far aydınlatma sorunu vectra B

Sinan3405

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar opel vectra b 2.0 otomatık 2.0 cdx aracı aldık lpg takıldı bakımlar yapıldı ama bır turlu far ayarı yapamıyorum farın ustunde bulunan ayar yuvasındanda denedım bıraz nafıle cok yukarıyı aydınlatıyor ve aydınlatması cok cok kotu. bu sorunu yasayan arkadaslar ne gıbı cozum buldular bu arada merceklı far
1. ampul degısımı ıse yarmı
2. far ayarını nasıl yapabılırım
3. mercekler temızlenırmı degısırmı hangı aracın mercegı birebir uyar kendımde yapabılırım.
4. maliyet ne olur ve ben yapamzsam nerede yaptırabılırım istanbulda.
cvplar için simdiden tesekur ederım

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bizzat ben de yaşadım. bu sorunun en büyük sebebi cdx merceklerinin küçük olmasıdır. buna bir de xenon ampullerinin 15-16 yıldan beri düşen performanslarını da eklemek gerekir. ben sorunu tam olmasa bile xenon ampulleri yenisiyle değiştirerek çözdüğüme inanıyorum. benim tercihim osram ds2 xenon night breaker unlimited oldu ve fiyatı da çifti 500 tl. ama ben değişimin oldukça faydalı olduğunu söyleyebilirim. ayrıca güneş ışınlarından solan farların camını da temizletmek gerekiyor.

Sinan3405

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bizzat ben de yaşadım. bu sorunun en büyük sebebi cdx merceklerinin küçük olmasıdır. buna bir de xenon ampullerinin 15-16 yıldan beri düşen performanslarını da eklemek gerekir. ben sorunu tam olmasa bile xenon ampulleri yenisiyle değiştirerek çözdüğüme inanıyorum. benim tercihim osram ds2 xenon night breaker unlimited oldu ve fiyatı da çifti 500 tl. ama ben değişimin oldukça faydalı olduğunu söyleyebilirim. ayrıca güneş ışınlarından solan farların camını da temizletmek gerekiyor.

simdi baktım 430 tl fiyatı var bu paraya far bıle alabılırım,almanyadan dayım gelecek bu hafta ya far ısteyecegım yada ampul ıle degısım yapacagım. dıs camda cok kırlılık yok ama mercek bıraz gıtmıs,yada dıger bır yontem ıle 500 tl verıp mercek buyutmek olacak.