Far temizliği için yardım

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yarın ben de farlarımı temizleyecem fakat kafama takılan bir kaç soru var.

Meguiars plastx ürününü bir türlü bulamadım, bunun yerine tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı?
Geçen hafta abro headlights cleaner diye bir ürün aldım, uyguladım fakat pek fark olmadı ve kutunun arkasında gerekirse 2000'lik zımparayla uygulayın yazıyor.

Bugün kaç tane yapı market gezdim ve ancak 800 1000 ve 1200 lük zımpara bulabildim ve aldım.

Şimdi sorularım bunlar:

1. Farları zımparalarken, zımparalar kuru mu olacak yoksa ıslak mı?
2. Elimde linkte vermiş olduğum ürünler var. Birinci işlemden sonra hangi ürünü sürmem gerekiyor
3. İkinci işlemden sonra vernik tarzı bir şey yapmak gerekiyor mu?

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar :)

Ekli dosyalar

• restoration polish-500x500.jpg
    restoration polish-500x500.jpg
    23.2 KB · Görüntüleme: 93
  • Stac-Plastic-cizik-Giderici-Past_20380_1.jpg
    Stac-Plastic-cizik-Giderici-Past_20380_1.jpg
    16.4 KB · Görüntüleme: 71

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
omega far temizleme konuma bakmanızı öneririm ;)

1200 lük zımparayla güzel sonuç alamazsınız, en azından 2000 liğe kadar kullanmanız lazım. nette erdem boyaya bakın onlarda mevcut set halinde.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zımparaları suya yatırın..fakat benim arkdaşım bu işi vernikle yapıyor...nasıl sonuçlar alınır bilmem ama...

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adı üstünde su zımparası.Yani su ile yapılmalı.Meguiars bu iş için mükemmel.

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün farın bir kısmına deneme yaptım, inanın bir halta benzemedi. En iyisi plastx olmadan bu işe kalkışmamak

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her yaz aracımın farlarını diş macunu ile fırçalıyorum. arkasından çizik giderici cila ile ovuyorum. arkasından cam buğu önleyici ile siliyorum. elimde hangi cilalar varsa onlar ile parlatıyorum yararını görüyorum. diş macununu nette okumuştum.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün farın bir kısmına deneme yaptım, inanın bir halta benzemedi. En iyisi plastx olmadan bu işe kalkışmamak

Tam olarak nasıl uygulama yaptınız? plastx ömrümde hiç kullanmadım ve 8-10 aracın farını rahatlıkla pırıl pırıl yapmışımdır. zorunlu bir ürün değil alternatifi bolca mevcut ;)

son yaptığım uygulama
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=17903

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustad önce farları güzelcene temizledim bol suyla. Ondan sonra sırayla 800 1000 ve 1200 lük zımparalarla zımparaladım ve bunu yapmadan önce suda beklettim ve uyglarken de suya batırdım. herkesin olduğu gibi farlar flulaştı, ondan sonra linkte vermiş olduğum ürünleri sürdüm ama nafile, far aynı kaldı.. sizin bu uygulamayı okumuştum daha önceden :D

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1200 lük zımpara dediğim gibi yetersiz kalır, mutlaka 1500 2000 ve 2500 lük almak lazım. sonrasında ise plastik pastası veya normal pasta da kullansanız temiz bir sonuç alırsınız. zımpara burdaki eksik nokta olmuş.

boş camsil şişesine su doldurun, zımparayı ileri-geri yaparken sürekli su fıslayın. zımpara temiz olsun sürekli ki işini güzel yapsın.zımparaları 3 dk önce de suya koysanız sıkıntı olmaz.

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1200 lük zımpara dediğim gibi yetersiz kalır, mutlaka 1500 2000 ve 2500 lük almak lazım. sonrasında ise plastik pastası veya normal pasta da kullansanız temiz bir sonuç alırsınız. zımpara burdaki eksik nokta olmuş.

boş camsil şişesine su doldurun, zımparayı ileri-geri yaparken sürekli su fıslayın. zımpara temiz olsun sürekli ki işini güzel yapsın.zımparaları 3 dk önce de suya koysanız sıkıntı olmaz.

Bu zımpaları en kısa zamanda bulmaya çalışacam. Ondan sonra da yine denicem :D bugün diş macunuyla denedim biraz düzelme var fakat hala temiz değil