fren en dipte zor tutuyor acil lütfen .

canmergen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağı değiştirme. pompalayınca yerine geliyor mu? kendiliğnden yani... yağ seviyesi normalse bi yerden kaçıyordur... merkez de problem var gibi geliyor ama bana neyse

bütün yollar güzel bir ustayı işaret eder sana

Haklisin abi . Ustaya gidince ne hikmetse duzeliyo . Adama sorunu anlatamiyorum . Yok dio gayet guzel diyo . Sanayiden cikiom gene aynisi okuyo . Delircem . Pompalayinca degilde bi kere sona dayaninca hemen ardindan tekrar bastigimda en tepwde tutuyo . Ama yavas yavas yine kayiyo . Yani pompalayindlca en uste tutuyo .

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Can motorun içinde ama merkeze hava gitmesini sağlayan bir boru var. Eğer ki o boru da gevşeklik varsa ara ara fren tutup tutmama da kararsızlık göstere bilir. Bu yüzden o boruyu giriş ve çıkışlarını kendin bir kontrol et. Zamanında başıma geldi. Aracın birden frenleri boşalıyordu ve tutmuyordu. Orasına burasına bakarken o hava olayını tamamlayan borunun yerinden gevşediğini gördüm. Ve sıkınca düzeldi. Her ne kadar ön balatalar bittiğinde fren tutmaz dense de aslında bütün iş arka fren balatalarının ayarında saklıdır. Arka balatalara ne kadar güzel ayar verilir ise fren bir o kadar sağlıklı tutar.

beyazpence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce benimde başıma gelmişti eğer ki frene bastığında egzozdan duman atıyorsa ana merkez yağ kaçırıyordur yani ana merkez değişince düzelir, onun haricinde ise yağ seviyesi gereğinden azsa ondanda olabilir

canmergen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can motorun içinde ama merkeze hava gitmesini sağlayan bir boru var. Eğer ki o boru da gevşeklik varsa ara ara fren tutup tutmama da kararsızlık göstere bilir. Bu yüzden o boruyu giriş ve çıkışlarını kendin bir kontrol et. Zamanında başıma geldi. Aracın birden frenleri boşalıyordu ve tutmuyordu. Orasına burasına bakarken o hava olayını tamamlayan borunun yerinden gevşediğini gördüm. Ve sıkınca düzeldi. Her ne kadar ön balatalar bittiğinde fren tutmaz dense de aslında bütün iş arka fren balatalarının ayarında saklıdır. Arka balatalara ne kadar güzel ayar verilir ise fren bir o kadar sağlıklı tutar.

Abi simdi hemen inip denicem valla . Ilgi ve alakaniza cok tesekkur ederim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Rica ederim o bir hortum var illa göreceksin bak bakalım kaçak göçek var mı? yoksa izlenecek yollara bakarız artık bir çözüm bulunacak illa.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Rica ederim o bir hortum var illa göreceksin bak bakalım kaçak göçek var mı? yoksa izlenecek yollara bakarız artık bir çözüm bulunacak illa.

Hocam çok geçmiş olsun. Gerçekten olumsuz bir durum frenden pek anlamam bir şeyde diyemeyecem. Nadir abi zaten söylenecek sözde bırakmamış.
Nadir abi araba tamiri ile ilgili kitap yazsan alırım :D

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

doğru benim kaçırıyor dediğim hava yapıyor dmek istememdir

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hocam çok geçmiş olsun. Gerçekten olumsuz bir durum frenden pek anlamam bir şeyde diyemeyecem. Nadir abi zaten söylenecek sözde bırakmamış.
Nadir abi araba tamiri ile ilgili kitap yazsan alırım :D

Eskiye binince artık ustalık öğreniyorsun :D ama fren konusunda çok neden olabiliyor ya. Çünkü aracın motor aksamından başlayıp arkada son bulan tek sistem sanırım fren sistemi...

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskiye binince artık ustalık öğreniyorsun :D ama fren konusunda çok neden olabiliyor ya. Çünkü aracın motor aksamından başlayıp arkada son bulan tek sistem sanırım fren sistemi...

yılların birikimi var...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yılların birikimi var...

1979 model renoadan talimliyim :D

image057jq7.jpg