gaz yemiyor sanki

tiseduba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün aracımı çalıştırdım ve gaz yemiyordu... 3. vites 2500 devirden sonra ve üst viteslerde arıza lambası yanıp sönüyordu... önceki viteslerde de gaz yememe tekleme vardı... 1 saat sonra çalıştırdım ve aynı sorun yoktu... sizce ne olabilir... ne yapabilirim... devam eder mi bu olay...:confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardesim resimde gördügün obd prizinde 5 numarayi bir bürü kancasi veya tel ile 6 numarayi birbirine bagla sonra kontagi motoru calistirmadan cevir sonra motor elektrik arizasi lambasini oku ilk on defa yanip sönmesi 0...sonra mesela 5 defa yanip söner bekler sonra 3 defa yanip söner bekler 5 defa yanip söner..bu 0535 ariza numarasi attim... o arizayi okuyp bize yaz ki arizanin ne oldugunu bileleim sana daha kolay cevap verirler kardeslerim buradan..;)

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beLLi devirden sonra gaz yemiyosa ışık yakıyosa bobin değişicek olablir.. Bendede vardı aynı sorun.. titreip gaz yemiyodu,2500-3500 arası devirde arıza lambası yaktı.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardesim resimde gördügün obd prizinde 5 numarayi bir bürü kancasi veya tel ile 6 numarayi birbirine bagla sonra kontagi motoru calistirmadan cevir sonra motor elektrik arizasi lambasini oku ilk on defa yanip sönmesi 0...sonra mesela 5 defa yanip söner bekler sonra 3 defa yanip söner bekler 5 defa yanip söner..bu 0535 ariza numarasi attim... o arizayi okuyp bize yaz ki arizanin ne oldugunu bileleim sana daha kolay cevap verirler kardeslerim buradan..;)

bunu yapmana gerek yok bu biraz zor iş yanlış bişey olabilir araçta daha fazla zarara neden olabilir. sen en iyisi fren ve gaz pedalına aynı anda bas ardından kontağı 2.inci konuma yani gösterge ışıklarının yandığı konuma getir. göstergede anahtar işareti yanacak yıkarıda semia arkadaşımızın dediği gibi yanıp sönemelerinden arıza kodunu bulabilirsin.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay bu olay süpermiş
obd prizi denen bizimkilerde diag. gibi bişey diyo aynı şey mi?
biz de lamba yandığında böyle yapsak okur muyuz kodu?

tiseduba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P 0230 ve P 0300 arızalarını veriyor...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompasi role hatasi p0230.. belki kaplolarinda paslanma veya ariza olabilir baktir yoksa Cika bir Role ile dene..
P300 atesleme sorun...bobin olabilir..

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar kardesim.. bayagi problemin var arcta anladigim kadar...fren simdide bu arizalar... bobinden baska buji kaplolari da olabilir..
gecmis olsun

tiseduba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol selim abi gösterdiğin özen için teşşekkür ederim...

SSGT_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin filtreni en son ne zaman deiştirdin? büyük ihtimal ondan bi dene ucuz bişi ben 10 tl ya deiştirmiştim.