Far açınca F Hatası Veriyor

Furkan4346

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba. 2003 Corsa Otomatik Enjoy araca sahibiz. Yoğun yağışların başlamasının ve aracın tepeden tırnağa ıslanmasının ardından F hatası ortaya çıktı. Yalnız şöyle bir durum var genelde Farı açtığımızda F ye düşüyor kapatıp frene basıp çektikten sonra vitesi parka N ye ve R ye almadan düzelmiyor. Sizce neresi oksitlenmiş olabilir? Elektrikçiye götürdüğümde başından savmaması için nasıl bir anlatım şekli izlemeliyim? Resim temsili aynı modelin resmidir. Herkese iyi forumlar Teşekkürler.

x5_1133938215nx2de6d3d81f65a55b5.jpeg

Furkan4346

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar karşılaşan olursa diye yazıyorum sizden bişey çıkmadı. Devre tamamlanmadığı için F arızası veriyormuş. Allahtan daha önce tecrübe etmiş bir kalfaya denk geldim yoksa ilk karşılaştığında 2 gün şanzıman beynine kadar uğraşmış. Arka stop ampullerini kontrol etti ve sağ tarafın ampullerinden birinde arıza çıktı. Ampulü değiştirdik sorun düzeldi. Totalde 150 TL. Eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız far ve stop ampullerini kontrol ettirin.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar karşılaşan olursa diye yazıyorum sizden bişey çıkmadı. Devre tamamlanmadığı için F arızası veriyormuş. Allahtan daha önce tecrübe etmiş bir kalfaya denk geldim yoksa ilk karşılaştığında 2 gün şanzıman beynine kadar uğraşmış. Arka stop ampullerini kontrol etti ve sağ tarafın ampullerinden birinde arıza çıktı. Ampulü değiştirdik sorun düzeldi. Totalde 150 TL. Eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız far ve stop ampullerini kontrol ettirin.
geçmiş olsun. arıza çözümünü yazdığınız için bundan sonra birileri mutlaka faydalanacaktır. herkes adına teşekkür ederim.