Fluence ile insıgnia

ahmet46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkeze merhaba ben aranıza yeni katıldım

yanlış veya eksik yazarsam acemiligime verin

benim renault fluence 1,6 110 hp extreme aracım var satıp opel

insıgnia 1,6 115 hp editon almayı düşünüyorum veya takas hangisi

uygun olursa sizce insıgnıa nasıl bi araçtır fluence ile

degişmelimiyim yada hangi kasası daha iyi tutulan modeli vs

varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden herkeze teşekkür ederim

iyi günler dilerim ...

[/ı][/ı][/ı][/ı]

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana sorarsanız ki bunu marka fanatikliği olarak algılamayın kesinlikle insignia derim performans açısından belki karşılaştıramam ama iç görünüş dış görünüş karizma açısından kesinlikle insignia

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
kesinlikle insignia derim. marka fanatiği değilim ama marka düşmanıyım asla-larımdan birisi renault:saplak: tur

ahmet46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu ınsıgnıa yakıt yönü ile turbo lu modellere göre nasıldır ben % 90 şehir içi biniyorum

1,6 editıon u kullanan var mı acaba

kusura bakmayın kafanızıda agrıtıyorum ama :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
1.4 turbo şehir içi:7,5 şehir dışı:4,5 ortalama:5,7

1.6 turbo sırası ile 10,6 6,0 7,7

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizi yakıt konusunda üzeceğinden emin olabilirsiniz. Evt Insignia Fluence göre daha kaliteli bir araç ama kimse alınmasın Insignia 1.6 115hp almak bence büyük risk. Hem perf ı ölü hem de yakıtı yüksek.

Insignia 1.6 ile 1.6 turbo nun yakıt tüketimi arasında 1,5-2lt fark olur normal kullanımda. Tabii siz turbo olanı alıp aa bu araç gidio diye basarsanız fark artacaktır.

115 lik olan kasa ağır olduğundan güzel bir çeki için yüksek devirleri sever ki bu da tüketimi beraberinde getirir. Oysa 180 lik turbo olna yüksek güç ve tork nedeniyle daha devirsiz kullanıma imkan tanır. Insignia 1.6T ile şehir içi tüketimi 9lt ve hatta biraz daha dikkatli kullanımd 8,5 lt lere düşürmek mümkündür. (bu söylediğim tükerimler ankara-İstanbul içindir)

diyeceğim o ki bütçe sizin için önemli değilse 1.6 115 lik yerine 1.6 180 lik alın. ama 9lt civarı tüketimleri göze alamam derseniz her koşulda Insignia dan uzak durun derim

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle Türkiye piyasasını göz önüne alıp da büyük firmaların skalasını çizmek çok yersiz bir çıkarım olur..Neden derseniz, (sözüm ona)Opel'in Türkiye de motor opsiyonundan tutun, donanım, hatta ve hatta model opsiyonunun kısırlılığı değerlendirilirse; bu kadar kolay harcanacak bir araç değil insignia..İster 1.6 motor olsun ister 2.8 motor olsun...Passatta da 1.6 ölü motorlar var..Üstelik insignia passat a göre hem daha uzun hem daha ağır bir araç..Kesinlikle de daha ucuz...Buna rağmen m,illetin tıpkı B kasa vectrada olduğu gibi gidip de 1.8 T, 1.9TDI vs passat almak yerine 1.6 vectra b alması gibi Türkiye'de de insignia nın passata 1.6 atmosferik motoruna tercih edilmesi kendi içinde gayet tutarlı..

Elbette burada bahsi geçen araç fluence ama ben fluence i arabadan saymıyorum...Türkiye'de çok tutması yine paragrafa girerken izah ettiğim üzere; çok güzel, mükemmel, ahım şahım olmasından ileri geldiğinden ötürü değildir...Yani günümüzde % 50 oy alan iktidar partisi misali; belli bir kitleden yarıdan fazla oy almış olması onun iyi bir parti olmasını ifade etmeyeceği gibi ( nasıl ne şekilde ve hangi sosyolojik formdaki kitleyi besleyerek örn) fluence in de Türkiye de ekmek gibi satılması onu iyi bir araç yapmaz..Ancak şu var ki 1.5 DCİ motor gerçekten de ideal..Yani bu araçtan elbette atmosferik,1650 kg ı rahatça geçen, orta donanımda bile 18'' jant ve 245 genişliğinde lastik sunan bir araçtan daha israfçı olması beklenemez..Ancak niyetiniz insignia ise ucuz bir mercedese bineceğinizden emin olabilirsiniz donanımı farketmeksizin..

