eurodizel 3,08 ytl

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saka maka bende benzınlı var artık bakmıyorum bıle kaca aldıgıma cunku bakınca cok pıs kouyoyr..dırekt dıyorum 100 ytl koy 50 ytl koy...

Üstadım senin ki biraz fıkra gibi olmuş yahu :)

Dursun Temel'e:
- "temel yine benzine zam koymişlar"
Temel kendinden emin:
- "benim için fark yapmayi. ben uyanukluk edup hep 50 liralık aliyrum."

sjesansarbos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada diesel birkac aydir 10 Eurocent benzinden daha pahali. Analizler diyor ki, artik diesel benzinden ucuz olamaz.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu artışları protesto edebilsek keşke dalga dalga büyüyebilsek.. Geçen Sene Bi aracın arka camında görmüştüm "Bu AraÇtA dÜnYAnIN En PaHaLı YaKıTı KuLLaNıLıYoR" die bi yazı a4 kağıda yazılmş adam kendince tepkisini göstermiş ve bu durum çok hoşuma gitmişti böle bi protestoda biz başlatsak acaba yayılır mı? her Benzinliğe girmemde içim cızz edio inanın...

Cama yazı yazsan ne olur..Bilmiyormu millet pahalı yakıt kullanıldığını..Ya çıkacak 3-4 milyon araç tüm ana yollarda kontağı kapatıp anahtarıda üstünden alıp çekip gidecek yada bizde gidicez nerde petrol varsa orayı işgal edicez lıkır lıkır petrol içicez..

hakanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cama yazı yazsan ne olur..Bilmiyormu millet pahalı yakıt kullanıldığını..Ya çıkacak 3-4 milyon araç tüm ana yollarda kontağı kapatıp anahtarıda üstünden alıp çekip gidecek yada bizde gidicez nerde petrol varsa orayı işgal edicez lıkır lıkır petrol içicez..

Valla çok güzel diyosunuz arkadaşlar ama acı bir gerçek var ki:
Bu ülkede herşeyi protesto edebilirsin ama akaryakıtı asla. Çünkü sende yok, dünyada az ve acayip derecede muhtaçsın.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla çok güzel diyosunuz arkadaşlar ama acı bir gerçek var ki:
Bu ülkede herşeyi protesto edebilirsin ama akaryakıtı asla. Çünkü sende yok, dünyada az ve acayip derecede muhtaçsın.

Zaten protesto için medya desteği şart..Yoksa kendin söyler kendin duyarsın..Medyada hiç duymuyorum böyle şeyleri..Varsa yoksa pirinç pirinç pirinç kaç gündür..Mazotla ilgili kelime geçmiyor..Neden ? Sen gidip bu işin işletmesini medya patronuna satarsan oda her zamda göbeğini kaşır..Fazlada yankılanmasın diye gider pirinç kıtlığı spekülasyonları çıkarır..Bizde yeriz..

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu zamların nedenı dunyada mazot zammı arkadaslar tuprasta benzın fazlası var ama mazot yetısmıyo bırazda halk akın akın dızel arabaya yoneldı sankı o bedava gıbı olan cıfcıye oldu sen 50lt mazot alıyosun baya gıdıyo cıfc traktore 200lt mazot alıyo bı hesaba vurun bu adamın gelırıde urunu hasat ettıkten sonra gelıyo aldıgı borca gıdıyo ne oluyo adam gıderım sehırde fabrıkada calısırım daha ıyı dıyo boyle gıderse hersyımızı ıthal edecegız zaten edıyoz bu kadar verımlı toprak varken amerıkan bugday ınrac edılıyo ekmege zam gelır tabı cıftcı öldü öldü daha bunlar ıyı gunler hıntliler gıbı olucaz goruceksıznız allah sonumuzu hayır getıre gelecege hıc umutla bakamıyorum hep karanlıkkkk

