Farklı numara yağ kullanma!!

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar..aracıma bugune kadar devamlı GM 10-40yağ kullanıyordum ama en son yağ degısımınde gm 10-40 yağ bulamadım onun yerıne gm 5-40 yağ kullandım..bu yağı kullanmam sorun açar mı? performans kaybı yaratır mı ? yoksa aynen devam edebilirmiyim?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yarı sentetikten, full sentetiğe geçişte, aracınız yaşı ve km gereği, keçeleri bozabiliyor.

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Çift numaralı yağlardaki ilk numara kışın yağın akışkanlığını gösterir yani sen kışın 10 numaradan 5 numaraya düşmüşsün inceltmişsin yağını. Eğer motorun sağlam değilse yağ eksiltmesi olacaktır.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gm yerine petrol ofisi kullanabilirdin aynı yağ nasıl olsa :) ...

beycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bilenlerin doğru değerlendirme yapabilmesi için model ve km yazarsanız iyi olacaktır

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bilenlerin doğru değerlendirme yapabilmesi için model ve km yazarsanız iyi olacaktır

araç şuan 222 000 de 98 gt..aracı ilk sahıbınden aldım, bugune kadar yağ değişimleri devamlı 8000 de yapılmış...arkadasımızın bır tanesı petrol ofısı koysanız farketmez demıs ama ben gm genuine marka gercek orjınal yağ kullanıyorum, gm orjinal yazanı degıl..kullandıgım yağında 10-40 olanı bulamadım,, 5-40 bulabıldım o yuzden bu yağı kullandım..dedıgım gıbı motorda sorun cıkarmı_ performans kaybı olurmu ? yardımcı olursanız sevınırım..

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Motor contaları, sekmanları sağlamsa bi sorun teşkil etmez.

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracının yağ yakmasını kontrol edebiliyorsanız, eksilen yağı tamamlamak sıkıntı olmayacaksa 10-40 yerine 5-40 kullanmanızın zararı olmaz faydası olur. sabahları daha kolay marşa basarsınız mesela.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuçta %w40 ile 10w40 arasında fazla fark yok,sorun olmaz,hele kışın için daha güzel olmuş derim,viscosite aynı tek farkı soğukda akıcı olması.
düzeltiyorum 5w40 ile 10w40 arasında fazla fark yok

Son düzenleme: