Fren disk sorunu

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren disk sorunu

geçmiş olsun sorunun hallolduğuna sevindim  :)

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Sağolun arkadaşlar. Ama aklınızda bulunsun yüksek hızlardan bir anda yavşalmak için frene asıldığınız zaman direksiyonda inceden bile bir titreme oluyorsa hiç beklemden servise gidin değiştirsinler.

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorun benim de başıma geldi fren yaptığımda hafif hafif titriyordu.Diskleri kontrol ettim 4ü birden çizilmişti.Servise götürdüm tornaya gönderilcek dedi.Prosedür böyleymiş ama bi arkadaşımın da dediği gibi sonuçta önemlibir parça onarılmasından ziyade değiştirilmesi daha uygun.İşin aslı 1 hafta kullanıp bu sorun devam ediyor diyip değiştirilmesi için ısrar edeceğim :)Bu arada drwaverunner baskı balatasının eridiğini nasıl anladınız ne gibi bir sorun verdi=?

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

drwaverunnerın değil hakan beyin debriyaj baskı balatası bitmişti değişti.
Aracınızın başında durun teste çıkan sevis görevlisiyle beraber teste çıkın , Teste çıktığınız kişiyle iyi ilişki kurun değişiyor :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn oydelee geçmiş olsun , sn salihcaglayan bu problemi parçayı değiştirerek sorunu çözmüştü
şu an da memnun durumdan sanırım, sonradan herhangi bir problemi çıkmadı
umarım siz de en kısa sürede bu problemi çözersiniz

konu dağılmadan ekliyeyim baskı balatası bitmesi 2 kez yokuş yukarı balata yanığı kokusu yaptı, debriyaj yukardan kavramaya başladı, hatta en son yokuş yukarı giderken kaputtan duman çıktı ve araç çekiçten düşüp gitmedi
5 dk soğuduktan sonra devam ettim
En sonunda düz yolda giderken araç gaz yemedi ve debriyaj değiştirmeme rağmen araç hızlanmadı, yolun ortasından kaldı, gitmedi.

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan bey teşekkürler.Servisten yeni geldim.Sorunun disklerin çizilmesinden değil eğilmesinden kaynaklandığını söylediler sipariş vermişler yenileri gelcekmiş.Ancak balataları değiştircek misiniz soruma olumsuz yanıt aldım.Bu disklerin tamamen pürüzsüz olması gerekmiyor mu?Servisteki diğer araçlara baktığımda tamamen pürüzsüz geldiler bana.Benim disklerimde çizikler vardı ve ayrıca disklerimi taşlamışlar demek ki böyle bir problem var.Ayrıca taşlandıktan sonra titreme de kesildi.Diskler değiştiğinde böyle bir sorun umarım olmaz.Ancak titreme kesilse bile çizikler devam ederse ben kafaya takarım.Biraz obsesifim bu konuda.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızın diskleri sıcak iken yıkattınız mı, ya da taşlı ve tozlu yollarda fazla kullanıyor musunuz?
Peki bu çizilmenin sebebini sizlerle paylaştılar mı sn Oydelee?

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıcakken yıkkattığımı hatırlamıyorum.Olabilir de tam emin değilim.Ancak bu çiziklere gelince bir problem olarak görmedikleri için bir sebep beyan etmediler işin açıkçası.Yarın fotoğrafını çekip paylaşmayı düşünüyorum siz de bir kontrol edin.Nasıl anlatsam, parmağımın ucuyla diskin merkezinden dışarı doğru gezdirdiğimde çizikleri hissedebiliyorum çok derin değiller aslında ama 4000km de bu kadar olduysa ilerde daha da derinleşebilirler diye endişeliyim.Belki de normaldir ben fazla takıyorumdur ama sanki benim düşüncem tamamen pürüzsüz olması gerektiği yönünde.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki fotoğrafları paylaşırsanız biz de karşılaştırma imkanı bulup fikirlerimizi belirtiriz
fotoğrafları bekliyoruz yarın :)

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dayanamadım şimdi çektim :) gece hırsız sanmalarından korka korka hava da soğuk olduğu için bere geçirdim tam hırsız kılığındaydım :)
neyse bu arka diskim

bu da ön diskim taşlandıktan sonraki hali