Fan zayıf üflüyor..

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın 2000 model astrasına binince anladım ki benim arabanın fanı çok zayıf üflüyor. Hatta yarısı kadar diyebilirim. Filtreyi de yeni değiştirdim. Bir yerler tıkanmış olabilir ya da fan motoru zayıflamış olabilir diye düşünüyorum. Sorunun sebebini bilen var mıdır acaba? Saygılar...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Fan motorunun zayıflamasının olacağını sanmam ya neticede bobin sargı mevzusu şimdi yanar diye düşünüyorum...yine de işi bilen arkadaşlar daha matıklı bir açıklama yapabilirler belki.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan motorunuzda sorun yok.Havalandırma fanında sıkıntı var diye düşünüyorum.Vectra B lerde göğüsle kaput arasındaki yerde sileceklerin altında plastik ızgaralı yerde büyük ihtimal astralarda da aynı yerde bu fan ;)

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence ya fanın kanatlarında sorun var yani düşük performanslı kanatlardır ya da havanın geçtiği kanallarda bir daralma söz konusudur. Fan motorunun düşük devirli olması o motor ömrü için bir avantajdır...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta söylebıseyde olabılır fan plastık sonucta diş yediyse yavaş donuyodur mesela motor 2 donerken fan plastıgı 1 donuyodur odaolbılır elınden gelıyosa eger bı sok bak derım yada bısey dusmustur kenarına sıkıstırdıysa o engel oluyodur..

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan motorunuzda sorun yok.Havalandırma fanında sıkıntı var diye düşünüyorum.Vectra B lerde göğüsle kaput arasındaki yerde sileceklerin altında plastik ızgaralı yerde büyük ihtimal astralarda da aynı yerde bu fan ;)

Evet bende bu havalandırma fanını kastetmiştim. Nasıl bir problem olabilir bu fanda?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle klimanız ne,artı fan her kademe hızlanması varmı?Bunları yazmamışsınız, bunları açıklamanız gerek,eğer kademe sorun yok sesi duyarsınız zaten hızlanıyorsa yönlendirme klapesinde sorun vardır. Eğer hızlanmıyorsa o zaman rezistana bakmanız gerek

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle klimanız ne,artı fan her kademe hızlanması varmı?Bunları yazmamışsınız, bunları açıklamanız gerek,eğer kademe sorun yok sesi duyarsınız zaten hızlanıyorsa yönlendirme klapesinde sorun vardır. Eğer hızlanmıyorsa o zaman rezistana bakmanız gerek

Analog klima. fan her kademede hızlanıyor. Yönlendirme klapesi dediğiniz tam olarak nedir açıklar mısınız?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava yönlendirme iç sirkulasyon sıcak soğuk diye 3 klape(kapak) var,göğüs içinde
bundan ya iç sirkulasyon yada yönlendirme çalışmıyor

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler..