fan devreye girince lpg de sapıtıyor. yardım.

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar. benim arabada ısı 95 dereceye gelene kadar benzinde de lpg de de motor saat gibi çalışıyor. ne zamanki fan devreye giriyor. o zaman ronlantideyken araba stop edecek gibi oluyor. o sırada gaza dokunursam stop ediyor. hiç ellemezsem stop edecek gibi oluyor tam edecekken toparlıyor. bazen de toparlayamıyor. bu arada arabanın devir saati bir süredir çalışmıyor. o çalışmadığında zaten abs tc sorunu yüzünden çalışmayan hız göstergesi zangır zangır titriyor. bu durum bazen sebebini anlayamadığım şekilde düzeliyor. devir saati çalışıyor. hız göstergesinin titremesi geçiyor. fakat abs tc arızası nedeniyle yine çalışmıyor.
bu durum hakkında fikri olanların ya da tecrübesi olanların fikirlerine ihtiyacım var. nedeni ne olabilir. çok canımı sıkmaya başladı. bu arada bazen abs tc arızası da kendi kendine düzeliyor.
araç 1998 omega 2.5 v6 (x25xe)

yardıma ihtiyaç var. herkese selamlar. ha bu arada benzinde anlık tüketim ile lpg de anlık tüketim değerleri farklı çıkıyor bazen. abs tc çalışmayınca değerleri daha düşük gösteriyor. buna rağmen rolantide benzinde 1.5 - 1.7 civarında gösterirken, lpg de sorunsuz çalıştığında 1.0 - 1.1 gösteriyor sorun olduğunda lpg de 1.5 - 1.6 gösteriyor. lpg de bu düzeye çıkınca artık anlıyorum stop edeceğini. geçen hafta içinde lambda ları temizletmek istedim. birisini çıkartıp temizlediler diğerini çıkartamadılar zorlarsak kırılabilir dediler bıraktılar. lambdanın birisini temizleyince bile düzelme oldu.

yakup311

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş akünü ve elektrik tesisatını kontrol ettir.aynı sorun bende vardı vectra b aküyü şarja bağlattırdım düzeldi

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan devreye gırıncemı termostat acıp devırdaım baslayıncamı acaba hanı lpgyı motordan gelen sıcak suyla gazın basıncını dusuren parca varya regulator buna termostat acılınca gelen sıcak su bır duzensızlık yapıyor olabılırmı
fan acınca ıse soyle bı teorım var lpgnın ıhtıyacı olan elektırıgı fana gıden elektırıkten almıslarsa fanda acınca lpg ıhtıyacı olan elektırıgı alamyınca duzensızlık yapıyor olabılır