Fıskiyeden su gelmemesi

orhan123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba! Bugün başıma gelen bir olayı paylaşmak istedim tecrübe olması açısından. Malum istanbula kar yağdı. Benim de aracım birkaç gün karlı şekliyle kalmıştı. Bugün aracın üzerindeki karları temizledim. Daha sonra cama antifreeze sıkmak için silecek kolunu çektim fakat sileceklerini hareketinden başka bir hareket olmadı. Fıskiyelerden su gelmedi ve fıskiye motorunun sesi de yoktu. Arka cam için demedim sonuç aynıydı. Arabayı ısıtıp tekrar denedim bi değişiklik olmadı. Daha sonra servise götürdüm aracı. Bu aralar bu sorunla gelen araçlar olduğunu söylediler. Usta baktı, sigortayı attırmışım sanırım. Fıskiyelere hafif sıcak su dökün dedi böyle durumlarda. Yeni bir sigorta taktı. ve sorun hallolmuş oldu. Ücret de almadılar.
Daha önce benzer sorunlar yaşamış arkadaşlardan da kendi çözüm önerilerini bekliyorum. Çünkü Türkiye gibi bir ülkede Sıkça başa gelebilecek bir durum bence. Ayrıca bugünden sonra torpidoda yedek sigorta bulundurmaya karar verdim. Çünkü yolda da benzer olaylar başımıza gelebilir. İşlem kolay olmasına rağmen malzeme olmayınca imkansız bir hal alıyor.
Okuyan arkadaşlara teşekkür ederim, umarım işe yarar bir tecrübe paylaşımı olmuştur.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fıskiyeden su gelmemesi

Paylasim icin tesekkurler.
Fiskiyenin sigortasi direksiyonun altindami. ?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Paylasim icin tesekkurler.
Fiskiyenin sigortasi direksiyonun altindami. ?

Hayır kaputun içinde, akünün yanındaki kutuda. 40 numaralı sigorta.  (Bir Erzurum tecrübesi :) )

orhan123 link' Alıntı:
...  Ayrıca bugünden sonra torpidoda yedek sigorta bulundurmaya karar verdim. ևünkü yolda da benzer olaylar başımıza gelebilir. İşlem kolay olmasına rağmen malzeme olmayınca imkansız bir hal alıyor.
...

Aslında imkansız değil. Aynı veya yakın değerdeki bir başka sigortayı söküp geçici olarak kullanabilirsiniz acil  durumlarda. Bunun için hangi sigortanın ne işe yaradığnızı bilmeniz gerekiyor ve bu konuda aracın kitapçığına başvurabilirsiniz. Aklınızda bulunsun ;)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydinlattiginiz icin tesekkur ederim recai bey.  okkk

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler paylaşım için başıma geldiği için torpido da yedek 10A sigortam duruyor ...

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimki de donmuş ankarada. o kadar da antifrizli diye satılan cam suyundan koymuştum hazneye. eskiden başıma gelmişti. sigortayı attırmıştım. o yüzden dokunmadım bu defa. :)

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen yıl benimde başıma gelmişti. Bakım kitapçığından sigortanın yerini öğrenim aynı dirençte bir sigorta alıp değiştirmiştim.