Gene zam...

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah sabir versin turkiyede benzine (mecburen) para verenlere ya gercekten... bu ne ya valla diycek bisi yok artik...

SertJole

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karadenizde petrol yakında kendisi çıkıcak dışarı.. 4yanımızdan petrol çıkıyor bizde yokmuş.. inanmak zor. Azerbaycan bile adam oldu petrol sayesinde...
Kimbilir neler dönüyo beyler yapıcakta hiç bişey yok bence..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karadenizde petrol yakında kendisi çıkıcak dışarı.. 4yanımızdan petrol çıkıyor bizde yokmuş.. inanmak zor. Azerbaycan bile adam oldu petrol sayesinde...
Kimbilir neler dönüyo beyler yapıcakta hiç bişey yok bence..

ben bu işin ustasıyla konuşdum adam yer bilimci pek çok diyarbakırda açılan kuyularında başında bu arkadaş vardı.. petrol yo değil petrol var ama her çıkan damarın arz talep oranını karşılamıyorsa o damar tamamen zarar olduğu için kapatıyorlar..

yani bir kuyuda 1 yıllık petrol var ise bu o kuyuya yapılan masrafı karşılamıyorsa kapatıyorlar dünyanın her yerinde de bu böyle.. bu bir kuuyla kalmıyor çünkü o kuyu için boru hattı çekiliyor minik rafineriler kuruluyor arıtma tesisi kuruluyor v.b..

birde petrolün kalitesi var belli bir kalitenin altındaki petrolde bir işe yaramıyormuş onlarda kapatılıyormuş.. bu kuyu açma işleri çok masraflı her boş çıkan kuyu büyük maddi zarar uydulardan alınan verilere göre bile iyi bir şey çıkmıyor buda bizim kısmetimiz..

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu işin ustasıyla konuşdum adam yer bilimci pek çok diyarbakırda açılan kuyularında başında bu arkadaş vardı.. petrol yo değil petrol var ama her çıkan damarın arz talep oranını karşılamıyorsa o damar tamamen zarar olduğu için kapatıyorlar..

yani bir kuyuda 1 yıllık petrol var ise bu o kuyuya yapılan masrafı karşılamıyorsa kapatıyorlar dünyanın her yerinde de bu böyle.. bu bir kuuyla kalmıyor çünkü o kuyu için boru hattı çekiliyor minik rafineriler kuruluyor arıtma tesisi kuruluyor v.b..

birde petrolün kalitesi var belli bir kalitenin altındaki petrolde bir işe yaramıyormuş onlarda kapatılıyormuş.. bu kuyu açma işleri çok masraflı her boş çıkan kuyu büyük maddi zarar uydulardan alınan verilere göre bile iyi bir şey çıkmıyor buda bizim kısmetimiz..

Abi cahilliğimi mazur gör de bişey sorcam bu az buçuk çıkan petroller öyle yada böyle toplanıp bir yerde birleştirilemezmi?Kuyu hesabı çekip tırlara doldursalar gidip başka yerde işleseler

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi cahilliğimi mazur gör de bişey sorcam bu az buçuk çıkan petroller öyle yada böyle toplanıp bir yerde birleştirilemezmi?Kuyu hesabı çekip tırlara doldursalar gidip başka yerde işleseler

bende bilmiyorum sanırım onu düşünmüşlerdir :D az kaldı sabredin benzin 8-9 tl olsun kendi arabamı gözden çıkartıp suyla çalışan aracı ben yapıcam :D :D :D
ebaydan bakınıyorum zaten hidrojen kitlerine satılıyor suyla çalışan hidrojen kitleri dellenirsem gözümü karartıp vericem sipariş alıcam ibr tane taktırıcam :D
kapıda araba durup hiç sürmiyceğime motor arızalı olsun daha iyi hiç olmassa bahanem olur arabanın motoru arızalı çıakrtamıyorum diye :D :D

Dilsiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz mısırdaki gibi sokağa dökülmedikce isyan cıkarmadıkca hangi hükümet hangi yönetim gelirse gelsin gene zama zam der aynen DURMAK YOK ZAMA DEVAM diyecektir
ama en sonunda mısır gibi olacaklar ve mısır gibi olmamızı bekleyen kargalarda leş arayacaklar ülke içinde o olacak ondan sonra gelde çık işin içinden
çok kötü senaryolar oldu umarım hiçbiri olmaz

Mısır isyanı başlattı ama içinden çıkamadı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Havalı bir tanımlama ile başımızdaki abilerimiz bu tür taşımacılığı ekonomik açıdan rantabl bulmazlar, ama nedense 6-8 silindirli, devasa boyutlu motorlara sahip, su gibi yakıt tüketen ultralüks makam araçları onlar için son derece ekonomiktir :mad:. Özellikle ülkemizde damlası bile dünyanın parası olan, düşük kalitedeki petrolden bile bir şekilde faydalanmak gerekir. Sanki kullandığımız her ürün çok mu kaliteli? Çok bilmiş bürokratlar ülkeye işte böyle zarar veriyorlar (en basit örnekle işte Devrim arabasının geldiği durum :(). Beğenmediğimiz Çin malları bile yakında Türk mallarından daha kalteli olmazsa ben de adam değilim.

arcatoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumsuzzz... GERÇİ YAKITIMI BEN ÖDEMİYORUM... ŞİRKET SAĞOLSUN AMA, MEMLEKETİN GİDİŞATI FECİİİ

Son düzenleme: