaşamadım aracımla bravoo

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geri vites olayı genelde birçok araçta olur. Daha önce GOLF- A3- Astra H - vb.  kullandım onlarda da aynıydı, seri bir şekilde 1. vitesten geri vitese geçemiyorsunuz. Aksi halde gaaaarççh sesi kaçınılmaz...

Sebebi, siz dursanız bile dönmeye devam eden şanzıman... ևözüm ise ya durmasını beklemek ya da yukarıda belirtildiği gibi önce 3'e takıp sonra geri vitese takmak...

Ben de 3'e takıp geri  vitese takanlardanım ve hiçbir şekilde gaaarç sesi duymadım. Ve öyle alıştım ki hangi araca binersem bineyim geri vitese atmadan önce 3'e takıp şanzımanı durduruyorum. ֜stelik bir süre sonra bu hareketi öyle hızlı yapıyorsunuz ki yanınızdaki çoğu kişi farkına varamıyor :)

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu an bu dert bende var sabahları arabayı geri geri çıkarırken beni çıldırtıyor 1 e takıp geriye geçiriyorum.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:
şu an bu dert bende var sabahları arabayı geri geri çıkarırken beni çıldırtıyor 1 e takıp geriye geçiriyorum.
bu butun araçlarda vardır bu durum  hatta kullandığım tırda bıle ılk once başka bır vıtese ondan sonra gerıye takıyorum

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konuda araç kullanma kılavuzunda acıklama vardı, geri vitese gecmezse bosa alın ayagınz debriyajda dursun 3 saniye bekleyin gibi birsey yazıyordu

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:
şu an bu dert bende var sabahları arabayı geri geri çıkarırken beni çıldırtıyor 1 e takıp geriye geçiriyorum.

3 daha rahat, 1 yerine önce 3'ü tavsiye ederim. Neden dersen: 1'e takmak için vitesi  kendine doğru çekmek ve tekrar boşa atınca da ortaya, yerine gitmesini beklemek gerekiyor. Ancak 3'e takınca vites kolunu direk ileri itmek ve tekrar boşa atınca zaten ortada olduğu için yerine gelmesini bekmeleden mandalı çekip geri vitese takmak kolay oluyor.

Kendimce betimlemeye çalıştım ama deneyince daha iyi anlaşılacaktır :)))

Yasin90 link' Alıntı:
Bu konuda araç kullanma kılavuzunda acıklama vardı, geri vitese gecmezse bosa alın ayagınz debriyajda dursun 3 saniye bekleyin gibi birsey yazıyordu

Evet böyle bir bilgi mevcut ben de okudum. Hatta GOLF'umun kullanma klavuzunda da aynı ifadeye yer verilmişti ama akıcı trafikte ani manevra ile seri dönüş yapılmak istenirse her manevrada 3 saniye beklemek imkansız olabilir. Bu yüzden önce 3'e takıp sonra geri vitese takmak daha makul gibi duruyor.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
bu butun araçlarda vardır bu durum  hatta kullandığım tırda bıle ılk once başka bır vıtese ondan sonra gerıye takıyorum
1 tanesi sıfır olmaz üzere 3 farklı aracım daha var o yüzden bana hiç normal gelmiyor hiç birinde geri vites sorunu yaşamadım önceki benzinli aracımda da 3. vites sorunu yaşıyordum.

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya bende de bugun itibari ile aracımda geri vitese geçirmede sorun yaşamaya başladım. çok huylandım buna ne oluyor diye. sizlerin yazdıklarınızı okuyunca  içim rahatladı diyebilirim. yarın ilk iş söylediklerinizi deneyeceğim. 005hihih 005hihih sonuçları paylaşırım.