Geçiş üstunlügü

Josey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadarlar merhaba bugun başima bi olay geldi sizdende bilgi edinmek yanlişim varsada duzeltmek istiyorum
Olay yaya gecıs hakkiyla alakali sokaktan ana caddeye arabamla cikacam cadde cift serit sol taraftan araba gelmiyor sag taraftanda 50 metreden fazla uzakta araba yaklasiyor sehir ici oldugu icin arabanin yavas geldigini gorebiliyorum sonra sola baktim arac yok ama bir bisikletle amca geliyordu caddenin ortasindan deil kenarindan o siradada solda arac olmadigi icin kafami cikardim sol seridin yarisina gelmek uzereyim amcayida gordum saga baktim arac yavas geliyor zaten uzakta tam cikarken amca onumde bitti fren yaptim carpmadim o hic bise oolmamis gibi gecti o siradada sag tarafta bir bina polis karakolu ordan polis atladi öncelik yayayin diye benimde camim acik tabi duydum bende kafami cikarmisim ne yayasindan bahsediyorsunuz diye soylendim biraz agiz dalası yaptik sonra herkes yoluna gitti tabi amca bise demedi yoluna devam etti sizin dusunceleriniz nedir yada kurallar nedir yorumlarinizi bekliyorum şimdiden tesekurler

MyOpelAstraK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anayoldan geldiği için bisikletli de olsa geçiş üstünlüğü yaşlı amcanın. bilhassa ara yollardan anayola geçiş esnalarında sabırlı olmakta fayda var.

Josey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet netten arastirdim sizin dediginiz gibi tesekurler :)

carsevrn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıl olmuş 2018 halen geçiş üstünlüklerini bilmeyenler ve uymayanlar var!