Fren Mesafeleri 100- 0 ?

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra j lerin fren mesafesi kacmetre ?

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren Mesafeleri 100- 0 ?

yokmu bilen ?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fren mesafesi bir çok koşula bağlıdır.  aracin lastik diş derinliği; lastik basıncı; amortisör durumu, aracın yük durumu lastik ve asfalt ısısı, lastik markası (deseni) asfaltın türü doğrudan fren mesafesine etki edr.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rakamlarla ifade edemeyeceğim ama tecrübelerimin olumsuz olduğunu söyleyebilirim. Daha önce Astra H ve GOLF V'im vardı ve her ikisinin freni de Astra J'den iyiydi. Sanırım bunda ağırlık büyük bir etken :(

gkhn6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yukarıda bahsedilen lastik, asfalt ve amortisor kondisyonları optimum duzeydeyse 37.5 metre civarında fren mesafesi var. Bu şüphesiz arac yuksuz ve frenler soğuk iken geçerli. Bunun yanında bende eski bir astra h kullanıcısı olarak su yorumu yapabilirim astra j daha iyi ve dengeli bir duruş mesafesi ve sekline sahip fakat astra h in frenlerinin daha iyi hissedilmesinin  sebebi daha hisli ve dozlanmasi kolay fran pedalı olduğunu düşünüyorum.

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkes yol tutuşunu övüyor ancak ben memnun değilim, hem fren mesafesi kötü, hem de hızlı girilen virajlarda önden salabiliyor araç

emree2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabi asfalt şartı lastik durumu fren mesafesini uzatır veya kısaltır  ona lafım yokta genelde kuru ve yağışlı yolda araçların testleri yapılır hani bilen vamı diye sordum.. nedeni ise başıma geln bi olay yüzünden cok merak ediyorum  frenleri bende sevmiyordum bazen hafif dokunuşlar yapıyorum sanki boşa basıyorum gibi oluyor sonra mesafe daralınca ani dokunuşlara gidiyorum bu olay hoşuma gitmiyor tabi....

Olaya gelince aracta 3 kişiyiz ve arkadaşların birinde civic 2007 model diğerinde 2008 model a3 var neyse avcılar yolunda  şeytana uyup mercedes 200 slk 2005 06  model olmalı  kapışmaya başladım yapıştım arkasına arka arkaya ilerlerken aniden trafik durdu orta şerit boşdu adamın biri sağdan ortaya gecince merco frene bi asıldı tabi bende aramızda en fazla 5-7 metre falan hızımız 80 90km aklımdan ilk gecen merconun tamponunu kucağıma aldım kacacak yer yoktu sağ sol dolu ve inanın arac nasıl durdu ben anlamadım....ve arkadaşlarım ilk dedikleri kelime bu  aracın frenleri ve lastik markası ne kulanıyuorsun...ve hondacı arkdaş benim  arac olsaydı şuan merconun icindeydik dedi....  benden tam not aldı ani duruş olarak yinede araç takip mesafesini korumakta fayda var .  onun icin merak ettim 100-0 nı
bu arada şeytan abiden özür kendi sucumu ona attım  ;D

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

36-38 olarak geçiyor çoğu testde.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence sorun fren pedalının hissiz gibi hisettirmesi ama bir kaç panik frende çok sağlam durduğuna şahit oldum aracın. Bir keresinde 120 ile giderken Kavacıktan 2.köprü inişte önüm bir anda karıştı araba sakız gibi yapıştı asfalta. Lastikler Turanza. Arkamda C180 olmayıp başka bir araç olsaydı büyük ihtimal kardeş olurduk. Kısacası fren kabiliyeti iyi ama pedal hissi kötü alışana kadar.