1.6 115 hp lik motorun 2 durumu var...Biri iyi olan diğeri kötü..Kötü olan 2. paragrafın sonuna doğru izah ettiğim gibi motor-kasa-lastik vs kombinasyonu diğeri de iyi durumu olarak LPG kullanımına kolay adapte olabilmesi..

Ben de size yukarıdaki üyeler gibi insignia öneririm...Ancak önereceğim insignia 1.4 T Elegance Edition olabilir..Bu araçtan amcam almıştı..Aslında niyeti passat idi ama 59 bin TL ye 18'' jant + Navitech Multimedia ve NAV paketi + Sunroof + Metalik mavi renk + elektrikli ve hafızalı ön koltuklar + AFL+ + Eco Start/Stop + Film,Tampon ve Eşik koruması için kaplama bulamadığı için cazip geldi...Bu araçla internette aratırsanız 7.5-8 lt yi görenler var şehir içinde..Ancak elbette yıla vurduğunuzda fluence daha karlı bir tercih olacaktır..Yine fluence bilirsiniz ki makyajlandı..Önden..Led seyir farları ve ön park pilotu donanımlara eklendi..Eğer privalige donanımlı ve 1.5 DCİ fluence alınmayacak ise bence farklı alternatifleri değerlendirin..

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insignia olsun isterse motoru 1.3 multijet olsun şekli duruşu yeter

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Insignia 1.6 = deveye Hendek atlatmak

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Özellikle Türkiye piyasasını göz önüne alıp da büyük firmaların skalasını çizmek çok yersiz bir çıkarım olur..Neden derseniz, (sözüm ona)Opel'in Türkiye de motor opsiyonundan tutun, donanım, hatta ve hatta model opsiyonunun kısırlılığı değerlendirilirse; bu kadar kolay harcanacak bir araç değil insignia..İster 1.6 motor olsun ister 2.8 motor olsun...Passatta da 1.6 ölü motorlar var..Üstelik insignia passat a göre hem daha uzun hem daha ağır bir araç..Kesinlikle de daha ucuz...Buna rağmen m,illetin tıpkı B kasa vectrada olduğu gibi gidip de 1.8 T, 1.9TDI vs passat almak yerine 1.6 vectra b alması gibi Türkiye'de de insignia nın passata 1.6 atmosferik motoruna tercih edilmesi kendi içinde gayet tutarlı..

Elbette burada bahsi geçen araç fluence ama ben fluence i arabadan saymıyorum...Türkiye'de çok tutması yine paragrafa girerken izah ettiğim üzere; çok güzel, mükemmel, ahım şahım olmasından ileri geldiğinden ötürü değildir...Yani günümüzde % 50 oy alan iktidar partisi misali; belli bir kitleden yarıdan fazla oy almış olması onun iyi bir parti olmasını ifade etmeyeceği gibi ( nasıl ne şekilde ve hangi sosyolojik formdaki kitleyi besleyerek örn) fluence in de Türkiye de ekmek gibi satılması onu iyi bir araç yapmaz..Ancak şu var ki 1.5 DCİ motor gerçekten de ideal..Yani bu araçtan elbette atmosferik,1650 kg ı rahatça geçen, orta donanımda bile 18'' jant ve 245 genişliğinde lastik sunan bir araçtan daha israfçı olması beklenemez..Ancak niyetiniz insignia ise ucuz bir mercedese bineceğinizden emin olabilirsiniz donanımı farketmeksizin..

1.6 115 hp lik motorun 2 durumu var...Biri iyi olan diğeri kötü..Kötü olan 2. paragrafın sonuna doğru izah ettiğim gibi motor-kasa-lastik vs kombinasyonu diğeri de iyi durumu olarak LPG kullanımına kolay adapte olabilmesi..

Ben de size yukarıdaki üyeler gibi insignia öneririm...Ancak önereceğim insignia 1.4 T Elegance Edition olabilir..Bu araçtan amcam almıştı..Aslında niyeti passat idi ama 59 bin TL ye 18'' jant + Navitech Multimedia ve NAV paketi + Sunroof + Metalik mavi renk + elektrikli ve hafızalı ön koltuklar + AFL+ + Eco Start/Stop + Film,Tampon ve Eşik koruması için kaplama bulamadığı için cazip geldi...Bu araçla internette aratırsanız 7.5-8 lt yi görenler var şehir içinde..Ancak elbette yıla vurduğunuzda fluence daha karlı bir tercih olacaktır..Yine fluence bilirsiniz ki makyajlandı..Önden..Led seyir farları ve ön park pilotu donanımlara eklendi..Eğer privalige donanımlı ve 1.5 DCİ fluence alınmayacak ise bence farklı alternatifleri değerlendirin..

döktürmüşsün yine:bir: