ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

umut7105 link' Alıntı:
Arkadaşlar yeni konu açmak istemediğimden burdan sorayım dedim;bazı forumlarda da okudum ama fikir ayrılığı var acaba karlı havalarda esp ve tcs kapatılmalı mı?Bazıları arabayı patiye düşürüyor diye kapatmak gerek diyor,kimileri de esp olmadan karda arabayı zaptedemezsiniz diyor.Düşünceleriniz nedir acaba?
Bu arada biraz önce Ankara opandan aradılar bu fren lambasının titremesiyle ilgili oluşan sorun kapsamında parça değişimi yapılacakmış,bir de çeşitli güncellemeler varmış.Çağırdılar servise,ben Amasyadayım Cuma K.kaleye geçecem bir ara uğrarım dedim.Haberiniz olsun yani kampanya dahilinde değişiyormuş,aranmayan arkadaşlar bilgi edinsinler...

Bu video daha önce yayınlanmış olabilir hatırlamıyorum ama sorunun cevabı burda :)
Fifth Gear - Bosch ABS, TC, and VSC

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Video için teşekkürler ben de izlemiştim bu videoyu Esp'nin kardaki performansı yadsınamaz,lakin özellikle yokuş tırmanırken arabanın daha çok patinaj yapmasına sebeb olduğu konuşuluyor,esp'yi kapatınca daha rahat çıktıklarını söylüyor bazı arkadaşlar.

BAKUTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turnus link' Alıntı:
[quote author=BAKUTA link=topic=368.msg3199#msg3199 date=1295963452]
merhaba
bende aralık ayında aldım aracımı .2011 model aracımda da; gündüz farı işareti yanmıyor, vites yükseltme işareti var, StabiliTrak :)
ESP yok :(

ESP standart donanım değil miydi?  :S
[/quote]

düzeltme

yanlış anlaşılma olmasın esp yazısı cıkmıyor onun yerine StabiliTrak diye ifade çıkıyor.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sayın newpa1n konsoldaki ekranda üst sırada yanyana 24 24 rakamlarını gördüm ve ilgimi çekti onların ne olduklarını merak ettim açıkçası cdyle ilgisi varmı ?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

videoyu ilk defa izledim. ve aracımda bu özelliklerin bulunduğuna tekrar çok sevindim.

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Newpa1n, fifth gear programındaki kesiti paylaşmanız gerçekten çok iyi oldu. ESP/TC kapatılmalı diyenler bunu nereden çıkarıyor anlamış değilim. Tam tersi olması gerekirken nasıl böyle bir yanlış anlaşılma var gerçekten çok şaşırtıcı.
Artık EuroNCAP çarpışma testlerinde ESP'yi standart donanım olarak sunmayan arabalar 5 yıldız alamıyor ve tüm Avrupa'da ESP bilinirliği çok arttı ve artık ESP sistemi olmayan araba üretilmesin gibi görüşler bile ortaya atılmaya başlandı.
Tüm bu gelişmelerin yanında bizde ESP kapalı kalsın yoksa araba çok yakar, peformansı düşer, patinaj çeker diyenler var. Anlaşılır bir şey değil.
Video'yu paylaştığınız için çok teşekkürler.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Ben teşekkür ederim Sn.BRKCDTI

Bide şöyle bir durum var hepimiz biliriz, 364 gün emniyet kemeri takarsın 1 gün takmassın ondada kaza yaparsın, emniyet kemeri nekadar önemliyse ESP de okadar önemli. Airbag'i kapatanlarıda anlamıyorum allah korusun bir kazada masraf olmasın diye kapatılan airbag o gün canınızdan olabilmenizi sağlar, unutmayın sevgili arkadaşlarım kaza hiç beklemediğiniz bir anda olur.

sevgiler saygılar.

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar

ESP ve TC'nin açılıp kapatılması ile ilgili akıllarda kalan soru işaretlerini kaldırmak amaçlı bir video hazırladım umarım beğinirisiniz.

saygılar
elinize sağlık
+rep

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. NewPa1n,

Bu güzel video ve bilgi paylaşımı için teşekkürler.

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
Ben teşekkür ederim Sn.BRKCDTI

Bide şöyle bir durum var hepimiz biliriz, 364 gün emniyet kemeri takarsın 1 gün takmassın ondada kaza yaparsın, emniyet kemeri nekadar önemliyse ESP de okadar önemli. Airbag'i kapatanlarıda anlamıyorum allah korusun bir kazada masraf olmasın diye kapatılan airbag o gün canınızdan olabilmenizi sağlar, unutmayın sevgili arkadaşlarım kaza hiç beklemediğiniz bir anda olur.

sevgiler saygılar.
valla hocam ben de aynı şekilde; emniyet kemerini takılı bırakıp üstüne oturanları ya da emniyet kemeri tokasını biyerden bulup araçta sürekli takılı bırakanları anlayamıyorum..kimi "beni çok sıkıyor,dayanamıyorum" diyor, kimi de "şunun şurasında gideceğim 5-10 dak yer,yapacağım max 50 km/h " diyor.....
ah benim canım milletim ah.....