geç çalışma sorunu..!!

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 98 vectra gt..araç 10 gunden bu yana geç çalışıyor..ılk marşa ıstedıgınız kadar uzun basın çalışmıyor sonra ıkıncı marşta kesın calısıyor..ustalar saolsun benzın pompasını fıltresını degıstı aynı..forumları araştırdım herkes bu sorunu yaşamış ama cozduklerınde cozumunu saolsunlar yazmamıslar..araç çalışınca benzınde veya lpg de harıka gaz yıyor cekısı cok ıyı.. bazıları benzın pompası rölesınden demıs bakacaktım ama bulamadım yerını.. bunun sebebı ne olabılır..

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta benzinin geri kaçma olayı var gibi.bunun için tüm benzin sistemi dikkatlice incelenmeli.benzin depo içerisindeki hortumlarındaki çok küçük bir delik bile bu arızaya sebep verebilir.ayrıca benzin geri dönüş valfi var.bu da bu arızaya sebep olabilir.neticede dikkatli-bilgili bir usta bu sorunun üstesinden gelebilir.

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geri kaçırma diye düşünüyorum ama nereye bakmak lazım..o valf nerde? burda opelden anlayan usta hatta usta denecek kımse yok bende az cok anlarım eger bulabılecegım bıseyse hallederım..ayrıca bır de su oluyor..mesela ılk marşta çalışmadı, ıkıncı marşta da hemen degılde bıraz bastıktan sonra çalışırsa motor arıza lambası yanıyor..ama kontagı kapatıp calıstırıgında arıza lambası sönüyor..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lpg yi %100 BİTİRİP, öyle deneyin. Düzelirse, Lpg enjektörleri kaçırıyor değişecek. %95 Lpg Enjektörlerin kaçırıyordur, ilk marşa boğuluyordur araç. Benzin pompa vs. ihtimalini elemek için ise, aracı lpg ile çalıştırın.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya LPG enjektöru yada lpg regulatoru kaçırıyor. Araci benzine alıp 10-15 km yaptıktan sonra stop edin. İlk çalışmada normal calisirsa sorun lpg sisteminde, normal calismazsa benzin sisteminde

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dun kesıcıyıde kontrol ettım calısıyo, bugun kesıcının kablosunu cıkartayım hıc lpg gıtmesın araca benzınde bıneyım aksama kadar..sonucu aksam yazarım..

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dun kesıcıyıde kontrol ettım calısıyo, bugun kesıcının kablosunu cıkartayım hıc lpg gıtmesın araca benzınde bıneyım aksama kadar..sonucu aksam yazarım..
bildiğim kadarrıyla lpg sistemi üc nedenden aracın geç çalışmasına sebep olur. gaz kesici,enjektör,regülatör.
benim aracımda aldığımda geç çalışıyordu .başka bir konuda yazmıştım belki görmüşsünüzdür. enjektör diye değiştirmişlerdi fakat düzelmemişti. bende eski enjektörleri taktırdım. sonra birkaç telefon görüşmesinin ardından regülatördeki diyaframın zamanla eskidiği ve gazı tutmadığı anlaşıldı. hani motor belli sıcaklığa gelinceye kadar gazı açmayan parça var ya o işte. benimkinde gaz devamlı açık kalıyormuş diyafram işlemini görmediği için.
aracı lpg ye almadan benzinde kullanarak 10-15 km yol yaptıktan sonra stop ettiğimde ilk çalıştırmada lpg tesisatı kapalı oldugundan silindirlere gaz dolmuyor ve düzgün çalışıyordu.
sizde akşama kadar kullanacam demişsiniz. benzinde kullanıp düzgün çalışırsa gaz sisteminde bir kaçak vardır. sorunu halletmek için lpg servisine gidin.
benzinde kullanıp benzinde stop ettiğiniz halde araç yine geç çalışıyorsa bu sefer sıkıntı benzin sisteminde aranmalı.
ben çözüme bu şekilde ulaştım. ustalara sorsan,motorcu lpg ciye ,lpg cide motorcuya gönderip durur sende arada deli olursun.

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu çözdük..bugün akşama kadar benzinde kullandım..hep il marşta hemen çalıştı..sonra akşam üzeri lpg ustamı aradım durumu anlattım gel dedı 10 dk lık işin var..gittim ve sorunum çözüldü..çok basit lpg kalibrasyonunu yaptı ve sorun çözüldü..çok şükür aracım eski haline döndü..ilginiz için teşekkürler arkadaşlar..

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu çözdük..bugün akşama kadar benzinde kullandım..hep il marşta hemen çalıştı..sonra akşam üzeri lpg ustamı aradım durumu anlattım gel dedı 10 dk lık işin var..gittim ve sorunum çözüldü..çok basit lpg kalibrasyonunu yaptı ve sorun çözüldü..çok şükür aracım eski haline döndü..ilginiz için teşekkürler arkadaşlar..

Geçmiş olsun. Parça değişmeden sorundan kurtulmanıza sevindim.

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pıyasada ısını bılmez usta mı yok degısmez olurmuyuz :) daha önce hocam kesın %100 benzın pompası ve fıltresınden dıyıp degıstırdı ustanın bırısı saolsun :)