fren problemı

surucuxsurucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkese slm ,1800 km de 2014 1.4 t sedan aracım var ,işim gereği 15 günde 1 kullanabılıyorum,bugun dolaşmaya çıktığımda frene bastığımda dıreksıyonda tıtreme olduğunu farkettım, lastıklerımde problem yok acaba dısklerde pas gozukuyo ondan olabilirmi ,yardımcı olabilirmisiniz ,

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: fren problemı

surucuxsurucu link' Alıntı:
arkadaşlar herkese slm ,1800 km de 2014 1.4 t sedan aracım var ,işim gereği 15 günde 1 kullanabılıyorum,bugun dolaşmaya çıktığımda frene bastığımda dıreksıyonda tıtreme olduğunu farkettım, lastıklerımde problem yok acaba dısklerde pas gozukuyo ondan olabilirmi ,yardımcı olabilirmisiniz ,

Geçmiş olsun, benim araçtada benzer sorun vardı diskler garantiden değişmişti, birçok arkadaşında değişim yada onarım oldu, garanti devam ediyorsa servise gitmenizi ve değişim için ısrar etmenizi öneririm

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Geçmiş olsun, benim araçtada benzer sorun vardı diskler garantiden değişmişti, birçok arkadaşında değişim yada onarım oldu, garanti devam ediyorsa servise gitmenizi ve değişim için ısrar etmenizi öneririm
+11

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç bir süre kullanılmadığında disk yüzeyi pas tutuyor. Balata bu pası ilk kullanımda alıyor.

Haliyle sebebinin paslanma olma ihtimali bence yok. Disk yamulması vs. olabilir. Araç soğumadan disklere su tutulmuş veya üretim hatası olmuş olabilir.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Aynı problemden disklerimi değiştirmiştim garantiden... Siz de garantiden değiştirebilirsiniz :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1800 km de disk yamulmasi cok garip plastiktenmi yaptilar bukadar dayaniksizmi olur bi parca.
Muhtemelen yeniside aynen olacaktir.
Baska marka disk taktirmak daha mantikli sanki.
Bu sorunla karsilasipta baska marka disk taktiran varmi arkadaslar.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
1800 km de disk yamulmasi cok garip plastiktenmi yaptilar bukadar dayaniksizmi olur bi parca.
Muhtemelen yeniside aynen olacaktir.
Baska marka disk taktirmak daha mantikli sanki.
Bu sorunla karsilasipta baska marka disk taktiran varmi arkadaslar.
sicak diske soguk su tutunca 5 km deykende yamulabilir ama bizim diskler boyle birsey olmayincada yamuluyor nedense. balatalarda da sorun olabilir benimkileri balata yamultmustu.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
sicak diske soguk su tutunca 5 km deykende yamulabilir ama bizim diskler boyle birsey olmayincada yamuluyor nedense. balatalarda da sorun olabilir benimkileri balata yamultmustu.
Dediginiz dogru ama varsayin sicakta arabayi kullandiniz.
Birden siddetli yagmur basladi balata disk islandi. O zamanda yamulur.
Olmamasi gerekli. 

ersinyaprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de aynı problemden dolayı diskleri garantiden değiştirdim. Siz de vakit geçirmeden gidin servise. Görülüyor ki opel bu disk konusunda çok kötü bir iş çıkarmış. Kronik problem diyoruz ama sürekli karşımıza çıkıyor bu problem.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Dediginiz dogru ama varsayin sicakta arabayi kullandiniz.
Birden siddetli yagmur basladi balata disk islandi. O zamanda yamulur.
Olmamasi gerekli. 

dedigim gibi bizim araclarda sorun var zaten o belli ama disk mi balata mi belli degil pek. yagmurda vs hemen bozulmasi lazim cunku ama bozulmuyor benim 15binde cikmisti mesela.