Farda buhar sorunu

HzDevrim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı daha dün teslim aldım toplamda 180km yaptim sağnak yağışa denk gelmedim hatta yagmura denk gelmedim abartısız söylüyorum arabanin daha sileceği çalışmadı normal park halindeyken yagmur yagmış bi o + aracı da henüz bi kere bile  yıkatmadım gece babam eve gelirken arabanin farı buhar yapmış dedi indim baktım gerçekten yapmış. dk 1 gol 1 sebebini de anlamış değilim gerçi anlasam ne olacak. Umarım onarım/değişim konusunda sıkıntı çıkarrmazlar.

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Farda buhar sorunu

farın iç kısımda veya kenar köşe bir yerinde açıklık çatlak olabilir. sıfır da olsa olur. kesinlikle temizletmeyin. değişim isteyin. açılan far ayar tutmuyor. tutsa bile ıslanmış iç yüzey renk farkı oluşturuyor.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

HzDevrim link' Alıntı:
Aracı daha dün teslim aldım toplamda 180km yaptim sağnak yağışa denk gelmedim hatta yagmura denk gelmedim abartısız söylüyorum arabanin daha sileceği çalışmadı normal park halindeyken yagmur yagmış bi o + aracı da henüz bi kere bile  yıkatmadım gece babam eve gelirken arabanin farı buhar yapmış dedi indim baktım gerçekten yapmış. dk 1 gol 1 sebebini de anlamış değilim gerçi anlasam ne olacak. Umarım onarım/değişim konusunda sıkıntı çıkarrmazlar.
Aracı aldığınız bayiye giderek farın değişimini talep edin. Yolda oraya kadar kuruması ihtimalini göz önüne alarak buğulu halinin fotoğrafını çekin. Elinize kanıt bulunsun.

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de gündüz ledlerinde aynı problem var, gece bakıyorum da gerçekten kötü gözüküyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sorun butun markalarda mevcut eger gecmezse veya farin icinde leke kalirsa degisim talep edin.
Sicagi sicagina Arac yeniyken resim cekip servis kaydi actirin ama.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim farlar garantiden değişti buhar nedeniyle, yeni takılan farlarda aynı şekilde buhar yapıyor. Soğuk günlerde yada yağışlı günlerde far içi sıcak dışarısı soğuk olduğu için yapıyor. Ama kısa süre içinde kayboluyor iz bırakmadan. Geçen hafta abanta gittiğimde gördüğüm araçların çoğunda buğu vardı.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah'a şükürler olsun benimkinde yok.. yada varda ben fark etmedim:)
neticede arkadaşlarımızın dediklerini dikkate alıp işlemlere bir an önce başlamalısın:)

HzDevrim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sabah arabaya indigimde buhar yoktu.  Gece cektiğim fotografta da cok belli olmamıştı ışıktan dolayı, Bu arada 1 ay önce leon alan arkadasima söyledim, araba ilk geldiginde bana da oldu dedi bildiginiz gibi 1 ay once havalar böyle soğuk degildi farlar da full led o kadar ısıncağını sanmiyorum anlam veremedim ben de, çok da önemsemedim acikcasi gecti sonucta, bi daha olursa guzelce fotograflar servise gosteririm. İlginiz icin tesekkurler.

ugurer53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Buğu yapması çok normal. Dış ortam soğuk farlar yanınca içerisi ısındığı için buğu yapması çok normal. Bu sadece farlar için değil tüm cisimler için bu böyledir. Ayrıca buğu leke yapmaz. Şayet dışardan bir sıvı girişi olursa işte o leke yapar. Buğunun suyu saf su olduğundan sıkıntı çıkmaz.