"Gerçek" Komedi

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Hatırlarsanız daha önce sis farlarının camlarının bir sebeple sıcağa dayanamayarak çatladığını ve serviste agranti kapsamında değiştirildiğini yazmıştım.

Geçenlerde sis farlarım yeniden çatladı ama fırsat olup servise gidemedim.

Bu arada ufak bir kaza yaptım ve araç sağ önden darbe aldı, Gerçek'te tampon ve far değişti. hasar görmüş olan sağ sis farı da değişti. Sol ise servise götürdüğümde hala çatlaktı...servis danışmanı hüseyin özlü'ye (ki kendisi son derece ilgili ve bilgili bir kişi sağolsun) sis farını da bu arada değiştirmesini rica ettim.

Gel zamana git zaman aracımı teslim almaya gittiğimde, tamponun komple değiştiğini, ama çatlak sol sis farının aynen geri takılmış olduğunu gördüm. Hüseyin araç hasarlı olduğundan garanti kapsamına alınmadığını iletti. Müşteri hizmetlerine gittim. Yüce bir bey, aracın hasar görmüş olması sebebiyle garantiden değişmeyeceğini söyledi. Sağ tarafa alınmış darbenin, solda hiçbir hasar bırakmamış olduğu halde sis farını çatlatmasının mümkün olmadığını ilettim. kaldı ki eğer kaza neticesinde zarar görmüş bir parçaysa, sigortadan neden yaptırmadıklarını sordum. onu ben bilemem dedi. Çatlağın daha önceden var olduğunu belirttiğim için, bu beyanıma istinaden garantiye sokmaya çalışalım dedi, on gün geçti ses seda yok...

ya biz gerçekten salağız, ya da "gerçek" çok akıllı...

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eski aracım önden hasarla kaportaya girdiğinde hasarın hemen yanındaki eski küçük bir göçüğe eski hasar diye dokunmamışlardı.Bende aradan çıkar diye sevinmiştim halbuki.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkinde hasarın çarpmayla bağlantılı olduğunu ileri sürüp garantiye sokmadılar, ama her nedense çarpma sebebiyle (!) olduğu halde sigortaya da bildirmemişler...

tutar bir yanı yok yani hiç...

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha 2 saat önce bir arkadaşımın servisinde hemen hemen aynı olaya şahit oldum.. İçeride ön tamponu sol köşeden kırılmış bir BMW 5.30d vardı ve kaza esnasında sağ tarafın sis farı düşmüş ama gece olduğu için farketmemişler.Exper yazmadı o sisi!

Senin durum biraz farklı ama paylaşmak istedim

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha 2 saat önce bir arkadaşımın servisinde hemen hemen aynı olaya şahit oldum.. İçeride ön tamponu sol köşeden kırılmış bir BMW 5.30d vardı ve kaza esnasında sağ tarafın sis farı düşmüş ama gece olduğu için farketmemişler.Exper yazmadı o sisi!

işe bak yaaa ne kadar sinir edici bir durum

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:eek: :eek: eğer hagi sigorta olduğunu biliyorsan yazsan çok iyi olacak ona kasko yaptırmayalımm ne biçim iş yaaa sanki fabrikan çıkarken arabaya tek sis farı koycaklar