Fiberglass Pandizot Yapımı

maraşbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dsc01115y.jpg

dsc01118s.jpg

dsc01120slc.jpg

dsc01125k.jpg

dsc01126g.jpg

dsc01128w.jpg

dsc01129h.jpg

dsc01130k.jpg

dsc01132gaj.jpg

dsc01134u.jpg

dsc01138peb.jpg

dsc01477x.jpg

dsc01476qn.jpg

coconihat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.duyguoptik.com
Eline sağlık güzel olmuş...
Opel astra h ın orjinal arka pandizotunun üzerine hoparlör için küçük tam höparlöre göre yapılabilirmi acaba böyle bişey ? Yapan biryer varmı ?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoş olmuş

DJMUMMY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bukadar basitmi ya bunu yapması hep merak ettim bi konuydu :D

Çalışma Gerçekten Güzel Olmuş...Paylaşım İçin Teşekkürler...:alkis:

Basit Gibi Görünsede O Kadar Kolay Değil :)

Ben Kendi Aracım İçin Aracın Orjinal Pandizotunu Kalıp Olarak Kullanıp Sitelerde Poliüretan Malzemeden Büyük Su Tankı Yapan Bi Ustaya Yaptırdım Böle Bişiy Çok Sağlam Oldu Yumruk Atsan Elin Kırılır Öyle Söliyim...:D
4-5 tane İşlem Yapılıyo Malzemeye Sertleşene Kadar...

Komple Pandizotun Maliyeti 50 TL Yi Geçmedi İlerde Arabaya Yerleştirince Resimleri Atarım...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ani frenlemede öne gelmez mi bu sabitleme yapıyor musunuz bir yere

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiber işi çok zor değil, youtube ta fiberle ilgili videoları incelerseniz yapabilirsiniz.

maraşbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben buna bakaraktan kendi arabama yapmaya çalıştım kalıbı filan harfiyen yaptım medeenin üstüne oturttum arkasını kapattım Fiber kaplama yapacaktım hiç anlamadıgım için tereddütte kaldım yapmaktan vazgeçtim şu anda hazır vaziyette hoparlörleri takıp arabaya monte edip sabitleme işi kaldı bir yapmak isteyen arkadaşlara öneriririm yapılışı basit fiber işine girmediğiniz sürece fiber işinede girerseniz bilen birilerine sorup ögrenin internette bir sürü videoları yazıları yapım aşamasında olan resimleri mevcut onlara bakaraktan birşeyler yapabilirsiniz ama fibersiz yapmak istersenizde çok kolay ve pratik bir şey üzerinden çıkarttıgınız orjinal pandizotu Doğramacıda aldıgınız medefenin üstüne koyarak çizimini yapın kestirin daha sonra arabanın içine koyup kenar fazlalıkları olur onları yere göre ayarlattırın alt medefeyi ayarladıktan sonra takacagınız hoporlörlere göre kenarlık kestirin ben alt saç'ı deldirmemek için yukardaki resimdeki gibi ekleme yaparak havaya kaldırdım geri dönüşü olmayan birşeyi yapmak istemediğimden bu tür yaptım kenarlıkları dilediğiniz türde cama gelmeyecek şekilde ayarlayın arkadan destekleri verip çiviyle sabitleyin deniz tutkalı diye adlandırılan kemik tutkalını kenarlara çivi çaktıgınız yerlere çok az bir şekilde döküp kurumasını bekleyin kurudukca tutkalın köpük gibi şiştiğini göreceksiniz kuruma işlemi bittikten sonra kapattıgınız alanın ortasından alta kaplo geçecek ufak delik açın dilerseniz arka açıkta kalan yeri kapatın(Mukavva ile olabilir Şekil alabilen kavis verebileceginiz Plastikte olabilir Plastiği öneririm karton mukavva zamanla nemden deforme olabilir) kapattıktan sonra deniz tutkalından kapattıgınız arkada tarafın kenarlarına sürün hava almasını önlemek için daha sonra ben yüzeyine ince sünger yapıştırdım daha hoş oldu üstüne bi parçacıdan yada satılan bi yerden aldıgınız ince halıfleks olur yada polar kumaş olur üstüne gerdire gerdire zımba ile çakın daha sonra hoparlör yerlerini açın monte edin hoparlörleri medefenin altına sünger yapıştırın hareket halindeyken tak tuk ses çıkartmasını önlemek için üstünden çıkarttıgınız panzutun altında deliklerden bi kaç tane vida iliştirin medefeye ve panzotumuz hazır halde yapım aşamasında o kadar resim çekmek istedim ama kısmet olmadı artık bittikten sonra arabaya monte ettiğimde resim çekip sizinle paylaşırım Arkadaşlar