Far camını açtım, yapışkanı nasıl temizlerim

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben hıc ısı tabancası kullanmadım hep fon makınası ıle yaptım hıc zararda vermedı

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fön makinasındaki sorun, bir süre kullandıktan sonra belli bir sıcaklığı geçtikten sonra içindeki termostaın makinayı kapatması, ya da en azından benim kullandığım fön makinası öyle.

Bu arada resimdeki ısı tabancasını 40TL'ye aldım. Aracın bir önceki sahibi bu far su aldığı için Haziran 2012'de 300TL'ye bakımını yaptırmış. Ancak Aralık 2012'de yeniden su almaya başladı yani 300TL'lik bakım 6 ay bile dayanmadı! O yüzden bakımı kendim yapmaya karar verdim.şu ana kadar harcadığım sadece bu 40TL'Lik ısı tabancası ve 2-3 saat işçilik...

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 Liraya aldığınız makinanın markası nedir, kademe varmı birde?

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CatPower Tools CAT202 yazıyor üstünde 2 kademeli. ilk kademede yapıştırıcıyı eritmesi fazla zaman aldı, sonra 2.kademeye aldım cok daha hızlı iş gördü.

Cihazı, Bursa'da bu türde şeylerin satıldığı Gazcılar caddesinde en ucuz 55TL'ye buldum, pazarlıkla 50TL ancak yapacaklardı. Caddenin sonunda Bulgar Pazarı denilen yerde aynısını 40TL'ye yaptılar.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CatPower Tools CAT202 yazıyor üstünde 2 kademeli. ilk kademede yapıştırıcıyı eritmesi fazla zaman aldı, sonra 2.kademeye aldım cok daha hızlı iş gördü.

Cihazı, Bursa'da bu türde şeylerin satıldığı Gazcılar caddesinde en ucuz 55TL'ye buldum, pazarlıkla 50TL ancak yapacaklardı. Caddenin sonunda Bulgar Pazarı denilen yerde aynısını 40TL'ye yaptılar.

Bir zamanlar far karartma işini sıkca yapıyordum, 2 sene felan önce, bu cihazı sanayi komşularından emanet alarak kullanıyordum, bir ara almak için birkaç yer gezmiştim, 90-110 aralığındaydı, en ucuz cihazlar, 40 lira gayet iyi rakam. Aracımın tampon kısımlarında güneş solması mevcut ve bu ısıtma tabancası ile koyulaştırılabildiği konuşuluyor hep, almadan önce bi deneyeceğim, eğer sonuç verirse bir tanede ben alayım, kenarda dursun. :)

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
Tampon inecek aga.

Çok zor değil ama, farların camının açılması ve temizlenmesi biraz sıkıntılı.

Bu arada ben orjinal far arıyorum, bulabilirsem hesaplı ve temiz far, sökeceğim bunları, satabilirim sana. :D (Rakamı ben belirlerim ama) :D

change yapalım farları üstüne kaç para vercen :)

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir zamanlar far karartma işini sıkca yapıyordum, 2 sene felan önce, bu cihazı sanayi komşularından emanet alarak kullanıyordum, bir ara almak için birkaç yer gezmiştim, 90-110 aralığındaydı, en ucuz cihazlar, 40 lira gayet iyi rakam. Aracımın tampon kısımlarında güneş solması mevcut ve bu ısıtma tabancası ile koyulaştırılabildiği konuşuluyor hep, almadan önce bi deneyeceğim, eğer sonuç verirse bir tanede ben alayım, kenarda dursun. :)

Tampon boyasız klasik tip ise, güneş ve sudan dolayı beyazlaşmıştır. Isı tabancası orayı yumuşatıp tekrar soğutmak şeklinde eski rengine kavuşuyor olmalı.

Bu arada ısı tabancalarının çoğu cam filmi çekenler ve laptop ana kartı tamiri yapanlar tarafından alınıp kullanılıyor. Bazı laptoplarda grafik kartı çok ısındığı için boncuk lehimleri kuruyup iletmiyor, ısı tabancası ile oralar eritilip tekrar iletmesi sağlanıyor, bu şekilde bir laptop tamir ettim zamanında

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tampon boyasız klasik tip ise, güneş ve sudan dolayı beyazlaşmıştır. Isı tabancası orayı yumuşatıp tekrar soğutmak şeklinde eski rengine kavuşuyor olmalı.

Aynen güneş ve su lekeleri ağartmış tamponları. Boyalı olmayan kısımlar. Solmuş plastiğe bu ısı tabancasını tuttuğumuzda aşırı ısıdan dolayı reaksiyon oluşuyor ve rengi koyulaşıyor sanırım, en kısa zamanda deneyip, deneyimlerimi forumda paylaşacağım.