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu zamların nedenı dunyada mazot zammı arkadaslar tuprasta benzın fazlası var ama mazot yetısmıyo bırazda halk akın akın dızel arabaya yoneldı sankı o bedava gıbı olan cıfcıye oldu sen 50lt mazot alıyosun baya gıdıyo cıfc traktore 200lt mazot alıyo bı hesaba vurun bu adamın gelırıde urunu hasat ettıkten sonra gelıyo aldıgı borca gıdıyo ne oluyo adam gıderım sehırde fabrıkada calısırım daha ıyı dıyo boyle gıderse hersyımızı ıthal edecegız zaten edıyoz bu kadar verımlı toprak varken amerıkan bugday ınrac edılıyo ekmege zam gelır tabı cıftcı öldü öldü daha bunlar ıyı gunler hıntliler gıbı olucaz goruceksıznız allah sonumuzu hayır getıre gelecege hıc umutla bakamıyorum hep karanlıkkkk

Hükümetimiz de dizel araçlara olan eğilimi farketti ve bunu gelir kapısına çevirebilmek için dizel e benzine oranla daha fazla zam yapti.Arada kaynayan Nakliyeci ve Ciftci oldugu içinde ara bir çözüm ürettiler.Bu sayede artan özel motorin tüketiminden vergi gelirini arttıracaklar aynı zamanda esnaf ve çiftçiyi koruyacaklardı(akılları sıra...)

şimdi bu bahsettiğin olaya cözüm olarak motorini 2 ayrı sekilde ayırıyorlar.Motorin50 (eurodizel) ve motorin2000(tarimsal motorin).isimlerin yanlarındaki rakamlar içlerinde kükürt miktarını belirliyor.Şu anda Turkiyede bu iki motorinden farklı bir motorin türevi satılamıyor.(marine diesel hariç,deniz araçları için zaten %1 ÖTV ile satılıyor). Ama henuz bu uygulama netleşmedi.Devlet deniz araçlarında kullanılan motorinin ÖTV sini %1 e çekti, Amaç denizciliği desteklemek de belki ama bu sayede ufak bir oyunla milyon dolarlık tekneler yatlar,yüzlerce tonluk yakıt depolarını küçük paralara doldururlarken ekmeğini taştan çıkaran kamyoncu , Nakliyeci esnafı Milletin efendisi çiftçi ve köylü traktörünün ,biçerdöverinin deposunu doldurmak için bir sürü vergi ödüyor.Madem öyle, Nakliyeci ve köylü de motorini %1 ÖTV ödeyerek alsın, eşitlik olsun

Son düzenleme:

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadım senin ki biraz fıkra gibi olmuş yahu :)

Dursun Temel'e:
- "temel yine benzine zam koymişlar"
Temel kendinden emin:
- "benim için fark yapmayi. ben uyanukluk edup hep 50 liralık aliyrum."

valla kardes napcasın bu hallere dustuk artık..yane bakıp bakıp moralım bozulcagına stres yapıcagıma bakmıyorm degısen bısı yok...en azndan stres yapmıyım kendımce ekonomik kullanmaya calsııyorum yapablcegmz bu..yoksa bu benzn 10 ytlde olsa hukumet yaw yeter su mıllete yazıktır ındırelım demıcek..bız ındrm beklemeyelm bosuna devlet ne ındırımı hergun yenı vergı zammı yapıyor petrole zam gelmesede ornegın ıste yok kultur baskenti zart zurt..

.ayrıca msla kredı kartım var 1 2 tane artık nerde kampanya var nerde bonus var ordayım..havada kapıyorum hepsini:) tavsıye ederm:D

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence en ıyısı lpg lı araclar oldu satacam benım 1.3 dızel corsayı alacam 1.8t lpg lı bı passat bu gıdısle 1.3 dızel corsa ıle 1.8t passat aynı yakacak pek yakında lng de ıyıce pıyasaya cıkar bızde rahatlarız hukumette hos bu seferde alternatıflerın tepesıne coker devlet sonucta vergı gelırının buyuk kısmını yakıttan alıyolar ee lng lpg mazot fark yapmaz mıllet ne alıyo onu cakıyolar zammı anlıyacanız kurtulus yok galıba arabaya bınmeının bedelı cok agır bu memlekette mtv sı mazot zammı devlet baba dıyo bın toplu tasıma araclarına sende kurtul bende:D

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esasında lpg rafinelerden çıkarıldığında çok pahalı ancak vergisi düşük olduğundan ki nedenini bilmiyrum ucuz ve herkes lpg ye yöneliyor ...böyle giderse tüm yakıtlara zam gelecek herkesin cebi yanacak...Şahsi fikrim bu ülkede çoook koyun insan var gözlük takmışlar sadece...anlayan anladı.. neyse...saygılar...