Fani açan düğme çok sertleşti

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımin lpg obd sini bağlamak için teyp söktüler ve ordan obd soketini ulaşıp bağlantıyı yaptılar. İşlemler tam bitti derken fani çalışitiran (0-1-2-3-4) yuvarlak düğmenin arkadan soketi çıkmış olacak ki boşa dönüyordu. Tekrardan taktirdim ama önceden yağ gibi kayan açma tuşu şimdi çok zor dönüyor. Sizce ne olmuştur. Ne önerirsiniz
Opel corsa d 2010 111 yil

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O düğmeyi söküp baştan takmak lazım.birşeyi yanlış yapmışlar kasmıştır

Sony Z5 ile gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O düğmeyi söküp baştan takmak lazım.birşeyi yanlış yapmışlar kasmıştır

Sony Z5 ile gönderildi

Hocam bildiğim kadarıyla fanın çalışma hızını ayarladigi için o düğmenin arkasinda halatlar yok ( sıcaklığı yüzüne ya da ayaklara veren düğme gibi)halat olmadığı içinde arkadaki kablosu onu gergiye alamaz. düzgün oturmadigi için sert çalışıyordur demi. Orda kırılacak bir şey var mıdır.
Tesekkür ederim

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeniden takarken kasıntı yapmıstır vb..Kendin sokebilirsen vd40 gibi temizleyici yaglayıcı kullan kendin yapamassan takan adama git sikayetini anlat..Elektriksel hata yoksa dügme tam oturmamıs kasılmıstır

Son düzenleme:

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeniden takarken kasıntı yapmıstır vb..Kendin sokebilirsen vd40 gibi temizleyici yaglayıcı kullan kendin yapamassan takan adama git sikayetini anlat..Elektriksel hata yoksa dügme tam oturmamıs kasılmıstır

Hocam millet kasap gibi iş yapıyor. Bunu tüpçü bozdu. Ben tekrardan teyp söktürüp. Elimle yavaşça yerine taktım ama çok sert çalışıyor. Uğraşmak da istemedim kırılır diye. Bu hafta kendi tamircime götürecem inş yine eskisi gibi olur.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wd 40 kullanmayın plastik aksam için daha da sertleştirir.silikon sprey sıkın inanılmaz rahatlatır kayganlaştırır

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wd 40 kullanmayın plastik aksam için daha da sertleştirir.silikon sprey sıkın inanılmaz rahatlatır kayganlaştırır

Tesekkür ederim öneriniz için. Usta boşa ciksa hemen gidecem aklım düğme de kaldı. Bir de dün burda çocuklar kavga ederken kaput ta taş attılar. İstanbulda arabanı seversen iki kere dert sahibi oluyorsun.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tesekkür ederim öneriniz için. Usta boşa ciksa hemen gidecem aklım düğme de kaldı. Bir de dün burda çocuklar kavga ederken kaput ta taş attılar. İstanbulda arabanı seversen iki kere dert sahibi oluyorsun.

Geçmiş olsun aslında her araba için kapalı garaj şart. Düğmeyi çok fazla içeri bastırmış olabilir misiniz arkadaki plastiğe sürtüyordur. Düğmeyi sökünce içeride mafsalı elinizle çevirin eğer zorlanıyorsa problem içerdedir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şekerli içecek de dökmüş olabilir düğmeye yanlışlıkla

Sony Z5 ile gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun aslında her araba için kapalı garaj şart. Düğmeyi çok fazla içeri bastırmış olabilir misiniz arkadaki plastiğe sürtüyordur. Düğmeyi sökünce içeride mafsalı elinizle çevirin eğer zorlanıyorsa problem içerdedir.

Hocam adamlara güvenmediğim için aracın başında bekledim. Herhangi birşey dökülmedi.
https://www.otocikma.com/aracparca-ece_opel_corsa_d_klima_kumanda_paneli-5126.html
resimde mavi soketin altında 5 tane erkek dişi olan bir soket var. Mutmemelen onu yerinden çıkardğı için çalışmadı. Şimdi o soketi elimle yerinden alınca tuş yağ gibi boşa dönüyor. Soketi yerine takınca ise tuş sertleşiyor ve düğme çalışmaya başlıyor. ne yapılacak anlam veremedim