Garip ötesi bir olay yardımlarınızı bekliyorum

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Garip ötesi bir olay yardımlarınızı bekliyorum

Şöyle bir durum söz konusu. İçini hafifçe yokladım CD kontak kapalıyken radyo kapalıyken de devrini sürdürüyor. Yani sürekli dönüyor ama eject deyince "CD takılı değil" yazıyor. Yarın serviste hallederler sanırım.

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mantık hatası var bu olayda ama bence kurcalamayın serviste hemen hallederler serviste uğraştım filanda demeyin

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra J lerde cd yi taktığınız ağız kısmı kısmı konsola hatalı şekilde aşağı ya da yukarı monte edilmişse cd çalar içindeki cd yi çıkarırken yükleme yapılan kısma içerden çarptığından cd yi çıkaramayıp geri yüklüyor, ben aracı ilk aldığımda cd yi çıkarırken kredi kartı ile cd yi soktuğum deliği yukarı kanırtarak cd yi çıkartabiliyordum sonra serviste elemanların yanında kendim düzeltmiştim.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cd okumuyor ise beyin ile ilgili olabilir mi. zaten araçlarımıızn beyni bu aralar hemen bozuluyor her şeye :)

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

benim biarkadaşımın başına buna benzer bi olay gelmişti,
cd yi ters takmıştı aynı sizin bahsettiğiniz gibi sürekili okuyordu. Cımbız yardımıyla ben çıkarmıştım. Sizinde sorununuz böyle olabilir.

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sürekli okuma durumu yok. Sadece sürekli döndürüyor CDyi. Eject tuşuna basınca CD takılı değil diyor. Benimde aklımdan geçiyor cımbızla çıkarmak ama zarar veririm diye çekiniyorum. Servise götürecem yarın ama ön panel sökülürse kötü olur. Sökülüp takıldığında cızırtı yapmaya başlıyor.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

şimdi usb de çalışmayıp sonra kendine geldiğine göre beyinden kaynaklı bir problem var. bence cımbız falan hiçbir şekilde zorlamayın.
aracı sürekli kapatıp açın. çalıştırmanıza gerek yok. ve her açışta tuşa basın. araçlarımız komple bilgisayar olduğundan dolayı restart olayı aynen geçerlidir. bilgisayarın 1. tamir olayı restart bildiğiniz gibi :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

janjan link' Alıntı:
Sürekli okuma durumu yok. Sadece sürekli döndürüyor CDyi. Eject tuşuna basınca CD takılı değil diyor. Benimde aklımdan geçiyor cımbızla çıkarmak ama zarar veririm diye çekiniyorum. Servise götürecem yarın ama ön panel sökülürse kötü olur. Sökülüp takıldığında cızırtı yapmaya başlıyor.

Özenle sökülüp takıldığında cızırtı - tıkırtı yapacak bir aksam yok bu konuda ben de hassasımdır, gayet basitce ve sağlam şekilde geri takılabiliyor ama eğer söktürürseniz sökülen plastik aksamların iç taraflarını tozlanan kısımlarını güzelce temizleyin, plastik aksamlar arasına dolan tozda başlıca çıtırtı sebeplerindendir.

mujdatozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mujdatozkan.com

benzer bir sıkıntı benimde başıma gelmişti cd ile deil fakat usb ile alakalı hiç bir şekilde usb yi görmüyordu aygıtlarda yokmuş gibi usb yi geçiyordu direk servis yazılımla ilgili olduğunu söyledi  sanırım sizinde sorununuz yazılımla ilgili servis benim usb sorunumu akünün eksi (-) kutup başını söküp 3-5 dk bekledikten sonra yerine takıp çözmüştü ondan sonra 3-4 defa daha oldu ben kendim söküp hallettim kutup başını söküp taktıktan sonra araç bazı kontroller istiyor sağ ön camı aç kapa sol arka camı aç kapa gibi  bilgi ekranından yönlendiriyor zaten bi sorun olmuyor belki bu sorununuza bir çözüm olur

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar servise gittim. Çıkarma tuşuna defalarca bastılar sonuç yok. Akü - kutup başını söktüler beklediler. Tekrardan taktılar fakat yine sonuç alınamadı. Komple CD çalar aksamının sökülüp İstanbul'a garantiye gönderilmesi gerektiğini söylediler. Perşembe günü söktürüp göndereceğim. Sanırım 1 ay boyunca ne CD çalar ne navigasyon ne esp ne park sensörleri ne klima kısacası hiç birşey kullanamayacam :) Birde kullanıcı hatası derlerse tam olur :)