gaz yağıyla yıkama

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar daha önce bahsi geçti mi bilmiyorum aradım ama gözüme çarpmadı o yüzden kusura bakmayın eğer varsa dün aracımı meguiars götürdüm boya koruma yaptırmak ve yıkatmak için yıkamacı bana gaz yağıyla yıkıyalım birdaha ne pasta nede boya korumaya ihtiyacın olur dedi bunun bir zararı var mı boya üstüne

cihanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gazyağının hiç bir şekilde zararı yoktur aksine faydası vardır :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Gazyağının hiç bir şekilde zararı yoktur aksine faydası vardır :)

yıkamacıda öyle dedi zaten ben yinede güvenemedim tr burası bazı herifler para almak için herşeyi yapıyor diye teşekkür ederim:)

cankazanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl birşey acaba o :D

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayideki inanış ve söylem; gazyağı boyayı yumuşatır ve besler derler. gazyağı bulamazsan mazot kullan farketmez diye de eklerler. bana göre bunun hiç bir bilimsel dayanağı yok.
gazyağının arabanın üzerindeki zift lekelerini çıkarmaktan ve motordaki yağı, kiri akıtmaktan başka hiç bir faydası olmaz.
üstelik araba gazyağı ile yıkandıktan sonra şampuan ile iyice yıkamazsanız acaip toz toplar ve o toz arabayı kötü çizer.
bir daha pasta cila, boya koruma ihtiyacın olmaz lafına gelince; senin yıkamacı ya tam salak ya da tam üç kağıtçı imiş. ben arabayı kaç defa gazyağı ile yıkadım ve her yıl 3-4 defa onca para ve zaman harcayıp boya koruma yapıyorum. boya koruma bile 3-4 ayda etkisini yitiriyor, gazyağı ne olaki onun yanında.
gazyağının litresi 5 lira al 1 litre gazyağı arabayı yıkayıp kurtuladıktan sonra süngere emdirip arabayı komple köpükler gibi dolaş. 5 dakika bekle ve şampuanla arabayı yıka duruma bak gazyağı tam çıkmamışsa bir daha yıka.
alt tarafı 5 lira ve 1 saat.
gazyağı her derde deva olsa tirilyon dolarlık bir sektör oluşmazdı dünyada.
bunlar cahil lafı, ötobüsçülerin çoğu otobüsü yıkarken suyun içerisinie çamaşır suyu ya da sirke koyar. sebebini sorduğunuzda boyayı parlak gösteriyor der. ama bilmezki ya da umurunda olmazki boyanın anası ağlıyor.
arabanın çok parlak ve güzel görünmesini istiyorsan ve boya çok umurunda değilse arabayı yıkarken suyun içerisine bulaşık makinesinde kullanılan sıvı parlatıcılardan koyun araba bulaşık makinsından çıkan porselen tabaklar gibi pırıl pırıl olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar daha önce bahsi geçti mi bilmiyorum aradım ama gözüme çarpmadı o yüzden kusura bakmayın eğer varsa dün aracımı meguiars götürdüm boya koruma yaptırmak ve yıkatmak için yıkamacı bana gaz yağıyla yıkıyalım birdaha ne pasta nede boya korumaya ihtiyacın olur dedi bunun bir zararı var mı boya üstüne

Maşallah vatandaş yıkamacı mı kimyager mi belli değil :D. Kullanılan ürün bir yerden sonra gazyağı, adı üzerinde bileşeninde yağ var, yağ yapısı nedeniyle uygulama yapılan her yüzeye parlaklık verir ama aynı şekilde çok güzel toz toplar.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eylül ekim gibi komple gaz yağıyla silmiştim Antalyadaki asfaltlardan zift olduğu için. Sonra güzelce yıkadım araç tertemiz oldu gercekten de. Plastik aksamı sertleştirme gibi bi yan etkisi olur mu acaba bu uygulamanın ?

Aynı şekilde ufak tefek ziftler oluştu onları da temizlemek istiyorum tekrardan.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gazyağı zift temizliği için uygundur. Ziftli yerlere bir bezle sürüp yumuşayana kadar biraz beklerseniz daha kolay sonuç alırsınız.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
boya koruma varsa gaz yagı surmeyın cılayı cıkarır benden sıze soylemesı eger cıla falan yoksa gaz yagı ıle yıkatın sonra temız suyla yıkatın parıl parıl parlar :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
sanayideki inanış ve söylem; gazyağı boyayı yumuşatır ve besler derler. gazyağı bulamazsan mazot kullan farketmez diye de eklerler. bana göre bunun hiç bir bilimsel dayanağı yok.
gazyağının arabanın üzerindeki zift lekelerini çıkarmaktan ve motordaki yağı, kiri akıtmaktan başka hiç bir faydası olmaz.
üstelik araba gazyağı ile yıkandıktan sonra şampuan ile iyice yıkamazsanız acaip toz toplar ve o toz arabayı kötü çizer.
bir daha pasta cila, boya koruma ihtiyacın olmaz lafına gelince; senin yıkamacı ya tam salak ya da tam üç kağıtçı imiş. ben arabayı kaç defa gazyağı ile yıkadım ve her yıl 3-4 defa onca para ve zaman harcayıp boya koruma yapıyorum. boya koruma bile 3-4 ayda etkisini yitiriyor, gazyağı ne olaki onun yanında.
gazyağının litresi 5 lira al 1 litre gazyağı arabayı yıkayıp kurtuladıktan sonra süngere emdirip arabayı komple köpükler gibi dolaş. 5 dakika bekle ve şampuanla arabayı yıka duruma bak gazyağı tam çıkmamışsa bir daha yıka.
alt tarafı 5 lira ve 1 saat.
gazyağı her derde deva olsa tirilyon dolarlık bir sektör oluşmazdı dünyada.
bunlar cahil lafı, ötobüsçülerin çoğu otobüsü yıkarken suyun içerisinie çamaşır suyu ya da sirke koyar. sebebini sorduğunuzda boyayı parlak gösteriyor der. ama bilmezki ya da umurunda olmazki boyanın anası ağlıyor.
arabanın çok parlak ve güzel görünmesini istiyorsan ve boya çok umurunda değilse arabayı yıkarken suyun içerisine bulaşık makinesinde kullanılan sıvı parlatıcılardan koyun araba bulaşık makinsından çıkan porselen tabaklar gibi pırıl pırıl olur.

bende ilk defa duydum bunu dedim bilen biri vardır konu açayım:)en iyisi bir boya koruma yaptırmak ama bursadaki meguiarsta dediler bana bunu siz düşünün sonaxtanda memnun değilller yaptıranlar kafam karışık daha doğrusu