fren boşalması

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
selamlar.

2006 1.3 cdti Corsa C aracimla rampa üzerinde ileri-geri manevra yaparken frene bastım, araba hiç tepki vermedi. fren pedalı bir kere boşa çıktı. pedal yumuşaktı. araba öne doğru kaydı. el frenini çektim öyle durdum. 10-15 saniye sonra normale döndü. motor devri de 800 rpm'de sabitti o anda.

sıkıntıyla ilgili fikri olan var mı acaba?

teşekkürler.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıllar önce babamın emektar Broadway aracında da olmuştu. Piknikte aracı yanaştırırken bir an fren tutmadı ve el frenin çekip durmuştum. Sonra birdaha olmadı ama neden olduğunu bende anlamadım.

Headlack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hidroliği kontrol etmekten başlayabilirsiniz Bir ustadan duymuştum arabayla biraz yol yap arabadan in tekerleklere yani jantlara elinle dokun . Dokunamıyacak kadar ısınan jant senin arızalı olan fren sistemini söylerr fren merkezindede sıkıntı olabilir. Şakası olmaz iyi bir ustaya göstermekte fayda var

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vakum pompası şarj dinamosunun üzerindeyse ve o anda kayış kaydırdıysa fren sertleşmiş olabilir...bastığınızda çok az tutar...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
hidrolik tam, fren pedalı da gayet yumuşak. jant/disk/kampanalar soğuk.

frenci usta bugün direksiyona oturdu, frene bastı. pedalin yavaş yavaş aşağı indiğini söyledi. bunu ben de farketmistim ama arabayı 3 yıldır kullanıyorum, hep böyleydi. diğer opel kullanicilari da bunu test edebilir mi?

pedala basın, sertleşmeye başladığı noktadan itibaren pedalin yavaşça aşağı inip inmedigini kontrol edebilir misiniz?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Havadır hava o zaman ;)

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
inşallah öyledir.

frenci usta öyle senaryolar yazdı ki artık 50 metrede bir frene dokunur oldum. trafik lambalarina yaklaşırken kamyoncular gibi vites küçülterek yaklaşıyorum. babam milyon defa söylemiştir önceki araçla aradaki mesafeyi uzun tut diye ama ne demişler; bir musibet bin nasihate bedeldir! :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında şu konuyu da es geçmemek gerek araçlar genelde geri giderken frenlere fazla güvenmemek gerek çünkü ileri kadar sağlam tutmaz. ;)

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
durum şu: geri vitesteydi araç. rampayi geri geri çıkıyordum. geri viteste debriyaja basılı iken azcık ileri salayım dedim. fren hiç tutmadı.