geç çalışma

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 vectra 2.2 dizel aracım sabahları ısıtma buji amblemi ekrana gelmediğinde zor çalışıyordu(eksi 5 derecede devreye girermiş)geçen arıza lambası yandı aracı opelci bi ustaya götürdüm test cihazında elektrik akımı zayıf geliyor gösterdi usta ısıtma buji ünitesi veya farklı bi sensörden olabilir dedi kesin ısıtma buji ünitesi olmayınca değişmedim başka bi ustaya götürdüm oda arcı bırak sabah deneyelim dedi aracı bıraktım ertesi gün arızayı tesbit ettiğini motordan pompaya gelen t girişli 4 ad geri dönüşüm hortumuna hava tuttu birinde hava kabarcığı oluştu bu girişteki lastik rekoru değişince arızanın giderileceğini söyledi rekor değişti ertesi sabah araç yine geç çalıştı bu defa önceki ustanın dediği elktrik akımı zayıf geliyor elktrikçiye götür akü marş dinamosu baksındedi elktrikçi baktı akü zaten yeni marş dinamosu sağlam ilk çalışmadan sonra zaten sorun yok araç hemen çalışıyor 2 ay önce su sıcaklık sensörünü değişmiştim acaba ısıtma buji ünitesini değişsemmi yoksa geçte olsa çalışıyo bu şekilde binsemmi

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 vectra 2.2 dizel aracım sabahları ısıtma buji amblemi ekrana gelmediğinde zor çalışıyordu(eksi 5 derecede devreye girermiş)geçen arıza lambası yandı aracı opelci bi ustaya götürdüm test cihazında elektrik akımı zayıf geliyor gösterdi usta ısıtma buji ünitesi veya farklı bi sensörden olabilir dedi kesin ısıtma buji ünitesi olmayınca değişmedim başka bi ustaya götürdüm oda arcı bırak sabah deneyelim dedi aracı bıraktım ertesi gün arızayı tesbit ettiğini motordan pompaya gelen t girişli 4 ad geri dönüşüm hortumuna hava tuttu birinde hava kabarcığı oluştu bu girişteki lastik rekoru değişince arızanın giderileceğini söyledi rekor değişti ertesi sabah araç yine geç çalıştı bu defa önceki ustanın dediği elktrik akımı zayıf geliyor elktrikçiye götür akü marş dinamosu baksındedi elktrikçi baktı akü zaten yeni marş dinamosu sağlam ilk çalışmadan sonra zaten sorun yok araç hemen çalışıyor 2 ay önce su sıcaklık sensörünü değişmiştim acaba ısıtma buji ünitesini değişsemmi yoksa geçte olsa çalışıyo bu şekilde binsemmi

ısıtma bujılerındende yapar 4 enjektörden bı tanesının içindeki valf patlak olsa bile yıne gec calısma yapar,önce ısıtma bujılerını değiştirin en ucuz yoldan baslayın..

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş ilgine teşekkür ısıtma bujilerinin biri patlaktı değişti sorun devam ediyor

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısıtma bujisi +5 derecenin üzerindeki havalarda devreye girmez yani sorun bujilerle alakalı değil öncelikle ustanızı değiştirin ..gün içerisinde araç normal çalışıyorsa mesela bırakın aracı 2-3 saat sonra motor soğuduğunda marşa basın sorunsuz çalışacaktır..ama 9-10 saat sonra marşa basarsanız geç çalışacaktır... şimdi sorununuza gelelim yakıt sistemi hava almakta ve mazotu geri kaçırmakta dti motorun sorunu veya gerekli parçanın zamanında değişmemesi kaynaklı sorun..çözümü 10 tl lik bir parça mazot geri dönüş sibobu değişecek veya çok küçük bir ihtimal pompanın alt keçeleri değişecek veya mazot filtresindende hava alıyor olabilir..

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler tavsiyelerinizi uygulayacağım inşaallah sorun çözülür