Fazla yağ

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabama malesef fazla yağ koymuş servis. Bir süredir motorun alt tarafının yağlandığını fark ettim. Bu yağ da nerden geliyor diye telaşlanmıştım. Tesadüfen başka bir tamirci arkadaş gördü ve söyledi. Sağolsun bunun bir zararı varmı yağı boşaltayımmı biraz bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba astra 1.6 98 kaç litre yağ alıyor? Tamirci arkadaşın dediğine göre fazla yağ konunca mutlaka üst kapaktan sızdırırmış motordaki yağın nedeni bu yüzdenmiş...

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla konan yağ motorun en zayıf contasından atmaya başlar. araç dinlendikten sonra yağına bak ve fazlasını çektir. eğer fazlalık kalmışsa.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence fazla yağı al. büyük bi şırınga ile çekebilirsin. form da daha önce yapan arkadaş vardı

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah tan aracınız dizel ve turbolu değildi yoksa şimdiye kadar turbo çuflamıştı... fazla yağ krank keçelerinden egzantrik keçelerinden karter contasından atabilir fazla olduğuna emin olmak için aracı düz bi zemine çekip motr soğuyana kadar bekleyin daha sonra yağını ölçün fazlalık varsa bir kısmını çektirmeniz yada boşlatmanız motorunuz için daha sağlıklı olacaktır... yaklaşık olarak 4,10 litre arası yağ alması lazım 1.6 motor için ...saygılar...

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g cd 2000 model kaç litre alıyor filitre dahil benim bildiğim 3.75 lt. ama bugün 3.5 ltre ile yağ çubuğu tam gösteriyor.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı koydurdugunuz servise geri göturun halletsinler ücretsiz .