Fren disk sorunu

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

arif0123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren disk sorunu

onur1982 link' Alıntı:
Kimse 160 yapmadımı arkadaşlar? 90 ı geçen yokmu? :)

Arkadasım olay 160 yapmak değil 4-5 kere fren yap o hızla giderken ufaktan baslıyor zaten titresimler o hızlarda( ozellikle belirtiyorum o hızlarda 130 un altında hiçbirsey yok)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzer sorun Civic lerde görülüyordu farklı marka diskle sorun çözülüyordu, siz anladığım kadarıyla her 10.000km de bir disk bozuyorsunuz, üstelik farklı markalarla bile, sorun sürüş tarzınızda olabilir mi?

Aksi taktirde yerinizde olsam konuyu Onno Usta ya danışırdım çünkü sizinki gibi farklı ekipmanlara rağmen süreklilik gösteren bir sorun duymadım, kendi aracım 33.000km de ve hemen her 3-4. sürüşümde 160km hıza çıkmama rağmen böyle bir sorun yaşamadım.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bugüne kadar 240 ın üstünüde gördüm ve böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Orijinal diskler deseniz bir yere kadar anlarım ama performans serisinde de disklerin yamulması...

diskler kendi kalitesinden dolayı yamulur. Eğerki dediğiniz hızlarda oluyorsa değişik disklerde de o zaman tüm araçlarda oluşacak bir sorun bu. Satıp kurtulunamayacak bir dert yani

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de 160 a defalarca çıkıp fren yapmışımdır hatta 160-180 videolarım var youtube da
fren titremesi ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım, sürekli disk değişiyorsa
bence başka aksamlardaki sıkıntı diske ve frenlere yansıyor olabilir
İzmir'de hangi servisi kullanıyorsunuz, farklı bir servis deneyebilirsiniz.

arif0123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet sadece civic değil ben mondeolarda bir kaç kişiden benzer sorunlar duydum onlar salıncak burçları veya teker rulmanları değiştirerek halletmişler, bizdeki sorunun aynısı  308 lerdede yasanmıs mesala onların salıncak burçlarındanmış ama bizde nedir bunu butun parçaları teker teker değiştirerek anlaşılacak buyuk ihtimal.ben bu sorunu disk değiştirerek halledemedim .

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim fren diskleride tornaya girdi bakalim ne olacak ilerde yanliz kaliper iyilestirmesi yapmadan once birsey yoktu sonradan basladi

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şimdi sizin diskler yamuluyor ne yaparsan yap demenizle burçlar rulmanlar salıncaklar farklı konu. Sizin sorununuz 10 defa değiştirmenize rağmen hala disklerinizin yamulması mı yoksa gittiğiniz yerlerin çözemediği başka birşey mi? Bunu açıklaığa kavuşturmak lazım önce.

arif0123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahsettiğim araçlardaa o şekilde bir çözum bulmuslar herhalde diskleri eğen sorunu o şekilde bulmuslar benim sorunum bu diskleri ne kadar değişirsem değişeyim frene basınca oluşan ( yuksek hızlarda ) titremeye çözum bulamamam ve gittiğim yerlerinde bulamaması

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arif0123456789 link' Alıntı:
bahsettiğim araçlardaa o şekilde bir çözum bulmuslar herhalde diskleri eğen sorunu o şekilde bulmuslar benim sorunum bu diskleri ne kadar değişirsem değişeyim frene basınca oluşan ( yuksek hızlarda ) titremeye çözum bulamamam ve gittiğim yerlerinde bulamaması

Belki sorun diskler hariç heryerde! Benzer sorunu Focus uyla yaşayan bir yakınım neredeyse tüm alt takım bağlantılarını yenilemişti..

arif0123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim merak ettiğim şu; arkadaslar arasında bu iyileştirilmiş disklerden sonra tek sorun yasayan ben ve benm çevremdeki insanlar  mı , buradaki kimsede bir daha bu sorun yasanmadı mı .tek bende olan bişey değil çunkü ben ve arkadaşlarımın surmus olduğu butun astra j lerde hep aynı çok ilginc bir durum, hadi diyelim benim araçda alt takım sorunu var peki yoldan çevirdiğim birinde de mi aynı:S